Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: białe led-y w przedliftowych lampkach podsufitki(przód+tył).ale......

  1. #1
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny białe led-y w przedliftowych lampkach podsufitki(przód+tył).ale......

    opiszę tu sposób na to aby w przed liftowych lampkach w podsufitce zagościły białe diody led zamiast żółtych żarówek
    potrzebne będą:
    -2szt diodek led(tubek) jedna na przód i jedna na tył

    -2szt diodek led (boczne w lampce z przodu)

    -lutownica i kleszcze
    -taśma izolacyjna
    z tyłem niema problemu bo wystarczy wyjąć lampkę i włożyć tubkę led
    w przedniej lampce tubkę również wystarczy włożyć na miejsce(środek).jeśli chodzi o boczne ledy należy owinąć bok diody taśmą izolacyjną(jak na foto)

    w celu odizolowania ich od blaszki w lampce(wystarczy jeden raz owinąć ponieważ przy np. dwóch owinięciach nie wejdzie na swoje miejsce/za ciasno)
    po włożeniu ledów na miejsce trzeba zagiąć blaszkę tak aby dotykała obudowy leda a nie jego góry(na foto nr.1)

    do górnej części leda trzeba przylutować kawałek pręcika/kabelka i połączyć go z blaszką w lampce(na foto nr.2)
    teraz tylko wpiąć/założyć i mamy białe ledy w przed liftowych lampkach podsufitki





    w tytule posta jest ''ale''
    lampki z tyłu i przodu zapalają się i gasną w zależności od pozycji przełącznika na nich
    jedynym mankamentem tego rozwiązania jest fakt że przyciski boczne lampki z przodu nie działają tj:ledy świecą ciągle wraz z środkową żarówką
    cała reszta działa poprawnie(gaśnie po zamknięciu drzwi,z centralnego,itd)






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=11496...8d2cceffcb54d4
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:43

  2. The Following 5 Users Say Thank You to klamamoto For This Useful Post:

    boss777 (28-09-12),david692 (30-09-12),kubaja11 (06-10-12),mariusz11111 (11-10-12),marqss (03-10-12)

  3. #2
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Można trochę inaczej, jak ktoś nigdy nie rozbierał diod może kupić na zapas i je rozebrać, nawet jak się pierwszą popsuje to mamy zapas, w zależności od diody po rozlutowaniu i rozebraniu porostu zamieniamy bieguny składamy do kupy i w każdej chwili możemy złożyć zamiast żarówki i odwrotnie bez rozbierania lampki, i myślę ze to bezpieczniejsze niż taśma izolacyjna o zwarcie bardzo łatwo,

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  4. #3

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zabrze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A ja mam na to inny sposób Nie trzeba nic rozbierać ani lutować. Byłem wczoraj w sklepie z led'ami. Pani powiedziała mi że ma takie fajne ledy które nie mają polaryzacji. Zapłaciłem 13zł/szt i działa bez żadnych przeróbek Nie ma żadnego ale. Boczne przyciski działają tak jak powinny. Szczerze polecam ten sposób. Żarówki nie są wcale takie drogie a 13zł to nie majątek. Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •