Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: wylewa płyn chłodniczy ze zbiorniczka/wzrasta poziom płynu chłodniczego

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny wylewa płyn chłodniczy ze zbiorniczka/wzrasta poziom płynu chłodniczego

    Witam serdecznie. Mam następujący problem ze swoim Audi i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak. Przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnego problemu ale przyznam że nie mam czasu na dłuższe szukanie bo muszę działać. Otóż auto nagrzewa do 90*C a nawet troszkę więcej dokładniej widać to na zdjęciu:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...33e8d45f6.html Kiedy zajadę już do pracy lub z pracy (ok. 20 km) podnoszę maskę i odkręcam zbiorniczek od płynu chłodniczego i wypluwa płyn. Wszystko widać na załączonym filmie: Przewód który wychodzi od termostatu jest zimny i pusty, tzn. jest taki jakby było w nim powietrze a po odkręceniu zbiorniczka robi się bardziej miękki jakby to powietrze uleciało. Konkretnie chodzi mi o przewód pokazany na zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e120068d3.html Dodam że termostat jest nowy. To wszystko na mój pierwszy rzut oka wygląda jakby było zapowietrzone ale podobno sam powinien się odpowietrzać. Chłodnica jest trochę ciepła ale słabo. Odpowietrzałem to zaworem spustowym przy chłodnicy ale po każdej przejażdżce dzieje się to samo. I nie wiem czy tak właśnie powinno być czy coś tu jest nie tak. Proszę o pomocne komentarze bo to auto mnie wykończy, już za dużo w nie włożyłem.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-03-16 o 21:36

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    uszczelka pod glowica
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na pewno? A to powietrze w układzie chłodzenia dostaje się z pod uszkodzonej uszczelki właśnie? Czy można jakoś sprawdzić czy to na pewno uszczelka?
    Aha i jeszcze trochę obroty falują, wymieniona została sonda lambda, mniejsze falowanie obrotów ale jednak jeszcze są. Mechanik który pracuje w serwisie Volkswagena powiedział że te silniki tak mają ale mnie to nie daje spokoju.

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    np takim testerm, wieksze zaklady mechaniczne powinny dysponowac owym testerem. moze uszczelka moze pekneita glowica , tester stwiedzi tylko mieszanie spalin z plynem.
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...017596036.html
    Who I am? I am a the Champion.

  5. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    lupo88 (06-03-13)

  6. #5

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    OK dzięki PROSTO, na dniach udam się do jakiegoś majstra żeby to obejrzał. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś porady lub miał to samo to bardzo prosze.

  7. #6
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Poza tym jak chcesz domowy sposobem odpowietrzyc to uruchom go i zostaw odkrecony korek. Pozwol mu sie nagrzac az do tego stopnia az wentylatory sie wlacza, wtedy dopiero zakrec korek. Temp nie powinna przekroczyc 95 stopni wtedy.

    Duzo na to wskazuje ze termostat masz wadliwy - nawet jesli jest nowy - lub tak jak Prosto mowi UPG sie klania.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #7
    lukwilma's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przecież to normalne, że jak się odkręci zbiorniczek na rozgrzanym silniku to ciśnienie wyrzuci płyn. Uszczelka pod głowicą może być walnięta gdy płyn Ci znika ze zbiorniczka a nie ma żadnych wycieków, szczególnie po ostrzejszej jeździe.

  9. #8
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukwilma Pokaż post
    Uszczelka pod głowicą może być walnięta gdy płyn Ci znika ze zbiorniczka a nie ma żadnych wycieków
    Nie tylko.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  10. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukwilma Pokaż post
    Przecież to normalne, że jak się odkręci zbiorniczek na rozgrzanym silniku to ciśnienie wyrzuci płyn
    prosze Cie nie pisz takich rzeczy , bo pojde i nagram Ci 3 filmy z 3 roznych aut jak ma sie sytuacja gdy plyn osiagnie temp robocza i odkrece korek.
    Nie wiem czy jestes swiadomy , ale korek zbiorniczka wyrownawczego jest odpowietrznikiem, jezeli odkrecasz i wywala plyn to albo uszczelka albo korek nie spelnia swojej funkcji.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukwilma Pokaż post
    Uszczelka pod głowicą może być walnięta gdy płyn Ci znika ze zbiorniczka a nie ma żadnych wycieków
    kolegi A4 nie bierze plynu ani mililitra , waz od chlodnicy po rozgrzaniu mial twardy jak kamien i masakryczne cisnienie w ukladzie.sciagnal glownice i widac bylo uwalona uszczelke
    Who I am? I am a the Champion.

  11. #10
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    U mnie też po zgaszeniu silnika i odkręceniu korka potrafi wywalić płyn, ale wężę są miękkie, wiatraki normalnie się załączają.Na zimnym odkręcam korek, odpalam i czekam aż osiągnie 90 stopni i żadnych pęcheżyków nie widać.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •