Strona 6 z 30 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 298

Temat: [8L] Brak ciepłego powietrza z nawiewów.Pomocy bo zimno:(

  1. #51
    kamil107's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    anglia
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jestem pewien że to nagrzewnica miałem to samo u siebie. Na pewno ktoś mądry lał do zbiorniczka wodę zamiast płynu chłodniczego i w ten sposób w nagrzewnicy zrobił się kamień a co za tym idzie nagrzewnica się zapchała i nie ma obiegu ciepłej wody w całej nagrzewnicy czego skutkiem jest brak ogrzewania w aucie

  2. #52
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil107 Pokaż post
    Jestem pewien że to nagrzewnica miałem to samo u siebie. Na pewno ktoś mądry lał do zbiorniczka wodę zamiast płynu chłodniczego i w ten sposób w nagrzewnicy zrobił się kamień a co za tym idzie nagrzewnica się zapchała i nie ma obiegu ciepłej wody w całej nagrzewnicy czego skutkiem jest brak ogrzewania w aucie
    naprawiles ja jakos czy wymieniles?
    jesli to 2gie to sam czy mechanik to robil?
    jakie byly ew. koszta naprawy?
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  3. #53

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam problem. otóż od kilku dni zauważyłem, właściwie wyczułem, że z dmuchawy czuć delikatny zapach spalenizny. nadmuch działa słabo, szyby po 5-10 minutach jazdy zachodzą parą. proszę o pomoc w diagnozie lub naprawie. starałem się znaleźć coś podobnego na forum ale nie udało mi się, dlatego piszę tutaj. dzięki z góry!

  4. #54

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po pierwsze to sprawdź czy masz przestawione na otwarty obieg powietrza jak Ci szyby parują
    124 Hp 277 Nm

  5. #55
    SZAL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBOMIA
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam dalem do mechanika wymienic uszczelke pod glowica
    bedzie mie to kosztowalo 350zl
    plus uszczelka kolo 100zl
    no i planowanie 80zl
    Wiec mam pytanie czy to dobra cena za te usluge.

  6. #56
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domyslsie Pokaż post
    mam problem. otóż od kilku dni zauważyłem, właściwie wyczułem, że z dmuchawy czuć delikatny zapach spalenizny. nadmuch działa słabo, szyby po 5-10 minutach jazdy zachodzą parą. proszę o pomoc w diagnozie lub naprawie. starałem się znaleźć coś podobnego na forum ale nie udało mi się, dlatego piszę tutaj. dzięki z góry!

    Tak prubuje do tego dojsc jak mozna wyczuc spaliny z nawiwów ? chyba ze masz niesczelnosc ukladu wydechowego, wg mnie masz rozszczelniona chlodniczke w systemie grzewczym ( w nawiewie srodkowym )

    auto sie zagrzewa i woda ( plyn wyparowywuje ) sprawdz czy na przedniej szybie od srodka masz tlusty nalot ?

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  7. #57

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtas Pokaż post
    Po pierwsze to sprawdź czy masz przestawione na otwarty obieg powietrza jak Ci szyby parują
    tak mam nastawiony otwarty obieg w samochodzie. z reguły zawsze mam otwarty, i nigdy nie miałem problemów z zaparowanymi szybami aż do dziś..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    Tak prubuje do tego dojsc jak mozna wyczuc spaliny z nawiwów ? chyba ze masz niesczelnosc ukladu wydechowego, wg mnie masz rozszczelniona chlodniczke w systemie grzewczym ( w nawiewie srodkowym )

    auto sie zagrzewa i woda ( plyn wyparowywuje ) sprawdz czy na przedniej szybie od srodka masz tlusty nalot ?
    hmm... to nie są spaliny.. źle mnie zrozumiałeś, albo to ja tak niejasno napisałem, to jest spalenizna.. jakby coś się przepaliło i śmierdziało, nie wiem.. spalona elektryka, przewody przepalone silniczek czy coś.. jak dobrze myślę to jeśli byłaby rozszczelniona chłodniczka to ubywałoby mi dużo płynu?;> jeśli tak to, to nie jest przyczyną moich problemów dzięki za info.. może masz jeszcze jakieś pomysły ?;> może masz jakiś schemat jak się dobrać do silniczka dmuchawy i sprawdzić czy tam wszystko gra?

  8. #58
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    wcale nie musi Ci ubywac duzo plynu, tylko wlasnie minimalne prawie nie zauwazalne ilosci, jak by Ci ubywalo duzo to bys mial go na nogach.

    Sprawdz dla pewnosci czy masz jakis osad na przedniej szybie od srodka.

    Zeby dobrac sie do silniczków to musisz sie schylic i zobaczyc pod radiem, tam sa silniczki sterujace nawiewami itd, moze szczotki w wentylatorze ? albo uzwojenie ?

    W jaki sposub zostalo stwierdzone ze to uszczelka pod glowica ?

    Duzo ludzi zwala prawie wszystko na uszczelke, a ta biedna nie jest niczemu winna.

    Ostatnio mialem klienta który mial jakies stuki w silniku i pojechal do mechanika ktory stwierdzil ze uszczelka pod glowica, wymienili, a po tygodniu silnik zdechl.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  9. #59

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no właśnie sprawdzałem ten osad już wczoraj i zapomniałem napisać.. niestety a może i stety nie mam żadnego osadu na przedniej szybie od środka.. już sam nie wiem co to może być..

    dzisiaj zrobiło się trochę cieplej.. wyjechałem i odpaliłem klimę.. to nie czułem zimnego powietrza nawet jak nastawione było 18stopni.. o ile dobrze pamiętam to przy 18stopniach powinno dawać chłodem jak cholera.. a może to było zimne powietrze tylko przy takich temperaturach jakie są na zewnątrz po prostu nie odczuwam, ze to chłodzi tylko grzeje sam nie wiem.... chyba trzeba będzie się dobrać do silniczków, szczotek czy tam uzwojenia.. to chyba musi być coś z elektryką bo naprawdę strasznie czuć spaloną elektrykę... teraz nie mam za bardzo czasu.. sesja itd... ale myślę, że we wtorek się do tego jakoś dobiorę.. może do tego czasu wymyślisz coś co może być prawdziwą przyczyną moich problemów ?;> dzięki za zainteresowanie

  10. #60
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Pod radiem masz takie krateczki, tam jest ukryty ssak do czujnika temperatury srodka, ktory reguluje czy ma leciec cieple czy zimne w zaleznosci jaka temperature zadasz klimatronikowi, jak zadasz mu 18 stopni a w srodku bedzie 5 stopni to poleci Ci cieple powietrze mimo tego ze masz wlaczona klime, dopiero jak dasz na low to bedzie leciec najzimniejsze powietrze jakie jest tylko mozliwe.

    Jak czuc spalonymi przewodami to ja bym sie do tego zabral szybko bo w ostatnim aucie wypalilo mi cala instalacje od nawiewów itd.

    Sprawdz czy ktos nie wsadzil za duzego bezpiecznika bo to bylo u mnie przyczyna, zaczely sie palic kable a nie bezpiecznik. Jak rozbiezesz i bedziesz mial wiecej informacji po tym co zobaczysz to pomyslimy.

    O co chodzilo z ta uszczelka w pierwszym twoim poscie ?

    zadam Ci kilka pytan, odpowiedz jak najlepiej umiesz.

    1. Czy jak auto postoi dluzej na wolnych obrotach ( z 10 minut ) to powietrze leci cieplejsze ?
    2. Czy jak wylaczysz klime i po chwili jazdy ( 10 minutach ) zalaczysz spowrotem leci cieplejsze powietrze ?
    3. Czy auto Ci sie nagrzewa do roboczej temperatury ?
    4.co dokladnie jest twoim problemem ? brak cieplego nawiewu ?
    Ostatnio edytowany przez n0w3y_pl - 07-02-09 o 10:12

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

Strona 6 z 30 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •