Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Wymiana korpusu stacyjki

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Lightbulb Wymiana korpusu stacyjki

    Objaw
    Przekręcanie kluczykiem nie daje żadnego efektu poza odblokowaniem kierownicy

    Podejrzenie
    Padnięta kostka - na tym forum łatwo znaleźć opis jak to naprawić.
    W moim przypadku kostka była OK. Uszkodzony jest metalowy trzpień który wchodzi w tą kostkę i ją przekręca.

    Potrzebne będą
    - zestaw torx (odkęcenie poduszki z tyłu kierownicy)
    - zestaw imbus (śrubki osprzętu kierownicy, blokada regulacji kierownicy)
    - długi klucz krzyżakowy (odkręcenie osłony kolumny kierownicy)
    - końcówka SPLINE do odkręcenia kierownicy
    - brzeszczot do metalu bez uchwytu LUB wyrzynarka z końcówką do metalu LUB mini dremel
    - korpus (cała stacyjka) pasujący do modelu (patrz rocznik, przydatne informacje poniżej). Ja zakupiłem na allegro 100zł (nówka zamek ~600).
    Z zakupionej stacyjki demontujemy wkładkę zamka wraz z immobiliserem, po czym włożymy tam wkładkę ze swojej stacyjki. Więc nie trzeba dorabiać kluczy ani kodować immo.
    - 2 nowe śruby do przykręcenia korpusu M10 x 25mm

    Przebieg operacji
    0. Odłączamy akumulator
    1. Odkręcamy kierownice, odpinamy airbag: http://www.a3-club.net/forum/showthr...wnicy-i-airbag
    2. Demontujemy uchwyt regulacji kierownicy (jest na 1-2 śrubkach - pozwoli na całkowity demontaż osłony)
    3. Demontujemy plastikową osłonę kolumny kierownicy - kilka łatwo dostępnych śrubek
    4. Demontujemy osprzęt kolumny - czyli "ślizgacz" klaksonu (1 imbus) i poduszki, przełączniki kierunkowskazów etc. (Wszystkie są na wtyczkach których nie sposób pomylić - chyba że siłą więc składanie jest łatwe)
    5. Wyciągamy kolumnę regulacją maksymalnie do tyłu.
    6. I tu zaczynają się schody:
    • Jeżeli korpus zamka nigdy nie był wymieniany, jest na 2 śrubach które nie sposób odkręcić. Nie mam niestety ich zdjęcia.
    • Jest to śruba (2x) z samym gwintem na które od góry nakręcone są okrągłe nakrętki (więc nie ma do tego klucza)
    • Wykręcić należy całe śruby, nie tylko nakrętki
    • Po to nam brzeszczot/coś do cięcia metalu - ja naciąłem nakrętki od góry tak że cała śruba mogła zostać odkręcona śrubokrętem (śruba siedzi ciasno, musiałem sobie pomóc młotkiem;/)
    • Dodam tylko że dojście jest fatalne dla wiertarki czy czegokolwiek większego - stąd długie piłowanie brzeszczotem, lub nieco szybsze wyżynarką
    • Stare śruby wyrzucamy, nowy korpus z podmienioną wkładką przykręcamy na nowych




    Demontaż wkładki zamka
    Wkładkę demontujemy z obydwu korpusów (nowego i starego, uszkodzonego) - w ten sam sposób - zwinnym trickiem ze sztywnym drutem (ja użyłem najcieńszego imbusa z zestawu)
    Tutaj opis: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=234053 - w naszych A3 jest tak samo!
    Tu uwaga - na tym forum wyczytałem że ktoś wiercił zamek - szkoda czasu i korpusów/wkładek tracić!



    Przydatne informacje
    W 8L przed liftem stosowano 2 rodzaje stacyjek:
    - do 98r - kluczyk "tradycyjny", żłobienia na krawędziach. Cieńsza i dłuższa kostka. Wkład stacyjki długi.
    - po 98r - kluczyk płaski, żłobiony w środku. Grubsza i krótsza kostka. Krótki wkład stacyjki




    Korpusów, wkładek ani kostek nie da się stosować zamiennie pomiędzy rocznikami!

    Mam nadzieje że ten post zaoszczędzi komuś czasu








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=873fb...00986ae31a022e
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 20:10

  2. #2

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Odgrzeje kotleta.
    Wczoraj wymieniałem stacyjkę u siebie. Sprawa jak się okazało...banalna. Wystarczy do nowego korpusu wsadzić swoją wkładkę z immo i gotowe. Co do śrub, to najłatwiej odkrecic je ostrym przecinakiem i młotkiem( mi to zajęło 2 minuty).Może komuś przyda się na przyszłość, aby tam nic nie piłować.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •