Strona 51 z 97 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #501
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez batim Pokaż post
    Hej,
    Teraz przyszła pora na mnie się mi A3 niedogrzewa. Wymieniłem termostat i nadal to samo (może był wadliwy nowy).
    Sprawdzałem dzisiaj rano po nie jeżdżeniu od 17 wczorajszego dnia kody klimatronika. Temp. na zewnątrz 8'C, kanał 49 - 30'C, a kanał 51 - 17'C
    Pewnie poleciał czujnik. Jak uważacie ? Chcę się upewnić - czytałem cały wątek

    Pozdrawiam
    wymien czujnik
    Cytuj Oryginalnie napisane przez barek92 Pokaż post
    Macie sprawdzonych dostawców Wahlera?
    dość często czytam ze nowy i juz wadliwy
    u siebie kupiłem firmy gates tani czeski i od 2 lat bez problemu

    dostawcy czesci sprawdzeni to u nas na forum franc oraz elemenateur - fachowo podchodzą do sprawy

  2. #502
    recool's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skrzyszów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Panowie jak wymienić termostaw a 1.9 tdi ahf? Wiem gdzie jest, dokładnie to musze wymienić chyba oring bo przecieka mi i ubywa tam płynu ;/ jest tam dobry dostęp bez kanału? da rade wymienić bez odkrecania innych rzeczy?

  3. #503

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez recool Pokaż post
    Panowie jak wymienić termostaw a 1.9 tdi ahf? Wiem gdzie jest, dokładnie to musze wymienić chyba oring bo przecieka mi i ubywa tam płynu ;/ jest tam dobry dostęp bez kanału? da rade wymienić bez odkrecania innych rzeczy?
    Bez problemu da się wymienić bez kanału i odkręcania innych elementów. Ja to robiłem osobiście pod blokiem 2 razy. Czas roboczy to 15 min. Pamiętaj że jak odkręcisz kruciec i wyjmiesz termostat to poleci płyn z chłodnicy, prawie cały - więc musisz mieć nowy do uzupełnienia.

  4. #504
    Mayeran's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pewnie ktoś już kiedyś miał taki problem, ja niestety nie znalazłem na forum- mianowicie 1.6 avu + lpg. Po rozgrzaniu silnika do 90st (na zegarach) silnik pokazywał objawy przegrzewania ( wywalało płyn przez zbiorniczek ). Sprawdziłem go na vagu i okazało się, że łapie 100C, a chlodnica zimna więc postanowiłem wymienić termostat. Wymiana nic nie dała, a na vagu ciągle widnieje bład 17700 Termostat - przerwa
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY . Dodatkowo chodzą cały czas wiatraki ale to już wina błędu bo jak skasuje to wiatraki przestają chodzić jednak za jakieś 2/3min błąd znowu wyskakuje i wiatraki znowu chodzą. Znajomy mówi, że niedawno zakładał gaz- czyżby gazownicy uszkodzili wiązkę ? W samochodzie jest sporo drutu jak np przedliftowe zegary (a jest to pełen polift) który dodatkowo utrudnia sprawę, co by tłumaczyło przekłamania na zegarach.

    Przy jakiej temp termostat powinien się otworzyć? Otwiera się jak dostanie napięcie ? To bym przynajmniej sprawdził miernikiem czy instalacja cokolwiek podaje...

  5. #505
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    przypadkiem pompa wody nie robi papa
    albo zasyfiona chłodnica

  6. #506
    Mayeran's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Robiłem eksperyment składając układ bez termostatu i wtedy silnik się nie grzał. Więc pompa i chłodnica raczej odpada.

  7. #507
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    tez obstawiam pompe wody, sprawdzenie konkretne na "JUZ"! dobrze ze teraz zimno ale nie mozna tak jezdzic.

  8. #508

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Pajęczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Mayeran mam podobny problem. Wymieniłam termostat na ori, 430 nie moje, niedługi okres czasu był spokój, tj jakiś m-c, może 2 max. Wariacje z temp wróciły. Postanowiłam w końcu wymienić rozrząd plus pompę wody (dop po 5 m-cach od zakupu auta). jak się okazało rozrząd był w b.dobrym stanie, pompa również, ale cóż po fakcie. Płynu chłodzącego nie ubywa (po wymianie termostatu był mały brak, widocznie mechanik za mało dolał, ale po dolewce kontrolka zgasła i wszystko w normie było). Moja radość trwała krótko, temp wariuje m.100 a 115 st C......auto paruje wew od czasu do czasu. Klima nie działa jak powinna. Nie wiem czy to ma jakieś powiązanie ze sobą? W pon dop jestem umówiona na podstawienie autka do innego mechanika, gdyż po opisanych przeze mnie wyżej problemach nie mógł stwierdzić co jest nie tak.
    Auto zagazowane. Różnicy nie zauważyłam, być może przez wcześniejsze problemy z termostatem:/
    Jak już rozwiążesz problem daj znać na priv, będę wdzięczna, pozdrawiam

  9. #509
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Proponuję na wstępie sprawdzić sobie czy nie wystepuje u was problem z elektrycznym otwieraniem termostatu jak to czasem jest w silnikach AVU. A zarazem czy czujniki od układu chłodzenia mają dobre wskazania skoro termostat się nie otwiera w normalnych temp. tylko podejrzewam żę po uzyskaniu tych 115 układ jest otwierany elektrycznie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #510

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    podaj numer VIN i numer termostatu jaki założyłeś, to sprawdzę czy jest odpowiedni.

Strona 51 z 97 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •