Strona 57 z 97 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 561 do 570 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #561
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Jeżeli są ułamane to nic nie przeszkadza. Gorzej jak się ułamią i dostaną do układu. Miałem przypadek, że w A4 podszedł kawałek pod nowy termostat, przez co działał nieprawidłowo.

  2. #562

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Ok dzieki termostat wymieniony i teraz tylko musze pojezdzic i zobaczyc jak bedzie z tą temp Moj temat zamkniety Dzieki wszystkim

  3. #563

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam Panowie i Panie, mam mały problem z moim autem, a więc:

    Auto nie dogrzewa mi się do 90st., wiem, że na ogół diesle grzeją się wolniej od benzyny. Rozmawiałem z użytkownikiem forum, który ma taki sam silnik jak ja czyli 1.9TDI ASZ, 131KM. Powiedział mi, abym zobaczył jaką mam temperaturę na climatronicu na kodzie 49 i 51. Sprawdziłem i przy odpaleniu na kodzie 49 miałem 30st., (temperatura powietrza oscylowała w granicy 2st. celsjusza, auto odpalałem po całej nocy). Nie żyłowałem auta na początku i kręciłem go do 2tyś. obr. potem auto troszkę się nagrzało i pokręciłem go troszkę pod 3tyś., po jakiś 10min. jazdy temperatura osiągła 75st. i nie chciała pójść wyżej, również na kodzie 51. Koledze z forum o którym pisałem auto grzeje się do 90st. po jakiś 10min., jazdy i jeździe nie przekraczającej 2tyś. obr., mamy te same silniki więc w kwestii grzania silnika nie powinno być ??RÓŻNICY?? Czytałem troszkę o tym i podejrzewam dwie rzeczy albo termostat albo czujnik temperatury wody.. Co myślicie o tej całej sprawie ??

    Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź, pozdrawiam.

  4. #564

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Przemkoo Pokaż post
    Witam Panowie i Panie, mam mały problem z moim autem, a więc:

    Auto nie dogrzewa mi się do 90st., wiem, że na ogół diesle grzeją się wolniej od benzyny. Rozmawiałem z użytkownikiem forum, który ma taki sam silnik jak ja czyli 1.9TDI ASZ, 131KM. Powiedział mi, abym zobaczył jaką mam temperaturę na climatronicu na kodzie 49 i 51. Sprawdziłem i przy odpaleniu na kodzie 49 miałem 30st., (temperatura powietrza oscylowała w granicy 2st. celsjusza, auto odpalałem po całej nocy). Nie żyłowałem auta na początku i kręciłem go do 2tyś. obr. potem auto troszkę się nagrzało i pokręciłem go troszkę pod 3tyś., po jakiś 10min. jazdy temperatura osiągła 75st. i nie chciała pójść wyżej, również na kodzie 51. Koledze z forum o którym pisałem auto grzeje się do 90st. po jakiś 10min., jazdy i jeździe nie przekraczającej 2tyś. obr., mamy te same silniki więc w kwestii grzania silnika nie powinno być ??RÓŻNICY?? Czytałem troszkę o tym i podejrzewam dwie rzeczy albo termostat albo czujnik temperatury wody.. Co myślicie o tej całej sprawie ??

    Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź, pozdrawiam.
    Przeczytaj opowieść o moim problemie w temacie o temperaturze cieczy chłodzącej przyklejony temat. Miałem bardzo podobne objawy.
    Wymieniłem czujnik i problem zniknął.
    Kupiłem Febi. 29 pln.

  5. #565
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Ja miałem podobny przypadek lecz w 110 km. Silnik osiagał temp. 80* i nie więcej jak jechałem tak do setki temperatura spadała do 75*... wymieniłem termostat i problem znikł. Teraz do 90* autko nagrzewa sie od 7-10 km przejechanej jazdy na obrotach do 2 tys.

  6. #566

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, nie chce zakładać nowego teamtu więc pisze tutaj. Mam problem z temperaturą na wyświetlaczu, ponieważ kiedyś mi pokazywał 90 stopni ale po 30 sekundach spadała wskazówka a teraz już nawet nie podnosi się wymieniłem czujnik temperatury i nic nie dało nie wiem co dalej sprawdzać jeśli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć co dalej sprawdzać lub wymienić byłbym wdzięczny.

  7. #567
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Bylo juz o tym dokladnie, w podwieszonym temacie o czujniku temperatury wody chlodzacej.
    Generalnie nalezy sprawdzic w tym wypadku czy przewody na wtyczce cczujnika nie maja 'spięcia' z masą auta i + akumulatora również - sprawdzisz oczywiście to mierząc rezystancje - musi być w ohmach nieskonczoność

  8. #568

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    sprawdziłem piny od czujnika i oba mają potencjał masy tzn. napięcie względem masy 0V a względem + 12v, pomiar wykonywany na włączonym zapłonie

  9. #569
    laska1193's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przezmark/Kwidzyn
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Nie będę zakładał tematu bo podobny.

    TDI 110 km i na zegarach pokazuje temperaturę ok 70*
    Wymieniłem termostat i nadal to samo. Dodam, że czujnik temperatury wymieniałem ok 2 lata temu.
    Podpiąłem Vag i takie cudo wyszło :

    Podczas jazdy i nagrzewania się silnika 2 razy wystąpiły skoki temperatury na Vagu z 53* na 34* i z 64* na 43*.

    Po przejechaniu ok 15 km na zegarach ok 70* a na Vag-u:

    1-Engine grupa 007
    33,3*-nic-26,1*-72,9*
    17-Instruments grupa 003
    70*-nic-155*-nic

    Dodam, że na dworze 13 * ciepła


    Proszę o pomoc

  10. #570
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    czujnik, zmierz po nocy, bez odpalania i podaj wynik. Czasem czujniki padają i przekłamują jak się układ zaczyna rozgrzewać. Inną przyczyną może być to, że termostat jednak wymieniłeś na lipny i się zbyt szybko/szeroko otwiera, a przede wszystkim zbyt wcześnie, stąd te spadki nagłe aż o 20 stopni - trochę dużo. Zanim go jednak zmienisz, przebadaj czujniki. Procedura co i jak, jest w temacie.

Strona 57 z 97 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •