Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 107 z 107

Temat: Drgania kierownicy podczas hamowania

  1. #101
    hakerben's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlaskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Paulus Pokaż post
    Można zauważyć, że jedynie wewnętrzna krawędź klocka dotyka tarczy
    U siebie również mam takie 'skośne' klocki hamulcowe. Tylko, że od nowości(bo zostały wymienione wczoraj). Jak wsadzisz palec między klocek, a tarczę to poczujesz, ze klocek dalej jest płaski i prawie przylega do tarczy. Po prostu ma taką 'trapezowatą' budowę.
    A co do tematu podczas pokonywania łuku w lewo słychać było w aucie bicie, a przy hamowaniu np. ze 120km/h do 50km/h czuć było drganie na kierownicy.
    Jestem po wymianie łożyska, piasty kompletu przednich tarczy i klocków. Stukania już nie słychać a kierownica nie drga. Oczywiście na razie 'docieram' hamulce. Zobaczymy co będzie dalej.
    Ostatnio edytowany przez hakerben - 20-10-16 o 17:25

  2. #102

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam, u mnie sprawa wygląda następująco. Tydzień temu zmieniłem opony letnie 225/45 R17 na zimowe 185/65 R15. Na jednych jak i na drugich kołach przy hamowaniu trzęsie kierownicą. Tarcze i klocki firmy ferrod zmieniałem 14tyś. kilometrów temu. Od czego zaczac diagnozę, od sprawdzenia czy tarcze są krzywe czy od szarpaków?

  3. #103

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SGB Pokaż post
    Witam, u mnie sprawa wygląda następująco. Tydzień temu zmieniłem opony letnie 225/45 R17 na zimowe 185/65 R15. Na jednych jak i na drugich kołach przy hamowaniu trzęsie kierownicą. Tarcze i klocki firmy ferrod zmieniałem 14tyś. kilometrów temu. Od czego zaczac diagnozę, od sprawdzenia czy tarcze są krzywe czy od szarpaków?
    Podjedź na SKP i sprawdź zawieszenie , ja podejrzewam jednak skrzywione tarcze

  4. #104

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działoszyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Póki co ustalone mam że tarcze do wymiany. Kolega Lewian zestaw zaproponował Takie pytanie na szybko, co jeszcze warto sprawdzić zanim wykosztuje się na tarcze?
    Bije kierownicą przy hamowaniu z większej prędkości i lekko pedał hamulca drga.
    Piasta czy nie krzywa , amory też jak wybite?

  5. #105

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L 1.6 AVU
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem drgania kierownicy na kołach zimowych, głównie przy hamowaniu, lub dodawaniu gazu przy prędkości około 140km/h. Po zmianie na letnie było dosyć podobnie, ale doszedł dźwięk jakby łożysko na zakrętach i było głośno. Do tego pisk podczas hamowania.
    Diagnozę zacząłem od wizyty u wulkanizatora. Tylko wyważyłem koła + dwie nowe opony bo bieżnik starty i nagle wszystkie objawy ustąpiły.
    A byłem prawie pewny, że winny jest przegub albo pokrzywione tarcze. Także tanio można wyeliminować dość prawdopodobną przyczynę. Ciśnienie opon też jest ważne!

  6. #106

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat, przy hamowaniu już od 50 km/h mocniej kierownica ma takie drgania że aż ręce wykrzywia jak to napisał któryś z kolegów wyżej.
    Wymieniłem amorki całe na przodzie i sprężyny z tyłu ponieważ miałem sportowe, tylnych amorków nie wymieniałem tylko same sprężyny jak pisałem ale po wymianie tego jeszcze nie miałem tego problemu. Wymieniłem opony nowe, felgi proste bo malowałem to mi od razu sprawdzili, osłony przeguby napędowego wew. prawa, łożysko koła tył prawa, sworzeń wachacza prawy, osłona przekładni kierowniczej, ustawiłem zbieżność osi przedniej bo trzeba było to zrobić. Mam do wymiany jeszcze tulejka tylna wachacza lewy przód ale nie wiem czy to może coś zmienić. Czy to mogą być tarcze z klockami ? Ktoś coś ?

  7. #107

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Prosta zasada: jak przy hamowaniu wibracje się nasilają to na 95% to wina układu hamulcowego.
    Od tego się zaczyna a nie od zawieszenia czy przegubów. Jak ktoś wymienia w ciemno to niech się za chodowlę kóz weźmie nie za naprawę samochodów.

    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •