Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: Brak ogrzewania po nagrzaniu silnika

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Jeszcze będę sprawdzał czy mechanik wstawił mi odpowiednią pompę bo rozmawiałem jeszcze z kilkoma mechanikami i może tak być że pompa wody nie ma odpowiednich właściwości przerobowych po tym jak załącza się pełny obieg. Grzeje tylko do momentu 87 stopni a potem tak jakby nie naganiało płynu tylko jak się mocniej przygazuje. Jeszcze dzisiaj mechanik mi sprawdza jakąś chłodniczkę przy EGR.. chcę wykluczyć wszystko żeby nie wymieniać uszczelki na darmo.
    Wielkie dzięki za sugestie

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Burz Pokaż post
    w moim przypadku za brak grzania na wolnych obrotach była odpowiedzialna niedrożna nagrzewnica,radze ją sprawdzić przed wydawaniem pieniędzy na konkrety jak głowica
    może być też zła pompa wody i nie pompuje jej z odpowiednim ciśnieniem
    Po dzisiejszej diagnozie mój mechanik stwierdził że może to być jednak nagrzewnica którą trzeba przepłukać i sprawdzić. Pytanie czy u Ciebie też był objaw taki że do momentu nagrzania silnika ogrzewanie chodziło ? Tak jak piszesz u mnie też działa potem ogrzewanie jak potrzymam silnik na obrotach.

  2. #12
    Burz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ogólnie bardzo podobnie,mechanik też podejrzewał ze pompa jest za słaba i ma za małe łopatki dlatego słabo pompuje,dlatego myśle że chodzi jedynie o nagrzewnice, mechanik przeczyścił moją(było dużo syfu) i po odpowietrzeniu układu auto zaczeło grzac na wolnych obrotach
    dzieje sie tak zazwyczaj po wymianie rozrządu,ze nagrzewnica zapycha sie syfem który gromadzi sie w przewodach,kiedy zmieniamy rozrzad z nowa pompa,przez pewiem okres czasu może ona pompować lepiej niż stara i ze scianek wężyków zchodzi brud i pompa pcha go dalej az do nagrzewnicy która zapycha sie i nie daje ciepła
    Ostatnio edytowany przez Burz - 26-01-13 o 15:39

  3. #13
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    O czym ty piszesz że w czasie zmiany rozrządu gromadzi się brud, to jak długo wymieniasz sobie rozrząd miesiąc-dwa? Podczas normalnej wymiany rozrządu czyli kilku godzin nie ma prawa nic się dziać z cieczą zwłaszcza że auto stoi z zatrzymanym silnikiem krócej niż go zostawiasz na noc. Natomiast jeśli chodzi o samą pompę to wymieniasz ją nie po to że się łopatki wirnika wytarły bo co musiało by być w cieczy aby je wytrzeć tylko zabezpieczasz się przed uszkodzeniem łożyskowania pompy bo to ulega uszkodzeniu. A to że nagrzewnice są zasyfione to swoją drogą ale najczęściej się to dzieję że w okresie letnim, jest ona nie wykorzystywana i wtedy następuje osadzanie się na jej ściankach kamienia i innego syfu który się zwiększa każdego roku w jakimś stopniu.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Pomimo płukania całego układu oraz wymiany korka od zbiorniczka nadal ogrzewanie nie działa po tym jak silnik nagrzewa się do 90stopni. Dowiedziałem się przy okazji czytania innych tematów że to grzanie jest dzięki temu że klimatronik ustawia dogrzewanie a potem grzanie znika i wieje zimne powietrze.
    Po wszystkich diagnozach szykuję się jednak na wymianę uszczelki :/
    Więszych objawów nie ma, ale po przejechaniu kilku km. po odkręceniu korka jest spore ciśnienie i wybija sporo płynu do zbiorniczka z układu.Po odkręceniu zbiorniczka pojawają się bąbelki.
    Jest maź pod korkiem oleju (aczkolwiek to też pewnie przez krótkie dystanse).
    Nie ma to jak skarbonka :/

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Audiczka po wymianie uszczelki (był widoczny przedmuch). Całe szczęście głowica cała ale po planowaniu a ogrzewanie już działa.
    Przy okazji mechanik wymienił mi podobno już w miare zużyte popychacze i teraz problem jest tego typu że wcześniej mi nie cykało nic w silniku a teraz słychać cykanie.
    Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć jak to możliwe?

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Question Brak ogrzewania w samochodzie a3 8p

    Witam robi się zimno a w mojej a3 padło grzanie może ktoś pomoże lub podpowie co może być przyczyną?
    A mianowicie problem polega na tym ze samochód po odpaleniu i oczywiście odczekaniu kilku chwil lub przejechaniu kilku kilometrów grzeje normalnie do 90 st. jak już osiągnie temperaturę 90 st. co nastepuję po paru kilometrach odcina całkowicie grzanie leci lodowate powietrze climatornic ustawiony jest na maxa jeżeli chodzi o nastawe temp mogę przejechać nawet 500 km i nic dalej lodowate całkowicie odcina . Dodam jeszcze ze węże które wchodzą do kabiny samochodu (Nagrzewnicy) są niemal że gorące zasilanie jak i powrót! klapy słychać że się przestawiają prawidłowo bez żadnych zgrzytów. , Płyn wymieniony na nowy , stan płynu okej , termostat wymieniony ,auto się nie grzeje trzyma cały czas 90 st, Brak pomysłów

  7. #17
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Sprawdz czy faktycznie klapy poruszaja sie w pelnym zakresie.

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Audi 8P brak ogrzewania , ciśnienie w układzie

    Witam!
    Mam taki problem z moja audiczka 2.0tdi BKD 140km 2005rok.Nagrzewanie mi nie działa chyba, ze mocno przegazuje to wraca na moment i a zaraz znów wieje zimne waż doprowadzający do nagrzewnicy gorący wychodzący totalnie zimny chyba ze bardzo gazuje autko wtedy tez waż dolny zaczyna być gorący . Dodatkowo robi się ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym do tego stopnia ze wciąga płyn aż do tego momentu ze na desce wyskakuje mi kontrolka od niskiego poziomu płynu gdy go odkręcę to wypluwa go do góry wraz z bąbelkami korek jest nowy także tez wykluczam jego winę .Dodatkowe objawy , które zauważyłem to kiedy odpialem wężyk od powrotu to leci płyn tylko podczas gazowania na jałowych obrotach w ogóle nie leci .Obecnie ma 270k przebiegu rozrząd wraz z pompa byl wymieniany przy 250k z firmy INA wycieków nie widzę od strony pompy aczkolwiek jakoś dziwnie auto schodzi z obrotów tak jakby charczenie połączone z podmuchem powietrza w Dolocie . Chciałbym spytać co może być uszkodzone myśle nad trzema rzeczami . Albo nagrzewnica zapchana lub jakaś nieszczelność (dziura) chociaż nie widać żeby płyn leciał na dywaniki ani szyby tez nie parują , climatronic jest w porządku , albo pompa wody jest walnięta i nie ma siły pchać płynu dodatkowo jak trochę pogonie autko to wzrasta szybko temp. Powyżej 90stopni albo ostatecznie uszczelka pod głowica lub sama głowica walnięta lecz na zimnym jak i ciepłym silniku biały dym w ogóle się nie wydostaje . To chyba na tyle z objawów i obserwacji jak myślicie co może być przyczyna od czego zacząć , myślałem nad wyjęciem nagrzewnicy najpierw ale wole Was spytać jako użytkowników tych samych samochodów . Z góry dziękuje za każda podpowiedz
    Ostatnio edytowany przez Cobrak - 24-01-22 o 01:58

  9. #19
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    na początek kup używany korek lub zbiorniczek wyrównawczy wraz z korkiem z A3 8L i podmień sam korek/pasują zamiennie
    może jest uszkodzony

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny Problemy z ogrzewaniem

    Witam serdecznie
    Tak na początek - posiadaczem a3-ki jestem od miesiąca ,
    Wymieniałem pas przedni i zalałem nowy płyn chłodniczy - układ odpowietrzyłem .Ogrzewanie nie działało.
    kupiłem nową nagrzewnice ale ogrzewanie " się naprawiło" z i oddałem nagrzewnice .
    Poprzedni właściciel też mówił ze miał problemy z ogrzewaniem.
    Wypłukałem nagrzewnice było trochę "syfu" - po przepłukaniu przepływ przez nagrzewnice to ok 1litr na sekundę przy ciśnieniu 2-3 barów(nie wiem czy do dobrze czy z mało).
    Dodam że w klimatroniku nie mam błędów a w aucie mam webasto ( nie mam połącznia ze sterownikiem ogrzewania postojowego- jeszcze nie ogarnąłem tego)
    Po dłuższej pracy silnika i osiągnięciu temp około 90stopni nadal nie mam ogrzewania nawet na małych obrotach wentylatora.
    Rura zasilająca nagrzewnice jest gorąca a powrotna zimna
    Jest możliwe że cos nie puszcza tego powrotu?
    czekam na wasze sugestie jak rozwiązać problem
    Ostatnio edytowany przez marcin_1 - 04-12-22 o 18:38

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •