Strona 69 z 97 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 681 do 690 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #681
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    trzeba by schemat przeanalizowac co tam dokladnie wchodzi bo z tego co pamietam nie ma odpowiedzi lub jestem nie doinformowany
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #682

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    dzisiaj zauwazylem w mojej trojce ze temperatura cieczy dziwnie sie zachowuje rosnie niby dobrze ale po przygazowaniu auta znowu spada o jakies 4stopnie i od nowa rosnie gdy wkoncu wzrosla do 90stopni przygazowalem auto do 5tys i zaczela spadac gdy przygazowalem tak kilka razy spadla az do 70stopni i od nowa mozolnie rosnie co sadzicie wina termo czy jednak kupilem kupe zlomu

  3. #683

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    siema mam problem od kad kupilem audi silnik ahf . Na poczatku temperatura szalala tzn.po dluzszej jezdzie 20 km zlapal te 75 stopni ale po chwili spadala nawet do 60 najpierw wymienilem czujnik temp. kupilem niebieski 4 pinowy nic to nie dalo dalej wymienilem termostat verneta niby bylo lepiej bo pierwszy raz zlapal te 90 stopni niestety nie na dlugo pojezdzilem dwa dni i znowu 70maks.. pomyslalem ze termostat do dupy teraz kupilem wahlera no i auto sie w sumie dobrze nagrzewa dochodzi ale dochodzi tylko do 75 stopni nie spada podczas jazdy tylko ciagle sie trzyma ta temp. kupilem drugi raz czujnik temp taki sam jak wtedy no i nic chyba ,ze kupuje zly bo jest napisane na nim tylko jakies 021 i tyle doradzcie cos

  4. #684
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lenovou350 Pokaż post
    od nowa mozolnie rosnie co sadzicie wina termo
    raczej wina termostatu

  5. #685

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    mam nadzieje ze to tylko termostat a nie cos gorszego mam jeszcze pytanie czy padniety termostat lub jego brak(dopiero kupilem auto wiec nie wiem czy tam jest)duzo zwieksza spalanie bo przy silniku 1.6 pali mi w miesie 15litrow benzyny raczej duzo ale czy to tylko moze byc wina termostatu

  6. #686
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lenovou350 Pokaż post
    miesie 15litrow benzyny raczej duzo ale czy to tylko moze byc wina termostatu
    jak wymienisz to sie okaze, ale wieksze spalanie jest normalne przy niedogrzanym aucie, ale ile to juz indywidualne sprawy

  7. #687

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    dzieki kosmo wymienimy zobaczymy pozdrawiam

  8. #688

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malbork
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam Panowie i Panie.Mam również problem z dogrzaniem auta.Wymieniony termostat na Wahlera i czujnik temp też wymieniony.Problem polega na tym że przy mrozie -10 auto ma problem z osiągnięciem 90 stopni,dopiero ruch wskazówki widać po przejechaniu 15km i na 80 stopniach się kończy.Dotykam węży dolny zimny,a górny ciepły,nie wygląda na 70 czy 80 stopn,przy wyjściu z chłodnicy mniej ciepły niż w dalszej części.Wężyk powrotny do zbiornika z płynem ma temperaturę podobną do węża górnego.Zauważyłem wzrost temp po wyłączeniu climatronika jednak to i tak nie temp 90 stopni.Po właczeniu w tryb auto i ustawionej temp 22 stopnie na liczniku temp na liczniku spada do 70 stopni.Podłączałem pod VAGa i pokazuje temperaturę taką co na liczniku.Kanał 51 climatronika również pokazuje temperaturę taka jak na blacie licznika.Nie wiem co dalej,czy jeszcze jedna wymiana termostatu na próbę? Mój silnik to AXR 101KM.Pomóżcie jeśli mieliście podobny problem.Rozmawiałem z jakimś mechanikiem i mówi że diesle tak mają,jednak dla mnie 90 stopni które powinien osiągnąć to 90 stopni.
    Jeszcze jedno pytanie,jakie wartości powinien pokazywać kanał 49 i 51 na zimnym i ciepłym silniku?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Doszły mnie słuchy że AXR ma jeszcze dodatkowe podgrzewacze płynu umiejscowione gdzieś przy czujniku temperatury,może to one odpowiadają za niedogrzanie mojego silnika?
    Ostatnio edytowany przez szymonaudi - 22-01-14 o 23:08

  9. #689

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pawłowice (okolice Żor)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A ja mam taki problem (pisałem o tym na stronie 68 ), kolejny termostat - mam już piąty termostat Verneta i kolejny, który nie działa - nie otwiera się w ogóle. Co może być nie tak?
    Ostatnio edytowany przez Juro - 23-01-14 o 22:07

  10. #690

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUblin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Juro Pokaż post
    A ja mam taki problem (pisałem o tym na stronie 68 ), kolejny termostat - mam już piąty termostat Verneta i kolejny, który nie działa - nie otwiera się w ogóle. Co może być nie tak?
    Też mam podobny problem. Samochód niesamowicie długo się nagrzewa. Podczas jazdy zimą to podwójny problem, ponieważ trudno doskrobać szyby ;/

Strona 69 z 97 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •