Strona 55 z 97 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 541 do 550 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #541
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Na których kanałach to sprawdzasz ? Bo na 51 potrafi dość szybko wskoczyć temperatura, ja się bym bardziej sugerował kanałem 49.

  2. #542

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    Na których kanałach to sprawdzasz ? Bo na 51 potrafi dość szybko wskoczyć temperatura, ja się bym bardziej sugerował kanałem 49.
    hmm kanał 49 to licznik błędów prędkościomierza o ile się nie mylę (tak wynika z opisu). sprawdzałem na 51, szybko wskoczyło względem tego co na zegarze widać - ale rozpędzało się do 90 stopni w normalnym tempie, tak jak przed usterką, do 60 stopni trochę wolniej, a pozniej z górki..

    więc zapytam jeszcze raz, czy ten "wykaz" temperatury z climatronika jest jakimś wyznacznikiem, że wszystko ok? czy kompletnie to olać? i wogóle skąd on bierze tą temperature? z tego czujnika, który wymieniałem? bo to znaczyłoby, że wina lezy po stronie licznika.

  3. #543
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Nie, kanał 49 to czujnik, który znajduje się w tym trójniku węży obok silnika, a kanał 51 z 2 pinowego czujnika.
    Jeżeli wskazania na climatroniku są w normie to raczej jest ok, ponieważ, jakby czujniki były walnięte to wskazywałyby inne wartości.
    Sprawdź kanał 49.

  4. Podziękowania dla Darepb za pomoc w problemie

    mlykopolska (03-01-13)

  5. #544

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki darepb jutro zerknę na ten kanał 49, bo do elektryka szczerze na VAGA nie chce mi się jechać, wolę tą kase przeznaczyc ewentualnie jeszcze raz na czujnik+termostat

  6. #545
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlykopolska Pokaż post

    wedlug klimatronika szybko nagrzewa sie do 90 i utrzymuje ta temperature podczas jazdy jak i postoju.

    czyli moge wykluczyc, ze zakupilem niesprawny termostat? i problem lezy na 100% w czujniku badz wskazniku?
    fajnie, ze doszedłeś do tego, jaka jest rzeczywista temp cieczy sam sobie odpowiedziałeś na pytanie gdzie leży problem wg mnie pierwszy czujnik pokazywał prawidłowo temp. skoro wskazówka pływała, bo taki jest częsty objaw padniętego termostatu. Podmień nowy czujnuk na stary i zobaczysz jak zachowuje się wskazówka temp., obstawiam, że pokaże na rozgrzanym silniku 90* i tam zostanie

    daj znać jak to wygląda

  7. #546

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    fajnie, ze doszedłeś do tego, jaka jest rzeczywista temp cieczy sam sobie odpowiedziałeś na pytanie gdzie leży problem wg mnie pierwszy czujnik pokazywał prawidłowo temp. skoro wskazówka pływała, bo taki jest częsty objaw padniętego termostatu. Podmień nowy czujnuk na stary i zobaczysz jak zachowuje się wskazówka temp., obstawiam, że pokaże na rozgrzanym silniku 90* i tam zostanie

    daj znać jak to wygląda
    Jutro wstawie stary czujnik.


    Póki co temperatura na wskazówce podnosi się dopiero po 15 minutach i zatrzymuje sie na 70 stopniach.

    Klimatronik kanał 51 - wszystko poprawnie dochodzi do 90 st i utrzymuje się

    i teraz..

    kanał 49, który kazaliście mi sprawdzić pokazuje wartosc "12 5" co to znaczy? utrzymuyje sie bez wzgledu na czas jazdy, na to czy odpalony zostal po nocy, nigdy to sie nie zmienia

    czy napewno w 76kanałowym klimatroniku kanal 49 sluzy to temperatury?

  8. #547
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a ja troszkę opiszę jak jest u mnie, 3 miesiące po wymianie chłodnicy i termostatu. Climatronik zawsze włączony na 19 stopni.

    Zaraz po wymianie, jak było ok. 15-18 stopni na zewnątrz silnik grzał się do 90 stopni po ok. 5-6 km.

    Teraz gdy jest zimno, okolice zera, po uruchomieniu auta dmuchawa jest na jednej kresce (w auto), gdy silnik się rozgrzeje na tyle by climatronik włączył dmuchawę na 3-4 kreski przejeżdżam spokojnie 5-7 km, wtedy ma już ok. 60 stopni, wskazówka zaczyna się podnosić. Dmuchawa zaczyna grzać coraz mocniej, i jeśli pojadę spokojnie , to mogę jechać nawet 15 km i powoli powoli temperatura będzie się podnosić. Ale wystarczy 2 razy dojść do 3 tys obrotów i od razu jest bite 90 cały czas. nawet na postoju

  9. #548

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez flito Pokaż post
    a ja troszkę opiszę jak jest u mnie, 3 miesiące po wymianie chłodnicy i termostatu. Climatronik zawsze włączony na 19 stopni.

    Zaraz po wymianie, jak było ok. 15-18 stopni na zewnątrz silnik grzał się do 90 stopni po ok. 5-6 km.

    Teraz gdy jest zimno, okolice zera, po uruchomieniu auta dmuchawa jest na jednej kresce (w auto), gdy silnik się rozgrzeje na tyle by climatronik włączył dmuchawę na 3-4 kreski przejeżdżam spokojnie 5-7 km, wtedy ma już ok. 60 stopni, wskazówka zaczyna się podnosić. Dmuchawa zaczyna grzać coraz mocniej, i jeśli pojadę spokojnie , to mogę jechać nawet 15 km i powoli powoli temperatura będzie się podnosić. Ale wystarczy 2 razy dojść do 3 tys obrotów i od razu jest bite 90 cały czas. nawet na postoju

    ale z czym masz problem?

  10. #549
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mlykopolska Pokaż post
    ale z czym masz problem?
    a czy napisałem że mam problem ? Opisałem jak jest u mnie, że wszystko ok, i jak ktoś mając tak kiedys przeczyta to stwierdzi że ma ok

  11. #550
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to raczej nie termostat tylko wina czujnika temperatury i wskaźnika w zegarach to jest przypadłość tzw. pół fisu. ja też miałem podobny problem i wymiana termostatu nic nie dała

Strona 55 z 97 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •