Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 95

Temat: Automatyczna skrzynia biegów - problemy, tryb awaryjny

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Automatyczna skrzynia biegów - problemy, tryb awaryjny

    Witam,mam problem z automatyczna skrzynia biegow,problem polega na tym ze gdy silnik jest zimny i wrzuce " D " puszcze hamulec to nie wskakuje 1 bieg,musze poczekac chwile lub dodac wiecej gazu ale wtedy strasznie szarpie ,problem znika gdy silnik jest cieply,Audi a3 1.9 TDI automat 1997r.Dziekuje za wszelka pomoc i Pozdrawiam.Piotr.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 21:23

  2. #2
    Meduza's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni biegów? Może być go za mało i dlatego szarpie na zimnym silniku. Poszukaj też na stronie:
    http://www.autojozefow.pl/forum/
    Meduza (gr. Μέδουσα Medusa)była najmłodszą z trzech Gorgon i najgroźniejszą. Zamiast włosów miała węże, a jej spojrzenie zamieniało żywe istoty w kamień.

  3. #3
    łukaszmiliwek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czersk
    Auto
    BMW E60 535d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Masz problem z koszem w środku, traci ciśnienie, po wprowadzeniu w tryb awaryjny bedzie dobrze bo jest inaczej zasilana.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny no i się stało...automat zatrzymuje auto na 2-ce

    Witam, mam dziwny problem. Z autem było wszystko ok, dałem do mechanika, żeby umyć silnik. Po umyciu okazało się że na jedynce auto jedzie normalnie, wrzuca dwójkę, przyspiesza i nagle zatrzymuje samochód tak jakby ktoś nacisnął na hamulec lub zaciągnął ręczny. Wyskoczyły błędy na vagu:tryb awaryjny, brak sygnału z czujnika obrotów i czujnika g 38 (chyba00281 i 00297). Chyba było zwarcie na tych czujnikach (po umyciu silnika), bo 2 dni później jak wszystko wyschło, to błędów nie ma ale skrzynia dalej zatrzymuje samochód. Co się mogło stać? Dodam że przed myciem miałem jazdę próbną z mechanikiem i wszystko było ok. Czy to usterka mechaniczna (taki zbieg okoliczności?!) czy coś się pochrzaniło z elektroniką? Proszę o pomoc. Dodam że auto to a3 '97 roku, skrzynia 4 biegowa

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    Różnie to bywa :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam. W mondeo miałem podobny problem, załałem samochód poprzez wjechanie w kałuże włączył się tryb awaryjny i skrzynia do wymiany bo tak jeździłem(nieświadomie). Był mechanik, otóż wystarczyło rozpiąć kostki i je wysuszyć dokładnie. Jeśli jeździłeś na trybie awaryjnym mogła paść tarcza sprzęgłowa gdzieś w skrzyni z tego co pamiętam.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    mam nadzieję, że nic nie rozwaliłem. Nawet nie wyjechałem z warsztatu, powiedzmy 300 metrów. Nawet się nie dało, bo na dwójce od razu auto się zatrzymuje...

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    Różnie to bywa :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego to przeczyść kostki, wysusz je i sprawdź olej w skrzyni i powinno być ok, jeśli jednak nie to musisz jechać do warsztatu może jakiegoś innego skoro ten mechanik nie umie sobie poradzić z tym problemem.
    Pozdrawiam i powodzenia jak byś miał jakieś pytania to pisz postaram sie odp

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    auto wciąż u mechanika, lokalnego speca od skrzyń ponoć nie jest tak źle, pęknięta była jakaś płytka przez co kontrowało skrzynię biegów? i coś tam jeszcze - dowiem się dokładnie to opiszę, na razie koszt około 900 zł, nie jest tak źle bo w cenie jest zmiana oleju i filtru, a także wyciągnięcie i włożenie skrzyni. Mam nadzieję że auto ruszy po tych zabiegach... inna historia to zmiana oleju, ponoć jak otworzyli skrzynię to był w środku kisiel, możliwe że nie było zmiany od poczatku, czyli myślę tak od 350 000 km (chociaż na liczniku 207 tys km i mam nadzieję że skrzynia nie "zgłupieje" jak dostanie nowy olej...

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    casjan, i co naprawiles. Podlacze sie do tematu. Moja A3 jest z 98, tez w automacie, tyle ze benzyna/lpg a problem identyczny. Juz nawet nauczylem sie z tym zyc i sprawiac zeby nie szarpalo.

    Jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni?

    ukaszmiliwek - Co to jest kosz w srodku..? Co zrobic zeby to naprawic?

    Dzieki za pomoc i pozdrawiam

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi blał
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Automatyczna skrzynia biegów nagle tryb awaryjny - kilka pytań

    Auto stało ok. miesiąca w kolejce do blacharza nieużywane. Po odbiorze jeździło w porządku, lecz po kilkunastu km włączył się tryb awaryjny skrzyni i mam tylko jeden bieg :/ Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko jest w porządku. Przeczytałem wątki z podobnym problemem i mam pytanie gdzie znajduje się sterownik/komputer od tej skrzyni? Być może podczas postoju coś zaśniedziało i nie łączy? Na kompie wyrzuca błąd „zawór magnetyczny 4 – N91 obwód przerwany”. Podobno rzadko te zawory umierają i najczęściej jakiś kabelek nie działa jak fabryka chciała.. Z góry dzięki za pomoc.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •