Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: Zderzenie czołowe ze ścianą w garażu

  1. #21
    buliyo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZnan*
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    21 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    lakier musisz dobrac wg kodu oryginału, no bo jakie masz wyjscie, tylko w dobrej markowej firmie, wtedy bedzie ok, tak samo malowanie, tu niestety oszczędności mszczą się okrutnie
    zderzak nie ori nigdy w życiu nie będzie pasował idealnie, najczęściej przy reflektorach to widać jakies odstawanie/szczeliny itd , zawsze lepiej kupić ori używkę całą i pomalować. Chcesz to spróbuj ten wariant z linka który podesłałaś ale mnie on nie przekonuje, chyba że już z przymrużeniem oka potraktujesz temat i zrobisz żeby w końcu jakoś to wyglądało na całe.
    Gdyby lakier do 10-15 letniego samochodu dobierało się tylko na podstawie kodu to świat byłby piękny


    Zostaw dobieranie lakieru lakiernikowi, nie wiem czemu się nad tym pochylasz..
    Chyba, że zaopatrzyłaś się w pistolet i postanowiłaś naprawiać w własnym garażu
    Mogłem pomóc? Kliknij Thanks!

  2. #22
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    straszcie koleżankę, straszcie...kiedys dobierałem w sikkensie do drobnych poprawek przy listwie dachowej i jest idealnie, profi mieszalnia i tysiace wzornikow, oczywiscie autem swoim pojechalem na miejsce i dlatego takie wysyłkowe malowane elementy mnie nie przekonują tak samo jak jakiekolwiek inne rzeźbiarskie metody, bo czym chcesz zasymulować wrażenie starego lakieru ? każdy inny odcien bedzie i tak NOWYM i nie pokryje się z tym wyblakłym czy jakimś tam, starym pzrerysowanym tysiac razy umytym lakierem, zamiast zamieszczac głupawe zdania z usmieszkiem na koncu napisz koleżance najlepsze rozwiązanie, od tego jest forum i porady a nie robienie wody z mózgu i cwaniactwo

  3. #23
    marcelm's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kuj-pom
    Auto
    było A3 1.8T, jest E90 325i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    91 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marek_s3 Pokaż post
    straszcie koleżankę, straszcie...kiedys dobierałem w sikkensie do drobnych poprawek przy listwie dachowej i jest idealnie, profi mieszalnia i tysiace wzornikow, oczywiscie autem swoim pojechalem na miejsce i dlatego takie wysyłkowe malowane elementy mnie nie przekonują tak samo jak jakiekolwiek inne rzeźbiarskie metody, bo czym chcesz zasymulować wrażenie starego lakieru ? każdy inny odcien bedzie i tak NOWYM i nie pokryje się z tym wyblakłym czy jakimś tam, starym pzrerysowanym tysiac razy umytym lakierem, zamiast zamieszczac głupawe zdania z usmieszkiem na koncu napisz koleżance najlepsze rozwiązanie, od tego jest forum i porady a nie robienie wody z mózgu i cwaniactwo
    Kto straszy ten straszy.

    Rozwiązanie jest proste, profesjonalny zakład lakierniczy. Jeśli coś jest nie tak, odcień nie pasuje, mają poprawić. Jak coś sie zluszczy po czasie, tak samo.

    Zderzak chyba jednak lepiej dorwać oryginalny. Zbyt wiele rzeczy ma wpływ na te 2 milimetry wiecej na szczelinie które potem będą Cię za każdym podejściem do auta męczyć.

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4
    Filozofia turbo: Im szybciej jedziesz, tym szybciej jedziesz
    === Back in Black 8L 1.8T -> click ===

  4. #24
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Marku, z całym szacunkiem ale nie jest tak pięknie, że z kodu lakieru dobierzesz w 100% przypadków idealnie taki sam kolor.
    Owszem na zaprawki będzie super i w ogóle.
    To o czy piszesz czyli te rysy a połysk to kwestia lakieru bezbarwnego.
    Zapewne wiesz, że tu nie dobiera się koloru lakieru bezbarwnego, który jest porysowany albo i nie po tylu latach.
    Dobierasz kolor bazy. Nie muszę Cię uświadamiać, że wszystkie samochody były malowane z jednej puszki lakieru.
    Różni zapewne dostawcy, różne partie a te mogą się różnić - prawda?
    Nie odbieraj tego osobiście! Nie chcę Ci nic przygryzać ani w żaden sposób atakować.
    Tylko trochę argumentów, które są trochę przeciw Twojej teorii.

    Nie zabierajmy jednak chleba lakiernikom.

    Wracając do tematu.
    Zderzak zdecydowanie używany w dobrym stanie. O niebo lepiej ze spasowaniem.
    Nie kupuj nowego zamiennika bo tylko będziecie zgrzytać zębami - i Ty i lakiernik/blacharz.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  5. #25
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Reasumując Wasze wywody i wpisy koleżanka ma jedno wyjście - tu akurat jest zgodność : kupić używkę ori zderzak i oddać do profi zakładu do lakierowania. Teraz pomocna może dla niej być tylko wskazówka kto zna dobry zakład z Wrocławia i go polecić.

  6. Podziękowania dla marek_s3 za pomoc w problemie

    marcelm (20-08-13)

  7. #26
    hekate's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ok. Więc na czym stanęło: odpuściłam kupowanie malowanego zderzaka. Kupiłam zamiennik do malowania, bo cena niższa niż używki, a używkę w dobrym stanie też ciężko znaleźć. No i się przejechałam... Mechanik po wstępnej przymiarce wysłał mi zdjęcia katastrofy: przy grillu zderzak opadnięty od maski o jakieś 2cm i to nawet nie równomiernie wzdłuż, a przy błotniku też odstaje z 5mm... Mój stary zderzak ostatecznie nie nadaje się do naprawy, bo popękany w wielu miejscach i będą wyłazić "pajączki". Wniosek: reklamacja i szukamy używki. Tylko strasznie ich mało do polifta, a w dobrym stanie to ze świeczką szukać... Jakby ktoś coś przypadkiem i przy okazji gdzieś widział, to podrzućcie proszę linki bo już chcę mieć piękne autko w końcu

  8. #27
    marcelm's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kuj-pom
    Auto
    było A3 1.8T, jest E90 325i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    91 razy

    Domyślny

    Jak się nie słucha kolektywnego mózgu forumowego to się tak wychodzi powodzenia w szukaniu
    Filozofia turbo: Im szybciej jedziesz, tym szybciej jedziesz
    === Back in Black 8L 1.8T -> click ===

  9. #28
    matisnh's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków NH
    Auto
    .
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Hekate skorupa zderzaka z polifta nie różni się niczym od tej od przedlifta przekladasz tylko grill i dokładkę pod zderzak.
    Było Audi A3 8l 1.6, było Audi A3 8l 1.9 TDI...

  10. #29
    hekate's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    wydaje mi się że zaczepy są trochę inne

  11. #30
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hekate Pokaż post
    wydaje mi się że zaczepy są trochę inne
    zaczepy są takie same

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •