Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Naprawa tylnej Łapy Poduszki silnika w A3 8L

  1. #1
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Cool Naprawa tylnej Łapy Poduszki silnika w A3 8L

    Witam wszystkich.
    W tym manualu pragnę zaprezentować jak w prosty i łatwy sposób naprawić zużytą tylną łapę silnika. Cała operacja trawa około 30 minut i prawdopodobnie każdy powinien sobie z nią poradzić(tak mi się wydaje). W moim A3 od zawsze był problem ze zmianą biegów oraz wibracją silnika. Przy odpalaniu i gaszenie silnika drżała deska rozdzielcza co nie strasznie irytowało. Wymiana poduszki od strony kierowcy pomogła w niewielkim stopniu i nadal czuć było wibrację.

    Nasza łapa przykręcona jest na cztery śruby, dwie M8 do sanek oraz dwie M12 do skrzyni biegów. Po odkręceniu proponował bym ją umyć benzyną ekstrakcyjną bo napewno będzie uwalona w błocie i oleju. Po rozkręceniu łapy powinniśmy mieć taki widok:

    Właściwa kolejność wszystkich elementów
    Łapa składa się z dwóch gumowych poduszek, jedna pracuje podczas przyspieszania auta, druga podczas hamowania silnikiem. I to właśnie te gumy łagodzą wibracje silnika.
    Następnie musimy wykonać z kawałka grubej gumy wypełnienie naszej zużytej poduszki. Ja użyłem kawałek starego chlapacza o grubości 5mm. Grubość naszej wkładki musimy dobrać biorąc pod uwagę jaki luz ma nasza łapa. Ja zrobiłem tak:



    Proponowałbym nie pomylić poduszek łapy między sobą bo inaczej nie złożymy łapy w całość. Łapę następnie wkładamy w imadło lub ścisk i wkręcamy śrubę która łaczy wszystkie elementy w całość. Montaż na aucie tak samo jak na początku tego tematu.
    Przyznam szczerze że nastąpiła istotna poprawa. Biegi zmieniają się bardzo dobrze, silnik już tak nie wibruje oraz tak jakoś lepiej sztywniej reaguje na pedał gazu podczas jazdy. Przejechałem już tak 6tyśkm i nadal jest dobrze. Naprawiłem już w ten sposób dwie łapy.

    Nie ponoszę odpowiedzialności za źle wykonaną naprawę. Robicie to na własną odpowiedzialność!







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=c3517...e1153da15a8f70
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 17:43

  2. #2
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiele osób w privach pyta mnie czy nie lepiej wymienić łapę na nową albo poduszki na poliuretany. Powiem szczerze że tego to ja nie wiem. Miałem do wyboru łapę wymienić na nowa chińską która pewnie rozsypie sie po roku, wymienić poduszki łapy na poliuretanowe ale to już troche kosztuje albo przerobić stara łapę. Tak więc przerobiłem starą i na pewno teraz nie jest gorsza od nowej.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •