Strona 66 z 147 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 651 do 660 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #651

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    audu
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    witam, wczoraj oddalem auto na przeglad klimatyzacji poniewaz po zimie nie chlodzila. Klimatyzacja zostala odgrzybiona i napelniona oraz zostal wymieniony filtr powietrza. Problem polega na tym ze po odpaleniu samochodu i wlaczeniu klimatyzacji w pozycji auto przez chwile wydobywa sie zimne powietrze natomiast po chwili robi sie cieplejsze. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.

  2. #652
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    podczas wymiany czynnika powinni ci wstrzykna taki specjalny dodatek ktory swieci w swietle ultrafioletowym, dzeki temu lampa ultrafioletova sprawdzasz wycieki... jak tego nie zrobili to na ponowne nabicie i dodac ten srodek do obiegu.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  3. #653

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    audu
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    postaram się dzisiaj tam dodzwonic i sie dowiedziec. Zauwazylem tez ze z nawiewu od strony kierowcy wieje cieplejsze powietrze niz ze srodkowych

  4. #654
    migell23's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów | EBE
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Mam taki sam problem i nie moge sobie z nim poradzić klima nabita z czynnikiem szczelna brak błedów w serwisie skody robiłem a po włączeniu klimy ciepłe powietrze leci normalnie masakra

  5. #655
    adam70's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Na zimnym silniku klima startuje wentylatory się włączają, leci zimne powietrze, po pewnym czasie (gdy silnik złapie temperaturę a wskazówka temperatury lekko drgnie) wyłączają się wentylatory, przestaje chłodzić. Śnieżynka na panelu się świeci, brak błędów na klimatroniku.
    Sprawdziłem termowyłącznik wentylatorów chłodnicy(ten znajdujący się nisko na chłodnicy) jest dobry, pozostał jeszcze jakiś czujnik na górnym wężu idącym z chłodnicy w stronę silnika - czy możliwe jest wadliwe jego działanie ?? ktoś może podać jego symbol ??


    Wymiana czujnika temperatury płynu chłodniczego pomogła na problem, jedynie inna jest do mnie wersja czujnika, prawidłowy to 191919369A.
    Ostatnio edytowany przez adam70 - 18-07-09 o 12:20

  6. #656
    buzka_ls's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam wszystkich!
    Potrzebuje informacji jak wymienić czyli jak się dostać by wyciągnąć panel klimatronika, jak porozkręcać plastiki. A3 1,9 TDI 99'

  7. #657

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!
    Niedawno odgrzybiłem klime bo wydobywał sie z niej nieprzyjemny zapach. Było dobrze kilka dni, dopóki zapach z odgrzybiacza nie wywietrzał i zaczał wydobywac sie smród stechlizny wrr! Ponownie odgrzybilem klime innym preperatem (pianka) i tak jak niektórzy polecali poprzez otwór którym sie skrapla woda. Po tym zabiegu to samo, czyli pare dni spokoju i dalej smród. Nie wiem co z ty zrobic. Słyszałem ze mozna rozebrac schowek pasazera i dostac sie jakos do prownika w celu jego mechanicznego przeczyszczenia. Robił ktos z Was cos takiego? Dodam jeszcze ze ów smród wydobywa sie tylko po wyłaczeniu klimy, kiedy pracuje, nic nie czuc.

    pozdr.
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  8. #658
    adam70's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez buzka_ls Pokaż post
    Witam wszystkich!
    Potrzebuje informacji jak wymienić czyli jak się dostać by wyciągnąć panel klimatronika, jak porozkręcać plastiki. A3 1,9 TDI 99'
    Jest wszystko w FAQ http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=952.html

  9. Podziękowania dla adam70 za pomoc w problemie

    buzka_ls (23-07-09)

  10. #659
    Monte Cristo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Włączam klimę natychmiast po włączeniu na zimnym silniku załącza mi się wentylator na najwyższych obrotach mało nie wystartuje w kosmos wyje niemiłosiernie.
    Przygasają przy tym światła (wszystkie i wewnątrz w kabinie zegary oraz oświetlenie schowka itd wszystkie !!!).
    Do tego wyraźnie spada moc tak jakby się dusił (brak mocy) trochę jakby nagle na ręcznym jechał albo redukował na niższy bieg i hamowanie silnikiem uskuteczniał

    Kiedy wyłączę klimę (włączę na eko) nie włącza się drugi wentylator i nie gasną światła nie ma żadnych spadków mocy.

    Wczoraj przeczyściłem klimę, odgrzybiłem, sprawdziłem szczelność, napełniłem.
    Nie pomogło...

    Do tej pory przez blisko 3 lata uzytkowania nie miałem z tym żadnych problemów, wentylator drugi włączał się zazwyczaj na postoju na krótko, chodził w miarę cicho. Nigdy nie włączał się podczas jazdy a jeśli nawet to wogóle o tym nie wiedziałem, nie było go słychać ani nie przygasały światła.

    Magicy wciskają kit że tak ma być... dla mnie to jakieś bzdety do tej pory
    nie było a teraz ma być... ble ble ble... co się dzieje POMOCY?!
    May the Force be with you

  11. #660
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja po przeczytaniu polowy forum swojego rozwiazania nie znalazlem wiec pytam:
    klima nie dziala tak jak powinna tzn chlodzi tylko jakprzygazuje tak od 2,5k obrotow w gore jak mniej to nie chlodzi wentylatory sie zalaczaja sprezarka tez napewno, weze twarde wiec gaz jest, jutro jade na diagnostyke ale pytam czego moge sie spodziewac??
    jest tam jakies kolo pasowe po ktorym poprostu pasek moze sie slizgac czy to jest zbyt piekne zeby bylo prawdziwe??


    edit:

    po wizycie u speca gosciu stwierdzil ze to zawor rozprezny czy jakis spec od klimy moze to potwierdzic??
    Ostatnio edytowany przez eject - 24-07-09 o 15:23
    A3

Strona 66 z 147 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •