Strona 81 z 97 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 801 do 810 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #801

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dzięki kolego to ogłoszenie widziałem wcześniej jeżeli będzie szczelna to się opłaca. Czy często pękają te plastikowe obudowy czy częściej pada termostat ? Jeżeli nie to kupić całość firmy BEHR ?
    Ostatnio edytowany przez asteroid - 22-09-15 o 22:09

  2. #802
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez asteroid Pokaż post
    Dzięki kolego to ogłoszenie widziałem wcześniej jeżeli będzie szczelna to się opłaca. Czy często pękają te plastikowe obudowy czy częściej pada termostat ? Jeżeli nie to kupić całość firmy BEHR ?
    spoko/tak za te pieniądze raczej nie kupisz samej obudowy a jeśli faktycznie masz dobre czujniki to się opłaca pamiętaj jednak o tym iż jest to część używana i w jakimś stopniu zmęczenie materiały już tam wystąpiło a co za tym idzie może być tak że nie nacieszysz się nim zbyt długo
    co do całości z linku jaki podałeś to zawsze masz pewność że to nowe a czujniki które masz obecnie zawsze mogą się przydać bo termostat a dokładnie sam czujnik dość często pada.co do tańszego zamiennika to już raczej nie te czasy kiedy słowo zamiennik kojarzyło się z tandetą.zamienniki dobrych firm są czasami lepsze a na pewno dorównują oryginałowi
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-09-15 o 03:09

  3. #803
    lukwilma's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W Vernecie są oryginalne Behra pakowane więc nie przepłacaj.

  4. #804

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gp3991 Pokaż post
    Nie wiem co powiedzieć bo niestety ten element z rysunku nr.2 u mnie w silniku (1.6 AKL) nie występuje. Również element z rysunku pierwszego wygląda inaczej (tak jak na załączonym zdjęciu w moim poprzednim poście) a mianowicie otwory na śruby są inaczej ustawione a króciec jest inaczej wygięty.

    EDIT

    Ok znalazłem informację na forum vw. Ja w swoim silniku muszę wymienić własnie ten element który nazywasz regulatorem płynu chłodzącego (czy w tym przypadku to nie synonim słowa termostat?).

    Kolego w 1.6 mogą być 2 rodzaje termostatów : sam termostat lub z grzałką w obudowie w zależności od rocznika. Podejrzewam,że masz sam termostat za 30zł

  5. #805

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mój termostat otwiera się chyba za wcześnie temperatura waha się miedzy 78-84 st , wiadomo jak postoje to temperatura skoczy. Czy na prace silnika nie wpływa taka temperatura (większe spalanie czy jakieś inne skutki) ? Wymieniać termostat czy nie przejmować się tym ?

  6. #806

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez anders Pokaż post
    Mój termostat otwiera się chyba za wcześnie temperatura waha się miedzy 78-84 st , wiadomo jak postoje to temperatura skoczy. Czy na prace silnika nie wpływa taka temperatura (większe spalanie czy jakieś inne skutki) ? Wymieniać termostat czy nie przejmować się tym ?
    Działanie termostatu wpływa na prace silnika m.in. przez większe spalanie, zatem wymieniaj

  7. #807

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Między tymi 80 st a 90 st będzie różnica ? Czytając forum niektórzy specjalnie szukają "zimniejszych" termostatów . Chyba narazie się wstrzymam a zainwestuję w coś innego.

  8. #808

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam w moim 1.6 AVU chyba też pada termosatat,ale zanim go wymienie chciałem opisać co zauwazyłem i po czym sądze że termostat chyba do wymiany.Otóż auto trzyma równo 90 stopni przy prędkośći do 150 kh/h,ostatnio postanowiłem troszkę podgonić auto także na ładnej prostej rozbujałem auto do 170km i z tą prędkością podjechałem max 2 minuty.Zauwazyłem dziwną rzecz bądź może tak ma być, że w trakcie tej prędkości temperatura spadła mi do 70 stopni i tak trzymała ,zwolniłem do 100-110 km/h i temperatura wróciła automatycznie spowrotem do 90 stopni .Kolejnego dnia znowu zrobiłem test z wyższą prędkością (170 km/h) i sytuacja ta sama temperatura spada do 70 stopni po czym przy prędkośći 100 wzrasta do 90 stopni .Nie wiem ogólnie jak to sprawdzić,ale może przy wyższej prędkości woda się bardziej grzeje i wiatraki chodzą na max temu schładzają płyn do 70 stopni,aby nie przegrzać auta ?Termostat do AVU nie należy do tanich (250 zł) tak więc mam do was pytanie ,czy w tych silnikach jest możliwość wymiany samego wkładu a obudowa niech by została stara ?Dodam ,ze czujnik temperatury wymieniony na ori jakieś pół roku temu .

  9. #809
    robakhh's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    londyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Witam w moim 1.6 AVU chyba też pada termosatat,ale zanim go wymienie chciałem opisać co zauwazyłem i po czym sądze że termostat chyba do wymiany.Otóż auto trzyma równo 90 stopni przy prędkośći do 150 kh/h,ostatnio postanowiłem troszkę podgonić auto także na ładnej prostej rozbujałem auto do 170km i z tą prędkością podjechałem max 2 minuty.Zauwazyłem dziwną rzecz bądź może tak ma być, że w trakcie tej prędkości temperatura spadła mi do 70 stopni i tak trzymała ,zwolniłem do 100-110 km/h i temperatura wróciła automatycznie spowrotem do 90 stopni .Kolejnego dnia znowu zrobiłem test z wyższą prędkością (170 km/h) i sytuacja ta sama temperatura spada do 70 stopni po czym przy prędkośći 100 wzrasta do 90 stopni .Nie wiem ogólnie jak to sprawdzić,ale może przy wyższej prędkości woda się bardziej grzeje i wiatraki chodzą na max temu schładzają płyn do 70 stopni,aby nie przegrzać auta ?Termostat do AVU nie należy do tanich (250 zł) tak więc mam do was pytanie ,czy w tych silnikach jest możliwość wymiany samego wkładu a obudowa niech by została stara ?Dodam ,ze czujnik temperatury wymieniony na ori jakieś pół roku temu .

    Prędkość nje ma tutaj nic do rzeczy. Termostat z grzałka o tym numerze szukaj 06a 121 114
    przerabiałem to jakieś kilka tygodni temu.

  10. #810

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Dzieki robakh ,po obserwuje jeszcze trochę problem i jeśli na 100% wyjdzie ,ze termostat ... to trzeba wymieniać

    A jakiej firmy orginalnie siedzi tam termostat ?BEHR ?

Strona 81 z 97 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •