Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 51

Temat: Spalanie z FISa i realne spalanie ?

  1. #31
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xoslox Pokaż post
    Hamowanie silnikiem zawsze pokazuje 0 A z tym w trasie to chyba coś nie tak.
    dokładnie

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam nadzieję że teraz dobrze trafiłem.
    Witam, jak w temacie FIS z pewnością nie działa prawidłowo. Auto mam od ponad miesiąca i jest tak od początku.
    Zdjęcie jak to wygląda:

    W poniedziałek padł mi akumulator, po jego naładowaniu nagle zaczęło w miarę to działać, jednak po 5 min znów to samo.
    Maksymalny zasięg jaki pokazuje na pełnym baku to 90 km.
    Wie ktoś o co tu może chodzić ?

  3. #33
    marcin_1993's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-mazurskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    A nie masz problemu, że czasem prędkościomierz nie działa? U mnie czasami nie działał lub skakał wtedy spalanie miałem tez na takim poziomie jak Ty. Po wyczyszczeniu wtyczki od prędkościomierza problem znikł, potem świrował poziom paliwa w baku, ale po wyczyszczeniu pływaka jest idealnie.

  4. #34

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wszystko działa w porządku. Jedynie problem właśnie z tym FIS. Prędkościomierz wszystko działa.

  5. #35
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil90 Pokaż post
    FIS z pewnością nie działa prawidłowo. Auto mam od ponad miesiąca i jest tak od początku.
    A po resecie jaką wartość średniego Ci pokazuje? Interesujące jest też co pokazuje Ci w pozostałych funkcjach.

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Spada na 0, następnie wskakuje na 15 i z powrotem na 51
    Na zasięgu, najwyższy jaki mi pokazało to 120 km mimo iż zatankowałem do pełna.

  7. #37

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Witam czy możliwe jest że po zresetowaniu w środę FISa pokazuje mi on spalanie 7l/100km w mieście gdzie zawsze pokazywał max 5.3?


    Dodam że przejechałem już dobre 250km

  8. #38
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    To zalezy czy te 5.3/100 byly realne i pasowaly Ci kilometry wzgledem ilosci zatankowanego paliwa. Niska temperatura tez ma wplyw na spalanie wiec moze akurat byl wiekszy mroz i wskoczylo na 7/100.
    Nie mam fejsa ani androida!

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    U mnie w PD (130 KM + chip) na krótkich odcinkach po mieście (2-3 km) średnie około 9 wychodzi. Zimą czy w duże korki na pewno wyszłoby więcej i będzie to normalne, skoro zamiast jechać więcej stoi się w miejscu, a silnik dostaje większą dawkę, bo zimny.
    Poza miastem spala mi niecałe 6 wg wskazań, ale w rzeczywistości komputer zawyża o około 0,3 litra - sprawdzone kilkukrotnie podczas tankowania pod korek.

    Przy okazji, ktoś się orientuje może, czy komputer średnie spalanie zawsze od momentu skasowania, czy może z ostatnich iluś km? Otóż chciałem sobie sprawdzić średnie spalanie po dłuższym czasie: zrobiłem jakieś 2000 km, komputer naliczył, że przejechałem jakieś 40 godzin ze średnią ~50 km/h i spalaniem na poziomie 5,8 l/100km. Potem auto poszło na ozonowanie wnętrza, czyli powiedzmy niecałe pół godziny parkotania w miejscu. Niestety nie miałem wglądu co się dzieje z samochodem, bo musiałem siedzieć w poczekalni. Po wykonaniu usługi średnia prędkość spadła do 23 km/h, a spalanie wzrosło do 8,6. Teoretycznie mógł się ktoś bawić FISem, ale wtedy raczej miałbym średnią na 0 lub kreseczkę "-" (już nie pamiętam które kiedy się wyświetla). Stąd wnioskuję, że średnia prędkość i spalanie zliczają się od momentu skasowania, ale nie więcej niż przez ostatnie... kilkadziesiąt-kilkaset km...? Ma ktoś doświadczenia na ten temat, bądź zna dokładny "zakres" historii tego co zlicza komputer? A może mam coś uszkodzone?

  10. #40
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hej Elivis

    z tego co kiedys czytalem to FIS oblicza zasieg na podstawie ostatnich 30 przejechanych km, jezeli chodzi o to twoje spalanie zawyzone to moge tylko powiedzeic ze jak auto masz zapalone na postoju to spala ok 0,7l/h z klima ok 1,2l/h tak wyswietla w VW dlatego pewnie ci poszlo tez spalanie do gory. A jezeli chodzi o predkosci to jak masz zapalony silnik na postoju i sprawdzisz na Klimatroniku predkosci bedzie ci skakac miedzy 0 a 2 i dlatego auto myslalo ze jedziesz powolutku. Niestety te piersze FISy nie byly jeszcze tak dobrze dopracowane
    Latwo mozesz to sobie sprawdzic wszystko jak poprostu wykasujesz np po zatankowaniu spalanie, zrobisz 10metrow to chwyci juz srednei spalanie np na 6 litrow i jak sie wtedy zatrzymiesz z wklaczonym silnikiem to bedzie szlo w gore mi dochodzi do max 15,9 i przeskakuje do 15.0 i znow do 15,9 i ciagle tak, az zaczne jechac to spanie na mniej. Ale ty masz nowsze auto moze masz lepszy troche FIS

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A tak sie jeszcze chcialem spytac czy wie ktos czy da sie przestawic maxymalny zasieg na wiekszy, u mnie max pokazje 1650km do przejechania na baku wiecej nie da.
    Moze gdzies na VAGu sie da to przestawic na wiecej?
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •