Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: 1,8T APX 225KM Przepływomierz zawyża wartości??

  1. #1
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny 1,8T APX 225KM Przepływomierz zawyża wartości??

    Witam, autko od jakiegoś czasu zachowuje się fatalnie faluje na niskich obrotach a przy lekkim wciśnięciu gazu czasem się dławi, niekiedy po puszczeniu gazu zgaśnie
    VAG wyświetla błąd przepływki:
    Mass Air Flow - Signal too high, czy to możliwe, żeby przepływomierz zawyżał wartości, i jeśli tak, to czy właśnie taka będzie reakcja auta na złe wartości przepływu powietrza?
    Skąd moje pytanie, otóż z wiarygodnego źródła dowiedziałem się, że to bardzo mało prawdopodobne aby przepływomierz zawyżał wartości, jeśli jest niesprawny to z reguły zaniża wartości, wynika to z jego zasady działania?
    dowiedziałem się również, że powodem takiego zachowania sie auta może tez być problem z przepustnicą, jednak tutaj już kompletnie rozkładam ręce..
    wartości przepływomierza wskazywane przez VAG przy pełnym wciśnięciu gazu, gdy turbina osiągnie pełne doładowanie wykraczają poza skalę - dochodzą nawet do 200g/s a skala Vaga sięga 150g/s Proszę o pomoc, czytałem na forum informacje zamieszczone na temat niesprawności przepływki jednak większość tyczy się zaniżonych wartości albo jak ją wyczyścić, ja już swoją przepływke czyściłem, niestety bez efektu, czy jest ktoś w stanie mi zagwarantować, że kupno nowego przepływomierza to nie będzie bezsensowny wydatek?
    Auto to audi S3 8L oznaczenie silnika APY kłopot pojawił się niedawno, z góry dziękuję za wszelką pomoc, i ze świecą szukam mechanika który zna się dobrze na tego typu silnikach w 3miescie, wszelkie porady mile widziane
    Ostatnio edytowany przez wsad - 22-01-08 o 18:15

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeżeli masz taki błąd przepływki to sterownik automatycznie nie bierze z niej żadnych informacji tylko bierze alternatywne uśrednione które ma w programie. Równie dobrze możesz ją odpiąć i zobaczyć czy autko będzie lepiej jeździć.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie masz znajomego w 3mieście z S3? wystarczyłoby żebyś przełożył od innej S3 przepływke do siebie i zobaczył co sie bedzie działo

    rownie dobrze mozesz odrazu kupic nowa

    pzdr

  4. #4
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jedz do jakiegos warsztatu z vagiem i niech Ci sprawdza jeszcze raz ta przeplywke podczas jazdy i jej okablowanie, zlec odrazu czyszczenie przepustnicy+ jej adaptacje kompem

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ś-cie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Cool

    jakiś czas temu byłem w ASO cytryną sporadycznie wyskakiwał błąd EGR blokował się zaworek, po sprawdzeniu przepływki okazało się że pokazuje wartości o 100% większe, po usprawnieniu EGR wskazania wróciły do normy, może coś w tym kierunku
    zmiana na ASZ

  6. #6
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    MIG25 - odpinałem przepływke.. i w zasadzie było jeszcze gorzej
    czapu - niestety nie znam nikogo kto by miał taki silnik przekładałem przepływomierz od podobnego silnika 1,8T ale wersja 150KM i niestety nie pomogło...
    ostatnio wyczytałem, że prawidłowa wymiana przepływki wygląda nastepująco:
    -należy przy wyjetym kluczyku ze stacyjki wymienic przepływomierz
    -nastepnie przekręcamy stacyjke do zapłonu ale nie odpalamy i czekamy aż zgasną wszystkie kontrolki
    -następnie wyłaczamy stacyjke, ponownie przekręcamy i tym razem odpalamy
    -nowa przepływka powinna już pracować
    i tutaj odrazu moja uwaga - wymieniając tamta przepływke od podobnego silnika nie zrobiłem takiego zabiegu, może to być powodem braku poprawy??
    -atal - po warsztatach to ja już jeździłem wielu, i w zasadzie każdy rozkłada ręce, tylko podłacza pod komputer stwierdz błąd i nie potrafią stwierdzić czy to faktycznie wina przepływomierza.. ewentalnie wymiana na moj koszt nie zależnie od tego czy wymiana rozwiąze problem czy nie- bo przepływmoierz to taka rzecz której nie mozna zwrócic po zakupie......... gdyby kosztowała jakieś rozsądne pieniadze to bym zaryzykował, jednak koszt zamiennika bosha wynosi 870zł!! a w serwisie krzykneli mi za nią bagatela 1400zł z tad moje wachania w zakupie nowej przepływki
    a przepływka była już czyszczona też nic nie pomogło, a mówisz, żeby przeczyścic przepustnicę... na to nikt niestety w warsztacie nie wpadł.. dlatego ponawiam pytanie, czy jest ktoś mi w stanie polecic jakiegos magika w trójmiescie który naprawde bedzie wiedział o co chodzi i pomoze mi z tym problemem??
    Albertpopo - błąd ERG - moglbys trochę rozjasnic? powtarzam, na Vagu wyskakuje mi tylko błąd przepływomierza - Mass Air Flow - Signal too high

    dzisiaj użytkownik greg654 napisał mi na priva(bo nie może pisać w tym temacie - podobnie jak ja wczoraj), że miał podobny problem i wymiana przepływki nie pomogła - okazało się u niego, że wystąpiła nieszczelność w układzie dolotowym, jade to dzisiaj sprawdzic.. jeszcze dzisiaj dam znać czy nieszczelność była powodem tego błedu i u mnie...
    Ostatnio edytowany przez wsad - 22-01-08 o 18:17

  7. #7
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wsad mozesz sprobowac tutaj, masz blisko:
    http://www.trojmiasto.pl/ob.php?id_o...=wyniki#wyniki

    Juz komus polecalem ten warsztat i nie narzekal na nich. Wiem ze robia tam TDI i benzyniaki, a to rzadkosc.
    Nieszczelnosc jak najbardziej moze byc przyczyna. Najlepiej podjedz do warsztatu i powiedz zeby zrobili diagnostyke komputerowa calosci a nie tylko przeplywki, bo inaczej nie dojdziesz do ladu
    Jak sprawdza wszystko to beda wiedzieli o co kaman, bo przyczyna niekoniecznie musi lezec w przeplywce.

    Pozdr

  8. #8
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    siemanko, już jestem po badaniu nieszczelności......... i prawdopodobnie wszystko jasne - w aucie mam założone BLOW-OFF zawór upustowy i okazuje się że on się czasem nie domyka... i popuszcza....... jutro podłącze tą rurę gdzie jest blow-off na powrót do obiegu - tak jak być powinno fabrycznie i się okaże czy auto zacznie zachowywać się normalnie a jeśli tak to rozbiorę tego BOW i zobaczę co tam się popsuło... bo nie chce mi się nowego zamawiać a nie chce też z niego rezygnować, daje dużo frajdy

    atal dzieki za polecony warsztat, nie słyszałem o nim wcześniej.. ale spróbuję...

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kolego to nie diesel...musisz miec jakis Dump Valve...

    jak polaczysz rury to auto calkiem zglupieje bo niebedzie mialo jak upuscic cisnienia. Jedz do ASO i kup seryjna DV'ke (100pln).

    pzdr

  10. #10
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wsad Pokaż post
    MIG25 - odpinałem przepływke.. i w zasadzie było jeszcze gorzej
    czapu - niestety nie znam nikogo kto by miał taki silnik przekładałem przepływomierz od podobnego silnika 1,8T ale wersja 150KM i niestety nie pomogło...
    ostatnio wyczytałem, że prawidłowa wymiana przepływki wygląda nastepująco:
    -należy przy wyjetym kluczyku ze stacyjki wymienic przepływomierz
    -nastepnie przekręcamy stacyjke do zapłonu ale nie odpalamy i czekamy aż zgasną wszystkie kontrolki
    -następnie wyłaczamy stacyjke, ponownie przekręcamy i tym razem odpalamy
    -nowa przepływka powinna już pracować
    i tutaj odrazu moja uwaga - wymieniając tamta przepływke od podobnego silnika nie zrobiłem takiego zabiegu, może to być powodem braku poprawy??
    -atal - po warsztatach to ja już jeździłem wielu, i w zasadzie każdy rozkłada ręce, tylko podłacza pod komputer stwierdz błąd i nie potrafią stwierdzić czy to faktycznie wina przepływomierza.. ewentalnie wymiana na moj koszt nie zależnie od tego czy wymiana rozwiąze problem czy nie- bo przepływmoierz to taka rzecz której nie mozna zwrócic po zakupie......... gdyby kosztowała jakieś rozsądne pieniadze to bym zaryzykował, jednak koszt zamiennika bosha wynosi 870zł!! a w serwisie krzykneli mi za nią bagatela 1400zł z tad moje wachania w zakupie nowej przepływki
    a przepływka była już czyszczona też nic nie pomogło, a mówisz, żeby przeczyścic przepustnicę... na to nikt niestety w warsztacie nie wpadł.. dlatego ponawiam pytanie, czy jest ktoś mi w stanie polecic jakiegos magika w trójmiescie który naprawde bedzie wiedział o co chodzi i pomoze mi z tym problemem??
    Albertpopo - błąd ERG - moglbys trochę rozjasnic? powtarzam, na Vagu wyskakuje mi tylko błąd przepływomierza - Mass Air Flow - Signal too high

    dzisiaj użytkownik greg654 napisał mi na priva(bo nie może pisać w tym temacie - podobnie jak ja wczoraj), że miał podobny problem i wymiana przepływki nie pomogła - okazało się u niego, że wystąpiła nieszczelność w układzie dolotowym, jade to dzisiaj sprawdzic.. jeszcze dzisiaj dam znać czy nieszczelność była powodem tego błedu i u mnie...
    nie slyszalem o takiej procedurze wymiany przeplywki. podpinasz, odpalasz auto i ma dzialac.

    U mnie nowa przeplywka wskazywala ok 195g/s teraz ok 185. Czasami sie zdarzylo ze mialem taki sam blad "Mass Air Flow - Signal too high" ale żadnych niepokojących objawów nie było.

    NIewiem tez skad te ceny przeplywek, ja w ASO zaplacilem cos ok. 460zl.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •