Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: kompresja silnika

  1. #21
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    remont głowicy obejmuje więcej niż wymiana jednego zaworu/ obróbka gniazda więc napewno będzie droższy. w każdym razie i tak najprawdopodobniej będzie trzeba zdjąć głowe żeby sprawdzić to oraz uszczelke, gorzej jak wyjdzie że to pierścienie tłokowe bo do tego nie trzeba głowy zdejmować

  2. #22
    bertone's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-W
    Auto
    E7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    lepiej kupić słupek taniej wyjdzie,
    powered by Jetronik
    FRESH EYE MEDIA - Produkcja filmowo-telewizyjna
    Blacharstwo,lakiernictwo samochodowe Wrocław, Przepływomierze BOSCH i inne części silnikowe

    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
    (ś.p. Colin McRae)

  3. #23

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a to jest duża różnica jak w jednym jest 22 bary a w reszcie 26? bo w aucie tego nie czuje, autko zapipca pięknie, nic nie muli
    co to jest słupek?

  4. #24
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    Przyjmuje sie ze roznica 3 atmosfer to maks co moze byc wiec mozesz to robic ale teoretycznie jeszcze nic sie nie dzieje. Slupek to dol silnika + glowica

  5. #25
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Proszę się wypowiedzieć na temat kompresji w AGU. Pomiar na zimnym silniku po nocy, aku naładowany, temp na zewnątrz +2st , ciężko kręcił: 1- 11 , 2- 10.5 , 3- 12.7 , 4- 11.5 Próba olejowa, warunki te same 1- 12.2, 2- 12, 3- 14.4, 4- 13 Wiem że niezbyt równe, przyrost ciśnienia po próbie olejowej 1 - 1.2b, 2- 1.5b, 3- 1,7b, 4- 1.5b O czym to świadczy. Czytałem że jeśli różnica po próbie olejowej wynosi 2-3b to dół do remontu.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EŁK
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny Pytanie co do kompresji 1.8 AUQ i 1.8 AMK s3

    Witam dzisiaj z bratem zmierzyliśmy kompresję w naszych silnikach. W moim silniku po kolei od strony rozrządu wyszło 13.5 12,9 12,5 13. W Esce 10,6 9,2 10,5 11. Co myślicie o tych wynikach? Taka różnica świadczy o różnicach zużyciu dołu silnika czy po prostu w eskach jest inna kompresja?

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny S3 AMK Niska kompresja, nadmierne świsty - co robić?

    Cześć,
    od około 5 miesięcy jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Audi S3 8L, polifta, 2001r, AMK.
    Od około 3 miesięcy zwracam uwagę na nadmierne spalanie, około 18,20l (dosłownie) głównie cykl miejski i fakt, że jak fura jest rozgrzana to temp. pracy i wyciągnie się bagnet, widać jak niebieski dym pucha z bagnetu oraz otworzonego korka oleju (nie jest to parowóz ale w dobrym świetle widać, przedmuchy do skrzyni korbowej?).
    Stwierdziłem też, że auto wydaje dziwne dzwięki związane z turbo. Czasem czuję jakbym miał blow off'a a auto to całkowita seria. Wiem, że mam gdzieś dziurę w wydechu (charakteryztyczny dzwięk) no i słychać przy około 3,5 tysiąca obrotów jakby coś wpadało w rezonans, jakaś cienka blacha (szczegóły).
    Pojechałem do mechanika z którymi mam w Łodzi straszny problem, bo nie mogę znaleźć kogoś komu mogę uczciwie zapłacić a jednocześnie mu zaufać.
    Po sprawdzeniu kompresji okazało się, że jest około 7,5 - 8 na pierwszych trzech garach, ostatni ma 11.
    Po około tysiącu km auto mimo częstej jazdy na niedogrzanym motorze (około 1,5km do pracy w mieście) nie spaliło żadnej zauważalnej na bagnecie ilości oleju. Nie zwróciłem uwagi, ani osoby jadące za mną, żeby puszczała jakieś dymy niebieskie.
    Aktualnie całkowicie nie wiem co robić. Nie mam komu oddać auta. Nie wiem czy szukać nowego słupka, remontować aktualny czy może szukać problemów gdzieś indziej?
    Dlaczego spalanie oleju jest niezauważalne, auto pali bardzo dużo paliwa i nie ma kompresji. Głowica, może dziura w dolocie(wiem, że kompresja nie ma z tym nic związanego). Jeśli naprawa dziury w dolocie ma sprawić ze auto będzie jeździło okey, może nie będzie miała pełnej mocy itd. to wolę chyba zaczekać do lata i wtedy z zapasem gotówki zrobić ja na to co marzę, czyli około +/- 300 kucy.

    Wiem, że jest tutaj sporo osób której wiedzą o 1.8t wszystko i będziecie mi coś w stanie powiedzieć. Nie chcę sprzedawać tego auta, bo oprócz tych problemów trafiłem naprawdę piękną sztukę i chciałbym żeby zrobić z niej jeszcze lepszą, bo to auto jest naprawdę mega.
    Z góry dzięki!

  8. #28
    bobokimax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Logi do zrobienia na benzynie:
    Dynamiczne:
    115+118
    002+032+033
    Statyczne:
    002+033
    003+032

    Po logach można coś więcej powiedzieć przez internet

  9. #29
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jak chcesz mogę Ci polecić mechanika w Piotrkowie Tryb. który mi wyleczył S3
    PW

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •