Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Brak ogrzewania po nagrzaniu silnika

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny Brak ogrzewania po nagrzaniu silnika

    Od sezonu zimowego zmagam się z problemem ogrzewania. W październiku po zakupie audi 1,9 tdi z 2007 roku (129000km) mechanik wymienił mi rozrząd + pompę wody. Potem zauważyłem że mam problem z ogrzewaniem i nie wiem jak było wcześniej bo samochód był sprowadzony z Belgii we wrześniu. Jest ogrzewanie do momenty aż temp. silnika osiągnie 90 stopni. po włączeniu pełnego obiegu przez chłodnicę wieje zimne powietrze. Nie jest to przyjemne przy -15 na zewnątrz.
    Jak pokręcę silnik na wysokich obrotach przez moment pojawia się ciepłe powietrze czyli nagania płyn do nagrzewnicy.
    Dodam jeszcze że po wymianie pompy wody robiłem dwa razy dolewkę płynu w sumie jakieś pół litra bo wyświetliła się kontrolka.
    Byłem już u dwóch mechaników i obstawiają uszczelkę albo w najgorszym wypadku pękniętą głowicę. VAG nie pokazuje błędów. Spadków mocy nie ma ani falujących obrotów, śladów oleju w zbiorniczku .. Faktycznie auto trochę za dużo pali bo jakieś 8,5L/100km
    Był robiony test na obecność spalin i dopiero po jakims czasie płyn w testerze zmienił kolor.
    Jeśli ktoś miał taki problem i zna przyczynę to będe wdzięczny!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 00:54

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •