Strona 91 z 147 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 901 do 910 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #901
    Łukasz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    A ja mam dla odmiany taki problem: jak włączam klime obroty silnika lekko spadają czyli sprężarka się załącza ale nie załączają się wentylatory. Wydaje mi się że powietrze z nawiewów nie jest tak zimne jak powinno nawet powiedziałbym że leci ciepłe powietrze. Byłem na sprawdzeniu w serwisie bo myślałem, że to kwestia dobicia czynnika ale okazało się że wszystko jest tak jak być powinno, powiedzieli mi tylko że to moze być wina czujnika temperatury wewnętrznej. Czy to moze być prawda, czy przez padnięty czujnik nie włączały by sie wentylatory i z nawiewów leciałoby ciepłe powietrze? Gdzie ten czujnik się znajduje w kabinie?

  2. #902
    tomikk81's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goteborg
    Auto
    Integra Type R B20
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Hej.Widze ze kazdy boryka sie z innymi problemami a niby to tylko klima.Ja swoja klime nabijalem w maju wszystko bylo ok i tydzien temu wymienilem filtr kabinowy mam a3 1.9tdi 90km i tak mi sie wydaje ze wtedy zaczal sie problem.Na wlaczonej klimie nawiew na twarz z kratek znajdujacych sie na srodku deski rozdzielczej leci chlodne powietrze,mozna powiedziec"klimatyzowane",ale nie do konca zimne tak jak powinno byc,natomiast z kratek po bokach leci cieplejsze powietrze,tak jakby bez klimy.Wyjalem filtr kabinowy wlaczalem klime bez niego i z nim i dalej to samo.Wiatraki sie wlaczaja sprezarka tez pasek na miejscu i gdzie szukac przyczyny?Vaga nie umiem jeszczce obslugiwac.Jeszczce jedno jak zdejme korek z rurki i nacisne ta kulke to powinno leciec powietrze czy plyn ten zielony??U mnie nie leci nic.Gdzie szukac przyczyny bo nie usmiecha mi sie znowu placic za servis 90e.Pozdr Tomek.

  3. #903

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mały update
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jedreg Pokaż post
    na "LO" daje nieco chłodniejsze powietrze niż na zewnątrz (rurka pod maską jest chłodna ale nie lodowata)
    idąc tym tropem i nie wierząc póki samemu nie zobacze, podjechałem dziś by zmierzyć cisnienia w układzie chłodzenia - no i jest klops bo po stronie rozprężonej (gruba rurka) wg speca ciśnienie przy włączonej klimie powinno spadać do 2 barów a utrzymuje się koło 3.5-4 bary. Skoro nie spada ciśnienie, to czy może znaczyć, że zawór rozprężny jest przytkany paprochami? Czy płukanie układu specjalną maszyną odblokuje zawór rozprężny czy tylko wymiana wchodzi w grę (bo czytałem że zaworu rozprężnego, sprężark i osuszacza się nie płucze)? A może problem jest złożony i na dokładke zawór regulacji kompresora też szwankuje, nie dając pełnego sprężania a nawet czasem nie włączając się?
    //EDIT: Po raz kolejny odpompowanie i nabicie klimy udrożniło ją i przy kolejnym odpaleniu auta znowu dobrze chłodzi, zapewne chwilowo.
    Ostatnio edytowany przez jedreg - 12-08-10 o 09:54

  4. #904
    anakinmar1253's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny klima nie chodzi

    Witam, od pewnego czasu klima mi nie chodzi tzn. wciskam przycisk z sniezynka i ikonka sie pojawia silnik zmienia obroty na ciut wyzsze i koniec nie slychac cykniecia przekaznika czy cos takiego jak to było przy sprawnej klimie wentylatory sie nie załanczaja wiec byłem uzupełnic czynnik czyli nabita, sprawdzony czujnik cisnienia jest ok sprawdzilem opór na sprezarce co wychodza te 2 kabelki wyszło jak dobrze pamietam chyba 4omy niewiem czy ta wartosc jest ok napiecie do sprezarki nie dochodzi zadne sprawdzałem bezpiecznik i na nim jest napiecie i jest dobry a na kompie wyskakuje błąd 604 Potencjometr w V71-G133 przerwa lub zwarcie do plusa gdzie on sie znajduje jak sie dostac do niego
    Ostatnio edytowany przez anakinmar1253 - 22-08-10 o 23:08
    Audi A3 AKL 1.6 98'

  5. #905

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    szukałem czegoś konkretnego o moim problemie ale nie znalazłem..

    wygląda to tak: klima świeżo dzisiaj nabita, szczelność sprawdzona wszystko ok.. włączamy chłodzi lecz nie włączają się wentylatory i klima chodzi do czasu aż czujnik jej nie wyłączy bo ciśnienie dochodzi do ok 40bara..

    w czym szukać problemu?
    jak go diagnozować ?

  6. #906
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kanar14 Pokaż post
    jak go diagnozować ?
    Podpiąć vag i sprawdzić błędy od tego trzeba zacząć.
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  7. #907

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    diagnoza wykazała błąd 18080 Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground


    EDIT: czy to może być przyczyną tego że ciśnienie w układzie dochodzi mi do 40bara?


    EDIT: przyczyną była niełącząca wtyczka która wchodzi w sterownik wentylatorów po poprawieniu wentylator załącza się normalnie a ciśnienie w układzie mieści się w normalnych granicach pracy. problem rozwiązany.
    Ostatnio edytowany przez kanar14 - 27-08-10 o 09:26

  8. #908
    kucyk_wkz's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gdy włączę Klime sprężarka strasznie zaczyna grzechotać jak by łożysko jakieś było rozsypane wszystko chłodzi ok tylko wprowadza w drganie cały samochód wraz z paskiem klinowym.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez kucyk_wkz - 28-08-10 o 13:09

  9. #909
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kledzy a co sprawdzić w przypadku gdy: włączam klimatyzację wiatraki sie nie kręcą ale gdy samochód łapie temperaturę podczas jazdy to wiatraki się załączają aby schłodzić silnik. Bo jak rozumiem gdyby był wlanięty sterownik wiatraków lub bezpieczniki ( te sprawdziłem są OK ) to by wogule wiatraki nie chodziły a one nie chodzą tylko gdy włączam klimę

  10. #910
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dziś klima dziła, wiatraki kręcą a nic nie robiłem przy samochodzie. Jakieś pomysły?

Strona 91 z 147 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •