Strona 94 z 147 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 931 do 940 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #931
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to ja opisze moj problem. gdy zalacze klime zapala sie normalnie sniezynka. slychac jakies cykniecie pod maska przy otworzonej szybie. ALE: nie zauwazam zadnej roznicy przy wlaczonej klimie i wylaczonej w temp z nawiewow. do tego nie wlacza mi sie ani maly ani duzy wiatrak przy wlaczeniu klimy. obroty tez sie nie ruszaja podczas zalaczania. dodam ze ostatnio na kanale 49 mialem 98 99 stopni i duzy wentylator rowniez sie nie zalaczyl. siezynka nie mryga. macie jakies pomysly co moze byc nie tak z ta klima i ze wiatraki nie ruszaja ? bo boje sie robi sie cieplo i zeby nic tam sie nie zatarlo ani nie spalilo. ale chyba jest jakies zabezpieczenie jezeli wiatraki nie ruszaja to i sprezarka i klima sie nie zalaczy ?
    Ostatnio edytowany przez Pawlix - 31-03-11 o 09:58

  2. #932
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    To nie problem klimy tylko wiatraków. Przede wszystkim sprawdź bezpiecznik od wentylatorów pod maską.

  3. #933
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdzalem bezpiecznik na aku w tej czarnej puszce. ten zielony nie jest przepalony ani zasniedzialy. a co to jest ten dzwiek co slychac po wlaczeniu klimatyzacji to cykniecie? jest to gdzies z okolicy lapmy od strony pasazera. pytam bo nie chce zeby przez to ze nie wlaczaja sie wentylatory padla sprezarka lub cos innego. ale mysle ze jest tam jakis czujnik odpowiedzialny za to.
    Ostatnio edytowany przez Pawlix - 31-03-11 o 10:05

  4. #934

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    mam problem z klimą sprężarka się załącza, śnieżynka świeci w układzie jest odpowiedni stan czynnika a klima nie chłodzi leci Ciepłe powietrze. Klimatronik mam 76 kanałowy. Na 61 kanale pokazuje temperaturę -53 stopnie. Czy to może być przyczyną że klima nie chłodzi ????

    Nikt nie robił tego ?? może wie ktoś gdzie tego czujnika szukać bo jest ich kilka.

    Dziś na kanale 1c wywaliło błąd 22.1 i ani sprężarka ani wentylatory się nie włączyły ale chwilowy spadek obrotów silnika był. Nie wiem już co jest grane.
    Ostatnio edytowany przez Daro245 - 03-04-11 o 16:28

  5. #935
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    22.1 to brak czynnika lub blad elektryczny z czujnikiem cisnienia czynnika w ukladzie.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  6. #936

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ok. A powiedz mi który to ten czujnik jest na kanale 61 i pokazuje -53 stopnie i czy to może wpływać na działanie klimy ??

  7. #937
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Witajcie,
    szukalem sporo w tym temacie, ale nie moglem znalezc jednoznacznej odpowiedzi.
    Ostatnio zauwazylem, ze przy wlaczeniu klimatyzacji na biegu jalowym wydobywa sie jakis dziwny glosniejszy dzwiek, z prawego przedniego kola cos w tych okolicach, po wylaczeniu klimatyzacji ten dzwiek ustaje i wszystko chodzi tak jak powinno. Powiem, ze tydzien temu wszystko jeszcze pracowalo okej, klimatyzacja chlodzi, wrecz mrozi. Czy to wina jakiegos lozyska? sprzegielka? jaki koszt?

    Prosze Was o konkretna odpowiedz

  8. #938
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Naprawde nikt nie wie? teraz nie uzywam klimy zeby niczego nie pogorszyc, prosze o pomoc.

  9. #939
    makalele666's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny błąd 00797 - Sunlight Photo Sensor (G107)

    Witam, czy może być spowodowany ten błąd?
    1 Fault Found:
    00797 - Sunlight Photo Sensor (G107)
    30-00 - Open or Short to B+
    wykręciłem ten sensor, niby wszystko ok, gdzie idzie kabel od niego? być może wypieła się gdzieś wtyczka na drugim końcu kabla?

  10. #940
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam, ja również ostatnio dołączyłem do grona posiadaczy niedziałającej klimy. Problem wydaje się być dosyć skomplikowany, ale postaram się go przybliżyć i może ktoś wpadnie na pomysł jak go rozwiązać.

    W zeszłym sezonie z klimą było wszystko ok. Że coś jest nie tak zauważyłem około miesiąca temu. Wydawało mi się, że klima słabo chłodzi, więc postanowiłem sprawdzić, czy kręcą się wentylatory. Zaraz po odpaleniu auta (na ciepłym silniku bo kilkanaście minut wcześniej go parkowałem) i załączeniu chłodzenia na maksa wentylatory załączyły się oba. Ruszyłem w drogę i wydawało mi się, że wszystko jest ok. Następnego dnia znów poczułem, że coś jest nie tak. Powtórzyłem test a wiatraki stały w miejscu, klima nie chłodziła. Ten stan utrzymywał się przez dłuższy czas, więc umówiłem się w serwisie klimatyzacji na uzupełnienie czynnika. Wcześniej zrobiłem test VCDSem i nie wywaliło żadnych błędów związanych z klimą. W warsztacie odessali czynnik (było około 300gram) i zalali 500 gram nowego. Niestety na nic to się nie zdało. Mechanik stwierdził, po oględzinach, że do wymiany jest sprzęgło sprężarki, bo się nie załącza. Odessał resztę czynnika, bo stwierdził, że i tak przy wymianie będzie trzeba spuścić i nie ma sensu, żebym za niego płacił.

    Tutaj powstają z mojej strony pewne wątpliwości. Na forum czytałem, że w 8P sprężarka chodzi zawsze, więc skąd tam sprzęgło. Po drugie, czy na Vagu nie powinno być jakiegoś błędu jak sprzęgło by się wysypało? Jest jeszcze jedna kwestia. Ze 2 miesiące temu wymieniałem duży wentylator, jednak ostatnio rozgrzewałem auto na postoju i po pewnym czasie załączyły się oba wiatraki.
    Macie jakieś pomysły? Domysły? Czy to faktycznie może być to sprzęgło, czy szukać innego warsztatu? Możecie polecić jakiś sprawdzony w wawie, ale nie ten na Racławickiej. To tam byłem i po stwierdzeniu pana, że "nie ma możliwości dolania do czynnika środka barwiącego, bo nie miał by co robić", które zdradza jego nastawienie do wykonywanej pracy, nie mam ochoty do nich wracać.

    I jeszcze jedno. Teraz po wstępnej diagnozie w serwisie pali mi się cały czas kontrola chceck a climatronic chodzi w trybie econ.
    Z góry dziękuję za każdą pomoc.
    Ostatnio edytowany przez WAUZZZ - 12-04-11 o 08:44

Strona 94 z 147 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •