Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Klema minusowa - dodatkowy kabel

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny Klema minusowa - dodatkowy kabel

    Witam,

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się dokąd wędruje cieńszy kabel przykręcony bezpośrednio do minusowej klemy na akumulatorze?

    Jest on przykręcony do klemy tą samą śrubą co gruby czarny kabel idący na podłużnicę i skrzynię biegów. Niestety, u mnie został po nim jedynie sam przykręcony styk - przewodu brak. Posiadam swoją A3 już ok 4 lata i zawsze myślałem, że jest to pozostałość po jakiejś dodatkowej instalacji poprzedniego właściciela, ale na zdjęciach w sieci zauważyłem, że więcej aut z grupy VW posiada taki dodatkowy kabel masowy.

    Z góry dzięki za odpowiedź!
    Ostatnio edytowany przez Szymy - 20-04-13 o 19:37

  2. #2
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja go nie mam i wydaje mi sie ze nie wszystkie A3 to mialy o ile to nie dokladane bylo
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. Możliwe, że jest tak jak mówisz i nie wszystkie A3 tak mają. Mam zamiar przeczyścić wszystkie styki masy w komorze silnika to może uda mi się jakoś dojść po czym ta pozostałość na klemie

    Żeby było wiadomo o co chodzi to załączam foto na przykładzie Skody. Widać na nim jak od klemy odchodzi dodatkowy kabel. U mnie został sam przykręcony styk.


  4. #4
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a poprzedni właściciel nie miał przypadkiem jakiegoś kosmicznego wzmacniaczxa muzycznego zamontowanego w bagażniku ?

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    a poprzedni właściciel nie miał przypadkiem jakiegoś kosmicznego wzmacniaczxa muzycznego zamontowanego w bagażniku ?
    Był kosmiczny wzmacniacz i wielkie dziury w półce po głośnikach, którą musiałem wymienić Oprócz dziur zostało także całe okablowanie. Masa była brana z okolic bagażnika, a plus szedł bezpośrednio do aku. Nie wiem. Może moje przypuszczenia były dobre i to po prostu pozostałość po dodatkowej instalacji, a ja teraz szukam na siłę dziury w całym

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szymy Pokaż post
    Był kosmiczny wzmacniacz i wielkie dziury w półce po głośnikach, którą musiałem wymienić Oprócz dziur zostało także całe okablowanie. Masa była brana z okolic bagażnika, a plus szedł bezpośrednio do aku. Nie wiem. Może moje przypuszczenia były dobre i to po prostu pozostałość po dodatkowej instalacji, a ja teraz szukam na siłę dziury w całym
    Masa była brana z karoserii czyli to pewnie była dodatkowa masa puszczona od (-) do karoserii.

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    Masa była brana z karoserii czyli to pewnie była dodatkowa masa puszczona od (-) do karoserii.
    Tak mogło być. Chciałem się po prostu upewnić czy nie ma czasem 4 styku masy (oprócz 2 na podłużnicy i 1 na skrzyni) w okolicy akumulatora, którego mi np. brakuje, bo zaczęły mi się małe problemy z elektroniką - gaśnie na wstecznym, zegary przygasają, światła przygasają przy hamowaniu, a świece w zimie raz grzały, raz nie grzały.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •