Strona 4 z 30 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 298

Temat: [8L] Brak ciepłego powietrza z nawiewów.Pomocy bo zimno:(

  1. #31
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    sorrka panowie ze w tym temacie to pisze ale post z tym tematem został zamknięty.

    Chodzi mi o rozważania przystawiania chłodnicy tekturką na zimę, chłopaki na forum w większości negują takie zagrania ponieważ piszą ze przecież zanim sie auto nagrzeje płyn lata w małym obiegu ale....

    Tak sobie myśle ze przecież termostat nie otwiera sie nagle tylko wraz z wzrastającą temepratują płynu powoli sie otwiera i płyn z małego obiegu zaczyna w niedużych ilościach mieszać się z chłodniejszym płynem w chłodnicy, gdyby termostat np trzymał do 90 paru stopni i nagle sie otwierał i mieszał z chłodnica (zakładam ze w niej jest wiecej płynu) to temperatura mogłaby spaść momentalnie. Wiec przykładając chłodnice spowalniamy chłodzenie płynu który dopiero sie ogrzewa....

    nie wiem czy mam racje ale tak to sobie wymyśliłem, poprawcie jeśli uważacie inaczej.

  2. #32
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matt4 Pokaż post
    sorrka panowie ze w tym temacie to pisze ale post z tym tematem został zamknięty.

    Chodzi mi o rozważania przystawiania chłodnicy tekturką na zimę, chłopaki na forum w większości negują takie zagrania ponieważ piszą ze przecież zanim sie auto nagrzeje płyn lata w małym obiegu
    Sprawa tekturki ma się tak: obieg płynu przepływa przez chłodnicę dopiero po przekroczeniu jakieś określonej temp. (nie wiem dokładnie jakiej ale na bank nie mniejszej niż 80 stopni). Przez ten cały czas silnik pracuje tylko i wyłącznie na małym obiegu nie obejmując chłodnicy, więc szybciej go nie zagrzejesz, ALE ... Jak pojedziesz w trasę lub silnik się nagrzeje, a Ty będziesz ciągle jechał z tą tekturką to możesz spotkać się z sytuacją, że silnik będzie się przegrzewać. Tak więc, moja odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TEKTURKOM MÓWIMY STANOWCZE NIE! Pozdrawiam

  3. #33
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolega "Norco" slusznie podejrzewal pompe dzisiaj wziąłem sie za naprawe po wyciagnieciu pompy okazalo sie ze to jest ruina jutro zamieszcze foto pozdro i dzieki za sugestie
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 29-11-08 o 22:40
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #34
    maju's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa, Mokotów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    miałem podobny problem tyle że w nexii, to ja szukałem nie wiadomo jakich przyczyn a okazało się ze płynu nie miałem

  5. #35
    Jaman's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    mitsubishi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    podłącze się do tematu... ostatnio na trasie zauwazylem ze silnik mi sie przegrzewa.. przy predkosci okolo 100km/h na 5 biegu jest temp. okolo 100*C. zanim wyruszylem w trase zrobilem pare kilometrow p miescie, silnik zdazyc sie zagrzac i w autku tez nagrzalem, ale kiedy w trasie silnik mi sie przegrzal i stanalem, zeby go ochlodzic zauwazylem ze nie leci cieple powietrze z nawiewu.. co moze byc przyczyna tego??, mam nadzieje ze to nie pompa (juz troche poczytalem o tym)...

  6. #36
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli to 100 stopni C jest odczytane z licznika to w rzeczywistości masz sporo większą temperaturę ,i skoro nie leci ciepłe powietrze z nawiewów to z pewnością pompa.

  7. #37
    Jaman's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    mitsubishi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    44 razy

    Question

    tak odczytane z licznika, a powietrze leci takie letnie mozna powiedziec, a jak wylacze i zalącze nawiew to przez chwile leci nawet cieple ale szybko spada i leci letnie.. a temp. nawet dochodzila do 110*C, ale kiedy jezdzilem spokojnie po miescie to utrzymywala sie na 90*C..
    MAma jeszcze takie pyanie czy w przypadku kiedy w papie wody "ukrecil" by sie wirnik nei bylo by "go" slychac??
    Ostatnio edytowany przez Jaman - 05-01-09 o 13:51

  8. #38
    Jaman's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    mitsubishi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    mam jeszcze jedne pytanie. Dzisiaj podczas jazdy zaczelo mi grzac ogrzewanie, na drugim stopniu (brak klimy) grzeje bardzo cieplo, kiedy wlacze na trzeci stopien przez jakis czas grzeje cieplym powietrzem po paru minutach juz troche zimniejszym, a kiedy wlacze na czwarty stopien leci latnie powietrze. jak wylacze nawiew na kilkanascie sekund, to znowu powietrze z nawiewu jest cieple. co moze byc tego przyczyna, dodam ze plynu mam pomiedzy min a max. Czy to wina termostatu, czy moze uklad jest zapowietrzony??

  9. #39
    a3_luke's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Renault Megane III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    odpowiedz na twoje 2gie pytanie jest strone wczesniej. mam ten sam problem co ty ale u mnie to dziala na wiekszych obrotach wiatraka. tzn jesli bede mial na MAX obroty lub do MAXa bedzie brakowalo 2-3 kresek (lub obrazkowo: kreski beda ponad symbolem wiatraka na klimie) to leci letnie powietrze, jesli obroty sa najwyzej do wiatraka leci cieple/gorace powietrze. ktos wczesniej pisal ze w moim przypadku moze byc to nagrzewnica.
    nie sprwadzalem tego bo przy takich obrotach moge z tym zyc, tym bardziej ze naprawa okolo 400 zl wiec sobie odpuscilem.
    Była A3 1.6 APF Ambition
    Był VW Passat FL 1.9TDI

    Jest Renault Megane III 1.5 dCi

  10. #40
    Jaman's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice
    Auto
    mitsubishi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Wiem Luke, czytalem. ale u mnie dochodzi jeszcze grzanie sie silnika, no i nie mam pojecia o co kaman. wczesniej nie grzalo tak dobrze dopiero dzisiaj, a zaczal mi sie grzac silnik w sylwestra podczas trasy do Wisly. i do tej pory myslalem ze to wina pompy, ze padla, ale jak jest cieple powietrze to, to chyba nie jest wina pompy. Myslalem ze ktos mial takie objawy i rozwiazal problem. Pod koniec tyg. bede mial dostep do kabla to sie podlacze do vag, a jesli nic nie znajde, to zaczne od wymiany termostau, a potem zobacze..

Strona 4 z 30 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •