Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 261 do 270 z 298

Temat: [8L] Brak ciepłego powietrza z nawiewów.Pomocy bo zimno:(

  1. #261

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pablo_720 Pokaż post
    Zacholowałem na parking i trochę płynu uciekło wężami.
    Tzn pojawiła się jakaś nieszczelność po tej przygodzie? Czy ciekło coś wcześniej?
    Musisz sprawdzić dokładnie jak wygląda olej i płyn chłodniczy, bo może być tak jak kolega wcześniej pisał uszczelka pod głowicą.

    Ja zacząłbym od sprawdzenia wentylatorów, spróbuj podłączyć na krótko i zobacz czy się krecą, jeśli tak to trzeba obejrzeć czujniki i przekaźniki. Dobrze by było podpiąć vaga i sprawdzić też miernikiem rezystancję na czujnikach.

    U mnie była ostatnio nieszczelność na króćcu przy bloku silniku i ubywało płynu, ogrzewanie się skończyło ale czujnik pokazywał wysoką temperaturę.

  2. #262
    pablo_720's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    VW Passat B5 FL
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie, że nie ma jakichkolwiek nieszczelności. Nic wcześniej nie uciekało/nie ucieka.
    Ale jak auto się nagrzeje, wentylatory nie pracują to płyn w zbiorniczku jest tak gorący, że pod wpływem ciśnienia
    puściło trochę wężami.
    Muszę zobaczyć właśnie na krótko wentylatory. Tylko tam idą 3 kable. I który z którym zmostkować?

  3. #263

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nic nie mostkuj tylko podłącz + i mase z akumulatora do wtyczki silniczka wentylatora, jeden ze styków jest chyba od prędkości wentylatora. Dobrze jakbyś popsikał przy okazji wszystkie styki jakimś płynem do usuwania szadzi ze styków.


    Masz tu schemat instalacji od AC i chłodzenia. Patrz na dole po lewo. M6 to silniczek od wentylatora, K206 przekaźnik czasowy wentylatora, A35 sterownik silnika,s34 przełącznik termiczny od wentylatora a na górze bezpieczniki.

  4. Podziękowania dla audilodz za pomoc w problemie

    pablo_720 (31-03-14)

  5. #264
    pablo_720's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    VW Passat B5 FL
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    wczoraj z kumplem podłączyliśmy na krótko wentylator- brak reakcji (prawdopodobnie się spalił) i to może być
    głównym powodem, że płyn się gotuje w zbiorniczku i nie ma ogrzewania (ogólnie nie jestem mega specem od mechaniki, ale takie jest moje gdybanie)
    wczoraj zamówiłem od buzza'a wentylator, wymienimy i będziemy patrzeć czy są jakieś zmiany.
    ogólnie zawiodłem się na "moim" mechaniku, ponoć wymieniał termostat, ale jak go wczoraj zobaczyłem to grubo bym się zastanowił, czy on jest nowy
    także wymienimy wentylator, termostat i ew. termo wyłącznik i się okaże co i jak.

    został również przeprowadzony test na to czy uszczelka pod głowicą jest walnięta, ale jednak test wyszedł pozytywnie i mogę wykluczyć uszczelkę.

  6. #265

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    daj znać jak ogarniesz temat, jestem ciekaw czy uszkodzony wentylator będzie miał wpływ na brak ogrzewania i jak by to wyglądało w aucie bez klimatyzacji ze zwykłym nawiewem

  7. #266

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    POLKOWICE
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny z nawiewów zimne powietrze- wymieniona pom. wody, termoS. i nagrze. i temat powraca

    witam,
    od bardzo dana mam problem z grzaniem/ wodą w swojej trójeczce (8l r. 2002, 1.6, po lifcie, klimatronik, zagazowana, przejechanych 177 tyś. km, automat) a więc....

    najpierw się gotował..... mechanik wymienił mi termostat (cały ten plastik z termostatem bo stwierdził, że jest pęknięty i jest do wymiany);
    później mi wodę strasznie pił iii robił mi plamy na chodniku.. co kilka km musiałam dolewać wodę... więc wymieniłam pompę wody ;/ ( nie wymieniał rozrządu)
    następnie w nawiewach nie leciało gorące powietrze....więc trzeb było wymienić nagrzewnicę ;( (tu "mechanik" zrobił nagrzewnicę popsuł wiatrak, który jest pod deską rozdzielczą- jak się daje większą moc to strasznie buczy jakbym była w samolocie

    Dodam jeszcze, że jak otwieram maskę... to czasami słychać jak woda w silniku się gotuje (słychach jak bulgocze).

    Pojeździłam może tydzień od wymiany nagrzewnicy... znów leci z nawiewów zimne powietrze...;/;/;/ byłam u mechanika "niby" odpowietrzył mi ale zrobiłam 90 km i znów leci zimne powietrze....

    Aaaa.... jak mam powyżej 4 tyś. obrotów to wtedy coś ciepłego leci z nawiewów ale to nie jest gorące...;( a jak auto jedzie powoli (poniżej 2 tyś. obrotów) to zamarzam zwłaszcza teraz.....;/

    Proszę może ktoś miał podobny problem... ja obstawiam, że to uszczelka pod głowica... tylko 3 mechaników mówi, że nieeee bo nie ma wody w oleju i oleju w wodzie. Moja trójka jest zagazowana więc może to problem instalacji??? Pamiętam na początku roku, pękł mi wężyk wody w instalacji gazowej iii wywaliło wodę, przejechałam parę metrów na parkingu, zrobili mi ten wężyk iii wlali wodę, silnik nie był zupełnie zimny. Od tamtej pory mam problem z autem.

    Na dodatku jak "mechanik" wymieniał mi pompę wody to coś zrobił, że teraz mi stuka w silniku jakby ktoś młotkiem w niego walił



    Załamana...;(

  8. #267
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może być tak, że przewody do nagrzewnicy od parownika zostały źle podłączone. Możliwe, że parownik jest nieszczelny i puszcza wodę i cały czas układ się zapowietrza.
    Audi A3 8L AHF+ 3d
    -chip
    -egr out
    -kat out
    -18" sline
    Czarna bestia

  9. #268

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Brak ogrzewania na wolnych obrotach

    Witam,
    w moje audi z climatroniciem brak ogrzewania na wolnych obrotach, pompa wody, termostat i nagrzewnica nowa, duzi i mały obieg ok, jedyne co znalazłem to zawór podciśnienia na przewodzie ogrzewania 1J0819809 za którym przewód jest letni (chłodny), a najgorsze jest to że nie ma do niego podpiętego żadnego powietrza i nie wiem czy brakuje mi jakiegoś wężyka i do czego to ewentualnie wpiąć

  10. #269

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, Posiadam Audi a3 1.6 98r, od jakiegos czasu miałem problem z temperaturą na zegarach w czasie postoju temperatura rosła do 90stopni, a gdy zaczynałem ruszać temperatura spadała do 60 stopni, wymieniłem czujnik, dalej było to samo znalazłem na tym forum, że należy wymienić termostat wczoraj kupiłem nowy i wymieniłem i działa, temperatura stoi na 90 i nie spada ale pojawił sie problem po wymianie termostatu nie ma ciepłego ogrzewania w środku, z nawiewów leci zimne powietrze przed wymiana termostatu wszystko było ok z nawiewów leciało ciepłe powietrze a teraz nagle taki problem.. Jaki może być tego powód? co moglem le zrobic? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  11. #270

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miechów
    Auto
    VW Passat 3B 1.9 TDI 110 AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Może ukłąd sie jeszcze nie odpowietrzył

Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •