Strona 100 z 147 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 991 do 1,000 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #991
    siivvy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny dziwny problem z klima

    witam wszystkich...
    szukałem już na kilku forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, może tutaj ktoś mi pomoże.

    Klima jest nabita, zdezynfekowana ale zimne powietrze leci dopiero gdy obroty silnika są powyżej 1000. Czyli jak jadę to leci fajne zimne powietrze ale jak się zatrzymam i zdejmę nogę z gazu to tak jak bym wyłączył klimę.
    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?

    pozdrawiam

  2. #992
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    hej ja mam to samo,
    ostatnio pojechałem nabić klimę bo już ledwo zipiała, mechanior powiedział że brakowało jakieś 60%. teraz super chłodzi tylko jak obroty wzrosną do ok. 1.5, 2 tys obrotów. termometr wtedy pokazuje przy najniższym ustawieniu temp nawet 3 stopnie. pojechałem następnego dnia z tym a on powiedział że pompa już nie domaga. tylko nie dopytałem jaka na pewno nie paliwa ani wody wiec może jakaś powietrza? powiedział że koszt to jakieś 500 zł za nową, i że mi się to wogóle nie opłaca bo przecież głównie klima chodzi jak jadę (chyba że się stoi w korku to może trochę przeszkadzać). ja głównie robię dłuższe trasy więc mi to nie przeszkadza

  3. #993
    siivvy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    UE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pkosc Pokaż post
    hej ja mam to samo,
    ostatnio pojechałem nabić klimę bo już ledwo zipiała, mechanior powiedział że brakowało jakieś 60%. teraz super chłodzi tylko jak obroty wzrosną do ok. 1.5, 2 tys obrotów. termometr wtedy pokazuje przy najniższym ustawieniu temp nawet 3 stopnie. pojechałem następnego dnia z tym a on powiedział że pompa już nie domaga. tylko nie dopytałem jaka na pewno nie paliwa ani wody wiec może jakaś powietrza? powiedział że koszt to jakieś 500 zł za nową, i że mi się to wogóle nie opłaca bo przecież głównie klima chodzi jak jadę (chyba że się stoi w korku to może trochę przeszkadzać). ja głównie robię dłuższe trasy więc mi to nie przeszkadza
    Pompa to pewnie chodziło mu o sprężarkę. jak se raz bylem pytać w servisie gdzie się klimatyzacja zajmują to tez coś wspominał ze to może być sprężarka. Coś mówił ze może coś tam powymieniać ale tez nie daje gwarancji ze to może być to. dlatego spróbowałem na forum. Moze ktoś się z tym spotkał i uporał i zna dokładną przyczynę.
    zobaczymy

  4. #994
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Niedawno pisałem o niedziałającej klimatyzacji i wentylatorach. Okazało się iż duży wentylator się zatarł i przez to nie ruszały. Wymieniłem na nowy ale niestety klimatyzacja dalej nie działała. Pojechałem na nabicie odgrzybienie sprawdzenie szczelności itp. Okazało się iż mam o 120 mg za dużo czynnika w układzie. odessali mi odgrzybili sprawdzili ciśnienie szczelność wszystko było po tym przeglądzie ok. tzn ok w sensie z ciśnieniem stanem czynnika i szczelnością natomiast klimatyzacja dalej nie działa. Bezpieczniki mam ok. po włączeniu śnieżynki ruszają oba wentylatory obroty na chwile spadają a po chwili wracają do odpowiedniego stanu. słychać spod maski ze strony pasażera takie pyk czyli kompresor się załącza ale niestety klima nie działa. na pierwszym kanale klimatronica mam .0 czyli też żadnego błędu. więc proszę o jakieś sugestie odnośnie co może być jeszcze nie tak. wsadziłem 200 zł i w d... dalej nie działa.
    I czy jest na klimatronicu na którymś kanale możliwość sprawdzenia czy kompresor i sprężarka chodzą? mam 78 kanałowy klimatronic.
    znalazłem w dziale FAQ ale tam jest do 61 kanału i nie wiem czy to się będzie pokrywało.

    52 Kanał graficzny 1 ? pod warunkiem, że kompresor klimatyzacji jest wyłączony ? wyświetli się 88.8.
    Zobacz poniżej.
    53 Kanał graficzny 2 - stan elektrycznego systemu wyjść jest identyfikowany wyświetleniem 88.8. Zobacz poniżej.
    54 Znak sterujący

    Kody kanału 52 - OBD ? kompresor klimatyzacji wyłączony Jeżeli kompresor klimatyzacji jest wyłączony, wyświetla się "88.8", pojawią się poniższe alfanumeryczne kody, będą wyświetlane.
    Część warunkowa
    a1 Przerywanie lub blokowanie, przełącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, 120 x wyłączony
    b1 Obroty silnika (RPM) poniżej 200 - 500
    c1 Obroty silnika (RPM) powyżej 6000
    d1 Obroty silnika (RPM) powyżej 6000
    e1 Funkcje systemu OK
    f1 Funkcje systemu OK
    a2 Klimatyzacja ręcznie wyłączona (klimatyzacja nie aktywna)
    b2 Niskie napięcie
    c2 Przełącznik Kick-down, kompresor wyłączony na 12 s max.
    d2 Włączona kontrolka temperatury chłodzenia silnika (ECT)
    e2 Wyłącznik niskiego ciśnienia gazu klimatyzacji (F73)
    f2 Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji (F11
    a3 Wybrany tryb ECON
    b3 Wybrane OFF
    c3 Zewnętrzna temperatura (otoczenia) za niska
    d3 Engine management system (compressor will remain off for 3 -12 seconds)
    e3 Wysokie ciśnienie wystąpiło ponad 30 razy
    f3 Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza (G109) poniżej 27 oF (-3 oC)
    g1,g2,g3 Funkcje systemu OK (g1+g2+g3 muszą wyświetlać się kolejno ? wtedy system OK) Kropka dziesiętna Zaświeci się - kompresor klimatyzacji ON Kropka dziesiętna Zgaśnie ? kompresor klimatyzacji OFF
    --------------------------------------------------------------------------------
    Kody kanału 53 - OBD ? Stan kodów elektrycznych wyjść systemu Gdy wyjścia elektryczne NO są aktywne, wyświetli się "88.8", pojawią się poniższe alfanumeryczne kody, będą wyświetlane.
    Kropka dziesiętna w "88.8" nie jest wyświetlana w tym kanale.
    Część warunkowa
    a1 Wentylator wewnętrznego czujnika temperatury
    b1 Zamknięta klapa świeże powietrze/recyrkulacja (tryb recyrkulacji)
    c1 Zamknięty zawór ogrzewania
    d1 Przewody dwukierunkowe
    e1 Kompresor klimatyzacji ON
    f1 Pierwszy bieg wentylatora chłodnicy ON
    a2 Klapa przepływu powietrza otwarta
    b2 Klapa przepływu powietrza otwarta
    c2 Klapa przepływu powietrza zamknięta
    d2 Klapa nogi/odszraniacz w pozycji "nogi"
    e2 Klapa nogi/odszraniacz w pozycji "nogi"
    f2 Klapa nogi/odszraniacz w pozycji "odszraniacz"
    a3 Klapa centralna w pozycji "nawiew centralny"
    b3 Klapa centralna w pozycji "nawiew centralny?
    c3 Klapa centralna w pozycji "nogi/odszraniacz"
    d3 Klapa temperatury w pozycji "zimne powietrze"
    e3 Klapa temperatury w pozycji "zimne powietrze"
    f3 Klapa temperatury w pozycji "ciepłe powietrze"
    g1,g2,g3 Funkcje systemu OK (g1+g2+g3 muszą wyświetlać się kolejno ? wtedy system OK)


    Dziękuję i pozdrawiam.

  5. #995
    Chest's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Dosz?y mnie s?uchy ?e osuszacz w uk?adzie klimatyzacji raz na jaki? czas nale?y wymienia?, wiec poszuka?em troche na allegro i znalaz?em takie co?: http://allegro.pl/nowy-osuszacz-klim...592688245.html
    pytanie jest czy warto wymienia? na taki oto zamiennik? czy przy wymianie trzeba opr??ni? uk?ad klimatyzacji? czy wystarczy wymontowa? stary osuszacz i zamontowa? nowy?
    Fiat 126p 650 `91r ----> VW Jetta MK2 1.6 `86r ---> Fiat 126p 600 `77r ----> Audi 80 B4 1.9 TD `92r ----> Audi A3 8l 1.9 TDI `99r

  6. #996
    MarrciN's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GA
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    przy wymianie osuszacza trzeba opróżnić układ, ponieważ osuszacz jest także akumulatorem czynnika bodajże

    Po za tym, jakbyś chciał, to mam na sprzedaż nowy oryginalny osuszacz valeo w tej cenie co ten z allegro co podałeś.

    Pozdr.

  7. #997

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam wszystkich, kupiłem ostatnio audi a3 1998r. 1.9tdi. Na początku nie działała klimatyzacja wogóle, tzn. nie załączała się sprężarka bo nie było tego charakterystycznego dźwięku. Wczoraj nabiłem klimę, sprężarka załącza, ale chłodziła tylko przez chwilę, dzisiaj włączyłem ją i też zaczęła chłodzić ale tylko przez pewien czas, potem zaczyna dmuchać normalnym powietrzem. Dodam że na komputerze żadnych błędów związanych z klimą. od czego tutaj zacząć? może być to związane ze złym działaniem sprzęgła sprężarki?

  8. #998
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a przy nabiciu klimy byla sprawdzana szczelnosc?

  9. #999
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    tez mam problem z klima, podlaczalem VAG-COM i w module klimatyzacji nie bylo zadnych bledow. Mimo wszystko zimnie powietrze nie leci z wywietrznikow. Przy wlaczeniu "sniezynki" slychac szum z okolicy parownika . Co powinienem teraz sprawdzic ?

  10. #1000
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    siemano jest to co? wart? czy dziadostwo
    http://moto.allegro.pl/carplan-kleen...607736704.html


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

Strona 100 z 147 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •