Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 134

Temat: [kompendium] podwyższone obroty na biegu jałowym / wolnych obrotach

  1. #51
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djmrowka Pokaż post
    u mnie też włączają się dwa wentylatory jak silnik nabiera obrotów na ok 1tys. Nawet jak jest dopiero co odpalony po nocy z minusową temperaturą.
    i to jest objaw jak najbardziej prawidlowy, dokladnie tak ma byc i tylko wtedy, do zagrzania auta

    tylko ze chcocbysmy chcieli to nikt ci tego nie zdiagnozuje ani nie usunie przez forum, 2 mce opisujesz problem a nic z tym nie zrobisz
    podjedz do elektryka samochodowego, za 30zl sprawdzi ci alternator, jak bedzie trzeba to zregeneruje albo kupisz uzywke za 250zl na allegro i wymienisz, masy ci tez sprawdzi
    jesli to nie bedzie to, to bedziesz wiedzial, a tak stoisz w miejscu, wykanczasz sobie inne podzespoly, za chwile zalozysz temat ze ci sie swieci chceck i recyrkulacja spalin, polecialy wentylatory...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #52

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Masz rację, podjadę do elektryka tylko niech się gorący okres na uczelni skończy Może ktoś zna jakiegoś dobrego elektryka w stolicy??

  3. #53

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    miałem podobny problem - wahania bardzo delikatne obrotów zaraz po odaleniu, po chwili wszystko było oki.
    Faktycznie winny był czyjnik temperatury po jego wymianie (wymiana banalnie prosta) po odpaleniu nie ma już żadnych wahań (zanzaczam, iż na desce rozdzielczej wskaźnik temperatury pokazywał, iż jest wszsytko dobrze). Przy popsutym czujniku inaczej sie zachowywała równiez kontroka swiec żarowych, mimo dodatniej temp. zewnętrzej lub ciepłego silnika świece były grzane.
    Po wymianie czujnika wszystko wróciło do prawidłowej sytuacji...

  4. #54

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Czy ktoś może mi wskazać miejsce gdzie znajduje się czujnik G62 w silniku BKD? Bo mechanik stwierdził, że to jego wina, że auto wchodzi na 1tys obr. Radzicie kupić oryginał w serwisie czy zamiennik ? Czy potrzebne są specjalne narzędzia do wymiany tego czujnika ?

  5. #55
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czujnik G62 w silniku BKD jest w króćcu wodnym wychodzącym z głowicy silnika pod pompą tandem. Zalecam kupić oryginał bo zamienniki lubią fałszować wskazania podobnie jak zamienniki przepływek. Do jego wymiany nie są potrzebne spec. narzędzia :
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 06-03-11 o 23:21
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #56

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Dziękuję bardzo. Będę szukał. Pozdrawiam

  7. #57

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Panowie pomocy! Zmieniłem ten czujnik na ori z ASO i dalej jest tak samo! Auto wchodzi na 1tyś obr czy silnik zimny jak lód czy gorący jak słońce i wiatraki dwa się włączają wtedy. Alternator daje 14,20V na wolnych obrotach. Gdzie szukać przyczyny kto mi pomoże bo już ręce opadają...

    Wczoraj jeszcze wyczyściłem porządnie styk masowy między akumulatorem a karoserią (ten krótki czarny kabel). Na razie wszystko OK, samochód nie wchodzi na 1tyś obr. Zobaczymy jak będzie dalej...
    Ostatnio edytowany przez djmrowka - 07-04-11 o 13:12 Powód: dodane

  8. #58
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    cześć, bujałem sie z tym problemem 2 lata, przypadkowa wymiana akumulatora wyeliminowała problem (upiekło mi sie bo chcialem już inne rzeczy wymieniać w aucie aby tę usterkę usunąć)
    p.s. miałem też cyrki z gasnącym lewym xenonem co jakiś czas(potrafił gasnąć co 2-3 minuty - ponowne wyłączenie i włączenie świateł i znowu świecił), wymiana akumulatora też to wyeliminowała (dobrze że nie zdążyłem z tego powodu wcześniej wymienić żarnika a następnie pewnie i przetwornicy.......)

  9. #59
    marcelinhio's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Question

    ale to panowie ogolnie mozna jezdzic jak sa takie delikatne obroty czy to napewno spowoduje pozniej wikesza usterke?

  10. #60
    thomi's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Maz
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny podwyższone obroty silnika 2.0 TDI

    Witam dziś pojawił mi się następujący problem:
    na postoju (np czerwone światło) silnik zwiększa obroty z ok 840 do 1000/1100 obr/min. Podczas podnoszenia obrotów włącza się wentylator chłodnicy ( nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły) chodzi jakiś czas i się wyłącza, obroty nie spadają - przejadę do następnych świateł i jest ok. Poza tym nie odczuwam jakiś oznak zamulenia silnika wszystko jest ok. Problem nie występuję notorycznie tylko co jakiś czas. Nie podłączyłem VAG'a, gdyż jestem na urlopie nie wiem czy są jakieś błędy - zdiagnozuję jak wrócę. Może ktoś miał podobny problem i tak na szybko mi coś napiszę.

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •