Strona 24 z 97 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 231 do 240 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #231
    pAfCiO87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Było Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tylko jak już mówiłem, przed wymianą termostatu temp. nie przekraczała praktycznie 70 stopni a po wymianie śmiało idzie do 90. A na zegarach pokazuje mi się taka sama temp jak na klimatroniku - kanał 49. Ale sprawdzę jeszcze te węże po dłuższej jeździe.

    Edit. Dzisiaj trochę pojeździłem po mieście. Wskazówka doszła do ok 80 stopni. Sprawdziłem węże, górny był gorący a dolny zimny
    Ostatnio edytowany przez pAfCiO87 - 26-04-11 o 14:10

  2. #232

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pl
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pAfCiO87 Pokaż post
    Tylko jak już mówiłem, przed wymianą termostatu temp. nie przekraczała praktycznie 70 stopni a po wymianie śmiało idzie do 90. A na zegarach pokazuje mi się taka sama temp jak na klimatroniku - kanał 49. Ale sprawdzę jeszcze te węże po dłuższej jeździe.
    To akurat normalne i zawsze tak będzie, bowiem temperatura na zegarach i klimatroniku jest z tego samego czujnika - G2. G62 podaje temperaturę tylko do ECU.

  3. #233
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to i ja się przyłączę do tematu, przeczytałem wczoraj wszystkie wątki i ze względu na to że trochę za dużo mi pali, dziś obserwowałem zachowanie temp. i wygląda to tak:

    na dworze temp. 12,5 stopnia, po nocy ruszyłem zaraz po odpaleniu, do 3 km wskazówka temp. silnika ani drgnęła - poniżej 60 st., dopiero po 3 km zaczęła lekko się podnosić, jak wskazówka zaczęła się podnosić to zatrzymałem auto i sprawdziłem "sławne" węże - górny bardzo ciepły a dolny ciepły, ruszyłem dalej po ok. 8-9 km - wskoczyło 90 stopni, pojeździłem troszkę i temp. się utrzymywała na 90 st., zatrzymałem znów auto i sprawdziłem znów węże: górny gorący aż parzy, dolny gorący. Z wyniesionych z tego wątków informacji wynika, że termostat do wymiany bo węże oba gorące i dosyć długo auto się nagrzewało, ale z drugiej strony jak złapało 90 st, to trzymało .....co o tym myślicie ?

  4. #234

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    duzo pali tzn ile? 1.8t no to nie skuter swoje wypić musi a co do sprawy hmm czy ja wiem czy sie długo nagrzewał, 8-9 km, przy tej temp to mi sie wydaje ze normalnie u mnie tez tak sie nagrzewa, wiesz od nagrzania tez jest duzo czynników, styl jazdy, jaki teren czy górzysty czy równy, czy wiatr był i wiał w oczy, nie mozesz oczekiwac ze Ci sie po 3 km nagrzeje. to ze dolny wąz tez jest ciepły to bedzie zawsze, az tak go chłodnica nie ostudzi ze bedzie zimny, a czy gorący zalezy kto jaką reke ma wyparzoną ale tak na powaznie to mam pytanie a jak sprawa wyglądała na klimatroniku? w tych 2 sytuacjach w pierwszej gdy jeszcze nie był nagrzany tylko dopiero wskazówka sie podniosła i w drugiej gdy osiągnął juz optymalną temp. pytam sie bo w sumie to ciezko mi powiedziec co jest źle, oprócz tego dolnego węża gorącego to wszystko jest okej, i ładnie na zegarach pokazuje i ładnie sie nagrzewa sie nie wiem czy sens jest cokolwiek przy tym robic, tym bardziej ze gdyby sie za wczesnie otwierał to by nie osiągał temp 90 stopni poniewaz cały czas by robił duzy obieg (tak było u mnie, max 70 stopni było) a gdyby za późno sie otwierał to by znowu wentylator Ci sie załączył i na zegarach by Ci sie temp zmieniła (no chyba ze otwiera sie do 10 stopni za późno) wtedy zegary tego nie wyswietlą aby Cie nie stresowac

    jak sprawdzisz ile na klimatroniku pokazuje, to spróbuj jeszcze jedną rzecz zrobic, wtedy bedziesz wiedział czy dobrze sie nagrzewa, mianowicie, gdy silnik osiągnie 90 stopni zatrzymaj sie i powoli odrec korek od zbiorniczka wyrównawczego (uwazaj, rób to powoli bo bedzie cisnienie i zeby Ci sie na pazury nie wylał i nie poparzył) potem włóz termometr wysokotemperaturowy i zmierz jaka jest w zbiorniczku temp.
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 04-05-11 o 22:16

  5. #235
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    hmm czy ja wiem czy sie długo nagrzewał, 8-9 km, przy tej temp to mi sie wydaje ze normalnie u mnie tez tak sie nagrzewa
    ale kolega ma benzyne a nie diesla
    sprawne PB powinno miec 90 C po jakis 4km

  6. #236
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam drugiego starego diesla (Voyagera) i on paradoksalnie w tych samych warunkach nagrzewa mi się dwa razy szybciej , od razy jak kupiłem Dzikusa (Audi) to pierwsze co to rzuciło mi się w oczy to to, że długo się nagrzewa jak na benzynę, ale że trzyma 90st. i idzie lato to jakoś mi to nie przeszkadzało, tylko szukam przyczyny większego spalania - po mieście ale bez korków przy normalnej jeździe (nie butowaniu) średnio 13 litrów - uważam że to sporo - przyczyny też mogą być też inne, także termostatu tak na 100% nie winię za to ....a co do klimatronika to na 51 pokazuje to samo co wskazówka (ale czytałem że te dane pochodzą z jednego czujnika i inaczej nie będzie), co do kanału 49 to powiem szczerze nie wiem ile powinno być ...
    Ostatnio edytowany przez cezary156 - 05-05-11 o 08:43

  7. #237

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    ale kolega ma benzyne a nie diesla
    sprawne PB powinno miec 90 C po jakis 4km
    aaa no tak, zagapiłem sie, maj mystejk

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    mam drugiego starego diesla (Voyagera) i on paradoksalnie w tych samych warunkach nagrzewa mi się dwa razy szybciej , od razy jak kupiłem Dzikusa (Audi) to pierwsze co to rzuciło mi się w oczy to to, że długo się nagrzewa jak na benzynę, ale że trzyma 90st. i idzie lato to jakoś mi to nie przeszkadzało, tylko szukam przyczyny większego spalania - po mieście ale bez korków przy normalnej jeździe (nie butowaniu) średnio 13 litrów - uważam że to sporo - przyczyny też mogą być też inne, także termostatu tak na 100% nie winię za to ....a co do klimatronika to na 51 pokazuje to samo co wskazówka (ale czytałem że te dane pochodzą z jednego czujnika i inaczej nie będzie), co do kanału 49 to powiem szczerze nie wiem ile powinno być ...
    jeśli przy takiej jeździe jak piszesz to 13 litrów to duzo za duzo, nawet przy ostrej jeździe i w korkach nie powinien tyle spalić, smok jak nic ale czy az za tak duze spalanie winny jest termostatu, rozumiem litr, max dwa ale kurde 13 litrów to mi sie wydaje ze nie(mimo iz mam diesla, ale bez przesady)

    a co do kanalów klimatronika, to ilu kanałowy masz? bo temp cieczy jest w wiekszosci klimatroników na 49 kanale, a na 51 jest temp silnika, wiec ciebie interesuje 49 kanał a nie 51.

  8. #238
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wczoraj ponownie obserwowałem temperaturę i co mnie zdziwiło, to to że po 3 km temp. silnika na kanale 51 była już 90 st. a temp. na zegarach 70st., później co mnie zdziwiło, to jak włączyłem klimę jadąc troszkę szybciej (powiedzmy coś ala mała trasa) to wskazówka zaczęła spadać poniżej 90 st. tak do 80-85. Po tych objawach wymieniłem wczoraj już termostat (akurat była możliwość) i zobaczymy dziś jak będzie się silnik rano nagrzewał ( aha wcześniej wymieniłem czujnik temp. cieczy ).

  9. #239
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dziś zupełna zmiana, już po 4 km wskazówka na zegarach pokazała 90 stopni a autko zrobiło się jakby szybsze dodatkowo sprawdziłem sławne węże i górny gorący jak był ale dolny już nie gorący tylko letni.

  10. #240

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OlkusZ
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    U mnie sprawa wyglada nastepujaco: Podczas jazdy temperatura powietrza byla dzis 17st.C autko przy szybkiej jezdzie ma temperature na klimatroniku kanal 49. "83". Stanalem pod garazem w sloncu dogrzał sie do 90st.C a jak wlacze klimatyzacje to temperatura spada do 80st.C i gdy wlaczam klime to zawsze wlaczaja sie dwa wentylatory?? Czy tak ma byc?? Temperatura ma spasc podczas wlaczenia klimy i czymaja sie wlaczyc dwa wentylatory??
    >>>>>>>>>>S-line<<<<<<<<<<
    oczywiście było sobie

Strona 24 z 97 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •