Strona 93 z 97 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 921 do 930 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #921

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tuchola
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Problem z termostatem

    Po zakupie samochodu audi a3 1.9 tdi 130 km. miałem problem z niedogrzanym silnikiem. Objawy takie same jak pisali to już koledzy prędzej-wymiana termostatu,niestety nie wiem jaki termostat został założony przez mechanika.
    Po wymianie wskazówka po paru przejechanych km wchodzi ładnie na 90. teraz gdy zrobiło się cieplej pojawiły się problemy. Po przejechaniu 25 km temp przekraczała lekko 90 stopni, a na kanale 49 na klimie nawet 110.mechanik zdiagnozował uszkodzony wiatrak-po wymianie na desce w zegarze pokazuje równo 90 a z odczytów na klimie z kanału 49 pokazuje mi przy przejechaniu np. 20 km nawet nieraz 100 stopni.czy tak ma być czy może termostat jest zablokowany w pozycji otwartej. dodam że górny wąż jest gorący a dolny zimny.

  2. #922

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam ponownie,
    mój problem niestety nie rozwiązany. Przez chwilę było w porządku, ale być może to trasy były za krótkie. Teraz jeżdżę więcej (robię po drodze kilka przystanków, co kilka km) i temperatura nadal mi wskakuje na 121 na klimie i wskazówka przechyla się na 115 na zegarach, czasem wybija nawet czerwony alarm na zegarze. Więc nie jest dobrze. Górny wąż gorący, że przytrzymać nie idzie, dolny zimny, wentylatory załączają się tylko awaryjnie.
    Do tego ostatnio zaczęło mi zżerać olej i zaczynam wpadać w panikę. Pojawia mi się pomarańczowa kontrolka "min. oleju", na bagnecie poniżej zakresu pomiaru. Dolewałam chyba litr oleju jakieś 2 tygodnie temu i znowu zeżarło. Czy ubywanie oleju może mieć związek z problemami z chłodzeniem? Pomóżcie, bo nie wyrobię jak będę musiała co chwilę wlewać dodatkowy litr oleju...

  3. #923

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    alusia567 wygląda na nie otwieranie termostatu ,ale najpierw czujnik temp, czujnik w chłodnicy ,sprawdzenie zegarów i wiatraków. Spalanie oleju faktycznie duże ,najlepiej zalać motula 10 na 40lub50.

  4. #924

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    wymienione:
    2 termostaty (kompletne)
    3 czujniki przy termostacie
    2 czujniki w chłodnicy
    korek zbiorniczka wyrównawczego
    uszczelka pod głowicą

    wentylatory sprawdzone na krótko
    zegary nawalają, wskazówki drgają, pół fis w połowie nie wyświetla, już myślałam, że oddam do magika od zegarów i że te wskazania temp. to tylko przekłamania zegarów, ale...

    dolny wąż nadal zimny, górne gorące, więc faktycznie mam wysoką temperaturę, bo jeżdżę na małym obiegu?
    i do tego spalanie oleju (wymieniony 2 miesiące temu na nowy 5w40 lotos, plus filtr)

    czy przegrzewanie silnika może powodować ubywanie oleju?

  5. #925

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam.

    Nikt tu nie odpowiada, to ja chociaż napiszę co rozwiązało u mnie problem z temperaturą.

    Pomogła jednak naprawa zegarów. Elektronik stwierdził, że jest różnica 9 stopni między wskazaniami czujnika do ECU i do zegarów (do kanału 49 klimatronika), więc albo czujnik albo zegary. Ponieważ ja już testowałam 3 czujniki, zdecydowałam się na naprawę zegarów.
    Został wymieniony procesor i program, teraz na zegarach mam na 90, a na kanale 49 klimatronika jest ta sama temperatura co w Vagu w grupie Engine. Więc teraz powinno być ok.
    Dodam tylko, że teraz wskazówka trzyma się sztywno a na kanale 49 klimy mam 108-111 stopni, bo wszyscy potwierdzili mi, że mój silnik na takiej temperaturze pracuje. Po dłuższej przejażdżce i przy słonecznej pogodzie chłodnica też robi się ciepła więc termostat otwiera.

    Osobna sprawa to muszę naprawić silnik, bo zżera mi olej, ale to poszukam innego wątku...

  6. #926

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Bravo alusia!!! Teraz już znasz układ chłodzenia w audi itp.Człowiek musi wydać tyle pieniędzy żeby to wszystko poznać,też tak miałem. Długo nie pisałem bo nic mi się nie dzieje no i czas na motocykl. A jeśli chodzi o olej to nie lej syntetyka będzie brał połowę mniej,miałaś wymienianą uszczelkę więc głowicę powinni sprawdzić jeśli jest ok to pozostają pierścionki.

  7. #927

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witajcie.
    Alusia567 rozwiązała mój problem, naprawa licznika (zimne luty) na liczniku naprawiły problem z odczytem temperatury przez licznik i sterowaniem otwarcia termostatu.
    Dotyczy to oczywiści tylko silników AVU i BFQ.

  8. #928

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zdolny śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nigdy wczesniej nie mialem 1.9 tdi, takze mam pytanie: jezdzac po miescie auto ma jakies 80 i to nie zawsze, przy predkosci 100-120 jakies 70. To normalna-optymalna temperatura czy cos nie tak z termostatem?

  9. #929
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Termostat lub czujnik temperatury, silnik w kazdych warunkach powinien miec 90*C.

  10. #930

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć, widzę że dużo osób w tym temacie ma avu lub bfq. Możecie zajrzeć proszę do tematu bo już brak mi sił z tym autem: http://www.a3-club.net/forum/showthr...tur%B1/page221

    Post od #2207 w dół

Strona 93 z 97 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •