Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 107

Temat: Drgania kierownicy podczas hamowania

  1. #31
    rav190's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ropczyce
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Dobry trop. U mnie drążek od strony kierownicy jest już w nie najlepszym stanie. Może to jest przyczyną...

  2. #32
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    drazek od str maglownicy,koncowka od str zwrotnicy badz krzywa tarcz.tarcze najlepiej jest sprawdzic na tokarce o ile jest taka mozliwosc.koncowke drazka przy zwrotnicy sprawdzisz sobie sam + jedna osoba do wykonywania szybkich ale krotkich ruchow prawo lewo,natomiast przy maglownicy to musisz juz odkrecic oslone gumowa i sprawdzic podobnie jak koncowke przy zwrotnicy
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #33
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    witam mysle ze pod odpowiedni temat sie podepne
    chodzi o drgania kierownicy ktore wystepuje przy hamowaniu
    otoz
    auto mam od roku poprzedni wlasciel toczyl tarcze ale ze mialy juz cienki wymiar szybko sie pofalowaly kupilem nowe jakis badziew tarcze i klocki TRW tarcze po 3 miesiacach poszly na reklamacje niby krzywe jak stwierdzil mechanik kupilem kolejne ATE wiec mysle ze sa dobrej jakosci klocki pozostaly TRW bicie kierownicy ustalo na pol roku i znow to samo
    teraz cos o aucie nie bylo bite sprawdzilem duzo przy nim robilem ... mody (ksenony ori s3 przedlift stryski zbiornik 5,5l turbo czyscilem centalka + pilot naprawa tylnej wycieraczki wszystko dzieki froum za co ogromne dzieki) ale przejdzmy do rzeczy na szarpaku zero luzow przeszlo bezproblemowo przeglad nawet do ksenonow sie nie czepiali i ustawili jedyny problem jaki wyszedl to opory toczenia w przodzie wyszlo 0,12 i 0,13...z tym ze tloczki chodza luzno byly czyszczone i smarowane jakims sprejem z miedzia bodajze na podnosniku mechanicy nie widza przyczyn kola kreca sie w miare luzno - auto stoczy sie samo przy jakims wzniesieniu felgi proste i wywazone kiera nie lata przy przyspieszaniu przy predkosciach 110-140
    czyzby tarcze sie juz powichrowaly? no powiem ze jezdze dosc dynamicznie
    poprosze o jakies podpowiedzi
    albo sugestie jakich tarcz uzyc
    a moze to klocki sa do d...
    jeszcze dodam ze drgania wystepuja przy delikatnym hamowaniu i nie sa zawsze i na pedale hamulca nie odczuwa sie tego i auto nie sciaga
    Ostatnio edytowany przez domel79 - 29-06-10 o 18:08

  4. #34
    karoll20's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIAŁYSTOK
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja miałem takie same problemy. Gdzieś na forum wyczytałem że wystarczy dokładnie przeczyścić powierzchnie którą felga przylega do tarczy hamulcowej, a także należy zdjąć tarczę i wyczyścić ją od wewnątrz, tam gdzie przylega do piasty. (oczywiście i piastę).
    U mnie po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Zero bicia na kierownicę przy lekkim hamowaniu przy wyższych prędkościach. Polecam ten sposób!!
    07.2008-02.2009 A3 1.8T 150km AGU 1997r
    03.2009-04.2010 Mitsubishi Carisma 1.6 103km 2000r
    10.2009-05.2010 Citroen C5 2.0 HDI 110km 2004r
    06.2010-01.2011 A3 1.9TDI 110km AHF 2000r
    02.2011-10.2011 Honda CIVIC VII 1.7 CTDI 2002r
    10.2011- Obecnie A3 1.8T ARZ Automat 1999r
    12.2013-09.2014 VW TOURAN 1.9 TDI DSG 105km 2004r

  5. #35
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll20 Pokaż post
    Ja miałem takie same problemy. Gdzieś na forum wyczytałem że wystarczy dokładnie przeczyścić powierzchnie którą felga przylega do tarczy hamulcowej, a także należy zdjąć tarczę i wyczyścić ją od wewnątrz, tam gdzie przylega do piasty. (oczywiście i piastę).
    U mnie po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Zero bicia na kierownicę przy lekkim hamowaniu przy wyższych prędkościach. Polecam ten sposób!!
    piasta byla za kazdym razem czyszczona ale felga od wewnatrz to juz nie ale obczyszcze
    dodam ze problemu nie ma po nocy

  6. #36
    Sentez's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    AUDI, OPEL VECTRA B Kombi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    podepnę sie do tematu bo mialem podobny problem, tyle, że miałem bicia na prawym przednim kole.
    Pojechałem na stacje diagnostyczna na szarpak ( 0 luzów ) ale okazało sie, że tarcz jest krzywa. wymieniłem komplet i po 2000tyś km drgania powróciły. Okazało sie, że piasta była krzywa... a to już był większy wydatek ;/
    Moje pierwsze AUDI

  7. Podziękowania dla Sentez za pomoc w problemie

    domel79 (02-07-10)

  8. #37
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    2000tys tuż to 2mln!
    U mnie też był ten problem jak kupiłem auto-drgała kiera przy hamowaniu,sprzedawca od razu dał mi drugą parę tarcz na wymianę ale nim je zdążyłem wymienić drgania przeszły (gdzieś po 1k km).

    Hmmmm....dziś zostały wymienione łączniki stabilizatora wraz z tulejami w/w.
    I przy hamowaniu z wiekszych predkosci lekko drga kiera-luzów na drążkach nie ma,końcówki ok,ale sworznie wahaczy juz dogorywają i sądzę ze to powodować może również problem drgającej kiery przy hamowaniu.Dam znać po wymianie sworzni.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 03-07-10 o 22:49

  9. #38

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    odświeżę temat, mianowicie przed wymianą tarcz i klocków było lekki bicie przy lekkim hamowaniu z małych prędkości i dość mocne przy ostrym wciskaniu hamulca przy 150km/h. Wymienili klocki i tarcze. Przejechałem z 30 km ale teraz odczuwam lekkie bicie przy lekkim duszeniu pedału hamulca. Przy ostrym hamowaniu z większych prędkości drgań już nie ma. Czy możliwe że tarcze i klocki się jeszcze nie dotarły?, bo nie wiem czy reklamować wymianę

  10. #39
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    one sie nie docierają one nie mają mieć bicia i tyle, a koła dobrze wyważone? czasem wystarczy ze ciezarek odpadnie i powód do zawrotów głowy gotowy
    :>

  11. #40
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeżeli od wymiany przejechałeś 30 km i już ostro hamujesz na tym nowym zestawie to nie dobrze. Poczytaj o docieraniu nowych tarcz i klocków przez pierwsze 100km zaleca się spokojną jazdę i delikatne hamowanie.
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •