Strona 75 z 172 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 741 do 750 z 1715

Temat: Tarcze hamulcowe + klocki - ale jakie?

  1. #741

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dobra, teraz złapałem o co Ci biega. W aucie masz system hamulcowy Ate i/lub Trw. To nie jest az tak istotne. Jeżeli chodzi o przód to kupujesz tarcz 256mm i klocki 146mm a z tyły tarcza 232mm i klocki do tego (jest jeden typ).

    Odezwij sie do mnie na mejla. Podaj numer nadwozia i podam Ci dokladnie jakich numerów klocków i tarcz masz szukać. Generalnie to czegos super taniego tez ni kupuj. Jak sie nie znasz i nie chcesz znać, a chcesz tylko aby jako-tako hamowało to przynajmniej niech ten Bosch bedzie.
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  2. #742
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    evoria tarcze gładkie Zimmermann lub ATE + klocki ATE ceramic

    co do innych ludków, hamulców nie wymieniamy co miesiąc przecież, raz na kilak lat najczęściej, oszczędnosci 100-200zł na całości mszczą się szybkim zużyciem, słabym działaniem , krzywieniem, piszczeniem itd , często trzeba za niedługo robić nowe wymiany bo sie nie da jeździć, po co wam to? Tak jak Franz pisze, ATE , i jak się wydają za drogie, TRW trochę tańsze, Zimmermann gładki ma dobre ceny też, ostatecznie Bosch. Tanie i zwykłe klocki lecą w mgnieniu oka, te oszczędności naprawdę nic nie dają, stopy stali do byle jakich najtanszych tarcz sa słabe i warunkuja pzregrzewanie, wykrzywianie inne cuda, klocki byle jakie szybko sie skoncza, nikt nie wyprodukuje takich samych czesci z dobrych materiałow za dużo mniejsze pieniądze, to nie działa nigdy. Zadne tłumaczenia o braku kasy, nie masz kasy to nie kupuj A3 tylko polo albo fieste 93r.
    Ostatnio edytowany przez marek_s3 - 15-03-14 o 14:08

  3. #743
    Czesio207's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    23 razy

  4. #744
    lukwilma's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kiedyś miałem do czynienia z zawieszeniem do B5 firmy Master Sport, jeden wahacza jeszcze w pudełku, nowy,miał luźny sworzeń. Nie spodziewaj się rewelacji, ani przeciętności.

  5. #745
    Czesio207's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Czytałem na forach i użytkownicy tych klocków sobie je chwalą.
    Wiem że na hamulcach się nie oszczędza ale czytając opinie w/w to chyba się na to skuszę

  6. #746

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Exclamation Prosze o pomoc a3 8L 1.9 TDi 90 KM

    Witam czeka mnie wymiana klocków i tarcz hamulcowych przód / tył posiadam audi a3 8L 1.9 TDi 90 KM
    Vin.. ~~8LZYa0~~

    Moje pytanie brzmi jakie powinienem mieć tarcze, chodzi mi o rozmiar:
    przód 280 Ø ? http://www.motocentrum.pl/tarcza-ham...-161-df2804,pr
    tył 232 Ø ? http://www.motocentrum.pl/tarcza-ham...-161-df2805,pr

  7. #747
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam a ja zgoła odmienne pytanie ale w tematyce hamulców. Do wymiany mam płyn hamulcowy. Kupić TRW czy ATE, czy to bez różnicy tak naprawdę?

    I pytanie nie jako następne zacząć od odpowietrzenia prawego tylnego i po kolei przechodzę do przodu, na końcu odpowietrzając Vag-iem Pompę ABS?

  8. #748

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kleczew/Konin/Poznań
    Auto
    Nissan
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Siks Pokaż post
    Witam a ja zgoła odmienne pytanie ale w tematyce hamulców. Do wymiany mam płyn hamulcowy. Kupić TRW czy ATE, czy to bez różnicy tak naprawdę?

    I pytanie nie jako następne zacząć od odpowietrzenia prawego tylnego i po kolei przechodzę do przodu, na końcu odpowietrzając Vag-iem Pompę ABS?

    Jest dokładnie jak piszesz, tak na prawdę nie ma różnicy, byle nie jakiś no name Kup np ATE SL6 i będziesz zadowolony.

    Co do tego odpowietrzania to jest różnie w przypadku aut z ABS, jedni mówią o takiej kolejności jak Ty ale coraz częściej przyjmuje się, że w przypadku aut z ABS powinno robić się to w odwrotnej kolejności, mianowicie od koła najbliższego do najdalszego. Zresztą tak właśnie prowadzą poprzez wymianę płynu komputery diagnostyczne, u siebie w serwisie korzystamy z Texy i w większości aut odpowietrzanie zaczyna się właśnie od koła najbliższego. Jeśli dawno nie miałeś robionej kompleksowej wymiany płynu (czyt. przy pomocy specjalnego ciśnieniowego urządzenia, które przepłucze cały układ) to warto się przejechać do warsztatu na taką wymianę, koszt to około 120-150 zł a raz na jakiś czas powinno się dokonać wymiany właśnie w ten sposób.


    Pozdrawiam
    Adam

  9. #749
    ziaamm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Potwierdzam.
    Raz na jakiś czas przydaje się wymiana płynu hamulcowego.
    Pojechałem do ASO bo mechanik spaprał robote i tak odpowietrzył że nic nie odpowietrzył a skasował.
    ASO skasowało mnie 142zł za całość także uważam że przystępna cena + kolejny wpis do książki i do bazy
    A3 na sprzedaż!

  10. #750
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Panowie klocki z czujnikiem zużycia miały wszystkie 8L? Dziś zamówiłem te z czujnikiem a nawet nie sprawdziłem czy jest jakaś wtyczka u mnie od tego. Jest możliwość to sprawdzić nie ściągając koła?

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

Strona 75 z 172 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •