Strona 16 z 30 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 298

Temat: [8L] Brak ciepłego powietrza z nawiewów.Pomocy bo zimno:(

  1. #151
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    masz mozliwosc to podlacz vag'a i podczas jazdy sprawdzaj wskazania czujnika temperatury na kompie,byc moze czujnik podaje bledne wskazania na licznik
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #152
    timon4's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Morszków/ warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    płyn jest. Ale dlaczego dziala dobrze tylko jak jest na plusie?

  3. #153

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam wszystkich kolegów z forum hi. Mam wielki problem, szukałem po różnych forach i nie mam wyjaśnionej odpowiedzi. Problem dotyczy Audi A3 2000 rok 1.9TDI 110km ASV licznikowo 205tys.km. W samochodzie ok 2 miesiące temu został wymieniony kpl. rozrząd z pompa wody pasek wielorowkowy wszystkie filtry oraz termostat wahlera gdyż temperatura na liczniku przy spokojnej jeździe osiągała 70 stopni a przy wyższej prędkości dochodziła do 90 ale poźniej spadała. Po wymianie części samochód jeździł normalnie, ogrzewanie dobrze grzało. Kilkanaście dni temu po przegonieniu samochodu ogrzewanie przestało grzać. Przy ustawieniu temperatury HI z kratek leci lekko ciepłe powietrze a nawet zimne. przy jeździe w granicach 2000 obr/min zaczyna grzać, ale gdy zredukuje i przyśpieszę samochód dostanie większych obrotów większą prędkość z kratek wieje zimnym powietrzem. Byłem u zaprzyjaźnionego mechanika zaczeliśmy od sprawdzenia drożności nagrzewnicy i według niego nagrzewnica jest ok, jeszcze raz odpowietrzyliśmy układ dla pewności ale to nic nie pomogło postawił mi przyczynę na 80% że to uszczelka pod głowicą bądź pęknięta głowica kurcze a on rzadko kiedy się myli i co najgorsze zawsze gdzie postawi 1 diagnozę ona się sprawdza. Może ktoś miał podobny przypadek, może ktoś coś słyszał o podobnym przypadku. Proszę koledzy pomóżcie.

  4. #154
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    sprawdź vagiem modul klimy , zrób cały test.

  5. #155
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    lukaszSP sprawdz tylko czy po uruchomieniu nadmuchy na 4 bieg weze dochodzace do chlodniczki sa podobnej temperatury co np waz przy czujniku temperatury.Nie bedzie zmian to oznaczac bedzie, iz pompa dziala poprawnie.Masz oslone silnika,albo mate wygluszajaca pod maska?[/QUOTE]




    dzis auto stało na ciepłej hali godzine. odpalony silnik. temperatura 90 stopni. rura wychodząca z chłodnicy zimna. i powietrze takie sobie leci. na 4 biegu chłodne.

  6. #156
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w takim razie termostat trzyma dobrze, a kiedy ten plyn zmieniales?miales sytuacje gdy auto zlapalo temperature i przeszlo w tryb pracy duzego obiegu?wtedy nastapilo by odpowietrzenie ukladu chlodzacego.pozostaje jeszcze sterowanie klapka cieplo zimno.ja wiecej mozliwosci nie widze no chyba ze robi sie poduszka powietrza spowodowana uszkodzeniem glowicy albo uszczelki.z tego co kojarze to pisales ze nie masz takich objawow
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #157
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    płyn zalany nowy.
    Nie pamiętam kiedy przeszedł by w duzy obieg
    jestem w trakcie wymiany termostatu. i to samo. nie otwiera się. stary włożyłem do szklanki i zalałem wrzątkiem. Nie otwiera się.temperatura na wskaźniku 90stopni. i co robić.

  8. #158
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to ze termostat nie otwiera sie u Ciebie to akurat nie ma znaczenia bo plyn caly czas przeplywa przez chlodniczke,gdyby byla odwrotan sytuacja i gdy termostat nie zamykal by sie to juz mielibys rozwiazanie.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #159
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    termostat już się otworzył. i odrazu powiało gorącym powietrzem. ale zobaczymy jutro rano jak będzie zimny silnik.

  10. #160

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    ciemne
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, czy zna ktoś jakiś sposób aby silnik szybciej łapał temperaturę przy obecnych -10 osiagniecie 90 stopni jest praktycznie nie mozliwe, nie posiadam klimy przy wylaczonym nawiewie silnik lapie 90, nawiew na 2-3 bieg i grzaniene na 3/4 temeperatura spada do 60.. Jakieś pomysly ??

Strona 16 z 30 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •