Strona 72 z 97 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 711 do 720 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #711
    doniek3000's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn/morag
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ile w aso moze kosztowac taki czujnik ?

  2. #712
    FF2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    059919501A - 104zł
    DSG Das iSt Gówno

  3. #713

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    w tym silniku nie ma żadnego termo-wyłacznika znajduje się tam 06A919501A czujnik rezystancyjny przy 20 stopniach parametr 2100ohm do 2250ohm współpracuje i podaje sygnał na sterownik wentylatorów 1J0 919 506 L.Z tymi wentylatorami to musisz dokładniej,jak wszystko sprawne to przy tej porze pogodowej nie mają prawa się włanczać chyba ze w korku i to dość sporym a co najmniej na drugi bieg od razu to już nie ma szans.Jakiej firmy masz ten czujnik temperatury 06A919501A czteropin ?

    Nie pracuje to prawidłowo !!! po zalaniu układu odpalasz silnik i nagrzewasz go do około 60 70 stopni na kanale 49 zdejmij wtyczkę czujnika czteropinowego nastąpi start wentylatorów 1 bieg,termostat zacznie się powoli otwierać awaryjnie maksymalne a wentylatory pracują cały czas tak powinno odpowietrzyć się ten obieg korek wlewu zakręcony czekasz aż wszystko się zagrzeje wraz z chodnicą , patrz na temperaturę na kanale 49 nie powinna rosnąć do czasu aż chłodnica się nagrzeje.Gasisz silnik zakłądasz wtyczkę na czujnik czteropinowy przekręcasz stacyjkę bez zapalania około 3 razy wszystko gotowe.Podłanczasz Vaga odpalasz temperatura musi być zgodna z kanałem 49.

    Kiedy jest nie prawidłowa praca układu sterowania !

    łagodna jazda wyłączone ogrzewanie na kanale 49 np: 100 stopni za chwilę 98 99 i znowu 100 wtedy sterowanie działą poprawinie, nie może wystąpić taka sytuacja że są wachania np: 100st za chwilę spada na 90 st i rośnie do 100st i znów na 90 tak w koło wtedy sterowanie działa nie poprawnie co nie wskazuje błędami na Vagu !.

    Celem kostruktorów było zmniejszenie spalania tego silnika oraz zmniejszenie przy tym toksyczności spalin.

    Jeszcze jadna ważna sprawa w zimie (choć mi się wydaje że tego roku już jej nie zobaczymy i obym się nie mylił) u mnie znajduje się zawór na dopływie nagrzewnicy w niskich temperaturach jak odpalamy zimne autko załancza się pompa ciepłego powietrza w tym czasie otwiera się zawór podćisnienia kolektora ssącego zamyka dopływ obiegu na nagrzewnicę mamy mniejszy obieg silnik szybciej się zagrzewa spalanie się zmniejsza.

    Pozdrawiam.

  4. Podziękowania dla jaśko za pomoc w problemie

    ignac112 (22-02-14)

  5. #714
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie padł mi termostat :/ do 1.6 jakiej firmy kupić żeby działał dłużej niż rok ^^


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  6. #715
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fitness Pokaż post
    Panowie padł mi termostat :/ do 1.6 jakiej firmy kupić żeby działał dłużej niż rok ^^
    tu nie ma reguły bo nawet ori długo moze nie wytrzymać, ale do wyboru masz ori,vernet, i chyba vahler,
    osobiście po awari ori sam mam werneta

  7. #716
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    pierwsze miałem spadki temperatury tak ok 85 stopni było wczoraj przejechałem 10 km z prędkością 160km/h i temp podskoczyła na 65 st :/ wąż od spodu zimniuteńki :/


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  8. #717
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fitness Pokaż post
    pierwsze miałem spadki temperatury tak ok 85 stopni było wczoraj przejechałem 10 km z prędkością 160km/h i temp podskoczyła na 65 st :/ wąż od spodu zimniuteńki :/
    no to niestety, wymiana

  9. #718

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Behr Vemo jak dostaniesz i tylko w sklepie nie kupuj na allegro bo ci zamiennik wyślą za 50 zł a dasz 250

    Pozdrawiam

  10. #719
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Chciałem dzisiaj zabrać się za wymianę termostatu w moim aucie, bo padł jakiś czas temu i silnik mi się nie dogrzewa, ale napotkałem na spore problemy. W mojej wersji 1.8T praktycznie nie mam jak się do niego dostać. Trzeba będzie albo zdemontować cały przód tzn zderzak z wentylatorem, albo pozbyć się turbiny. Ma ktoś jakąś radę, jak się za to zabrać bez konieczności rozbierania połowy auta?

  11. #720
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Haywire Pokaż post
    Chciałem dzisiaj zabrać się za wymianę termostatu w moim aucie, bo padł jakiś czas temu i silnik mi się nie dogrzewa, ale napotkałem na spore problemy. W mojej wersji 1.8T praktycznie nie mam jak się do niego dostać. Trzeba będzie albo zdemontować cały przód tzn zderzak z wentylatorem, albo pozbyć się turbiny. Ma ktoś jakąś radę, jak się za to zabrać bez konieczności rozbierania połowy auta?
    Jestes pewien tego co piszesz?
    04,2011 1.9tdi ~350km ET 12,857
    2014 ASZ quattro+ 189km 400Nm

Strona 72 z 97 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •