Strona 88 z 172 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 871 do 880 z 1715

Temat: Tarcze hamulcowe + klocki - ale jakie?

  1. #871
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    Wg mnie to te nierownosci na tarczy powoduja te popiskiwanie, bo klocek,nierownomiernie dolega.
    U mnie nierówności na tarczy powodowały bicie na kierownicy nie popiskiwanie, ale warto zweryfikować tańsza opcję, później zmieniac tarcze

  2. #872
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    bez zdejmowania koła będziesz widział (w zależności od felgi) lub bez rozbierania jeśli felga jest pełna
    Klocek od środka będzie "zniszczony" w środkowej części od dociskającego go tłoczka a zewnętrzne przy końcach od zacisku.
    Jeśli będą zamienione to będziesz widział klocek zniszczony w środkowej części.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  3. #873
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil1905 Pokaż post
    A ja znowu za każdym razem zakładałem ATE. Teraz też na przód i tył dałem ATE Power Disc z klockami ATE Ceramic i w przyszłości wpadnie identyczny zestaw.
    Ja dokładnie taki sam zestaw założyłem już 2kkm i jest git.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez majlo Pokaż post
    Mam taki problem, szumiało mi prawe tylne koło przy skręcie w lewo. Oddałem auto, żeby obejrzeli czy to nie łożysko, podobno wszystko ok. Rozebrali hamulce i czyścili i faktycznie szum i stukanie ucichło. Natomiast na po dwóch dniach słychać lekkie popiskiwanie zwłaszcza gdy skręcam na wstecznym tylko, że z lewej strony. Ogólnie tarcze są w nienajlepszym stanie, mają takie garbiki wyczuwalne pod palcami. Walczyć coś z tym, czy czekać na wymianę hamulców bo tylko to pomoże na dobre ? Dodam, że piszczy tylko przy toczeniu się samochodu.
    Poczekaj do wymiany . U mnie np. były już ostre ranty ale tarcze równiutkie zero bicia itd. Ale jak puszczałem hamulec żeby ruszyć czy delikatnie przyhamować musiałem to dźwięki jak z furmanki były , trzaski i chrobot. Poprzedni właściciel założył nowe TRW na tył na tarcze z rantem i klocki w kibel mimo że praktycznie nowe były.

  4. #874

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TARNÓW
    Auto
    audi, VW
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    witam . czy ktoś mógłby pomóc w określeniu jaka średnica tarcz w mojej a3 2001 hb 1.8 125 apg niestety nie mam vinu bo auto jest w pl a ja nie. dodam że chodzi o przód

  5. #875
    Medcham's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sumo75 Pokaż post
    witam . czy ktoś mógłby pomóc w określeniu jaka średnica tarcz w mojej a3 2001 hb 1.8 125 apg niestety nie mam vinu bo auto jest w pl a ja nie. dodam że chodzi o przód
    Stawiam na 280.

    Stuknięte z LG G2

  6. #876
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dajcie vin to wszystko podam albo zerknij czy na zacisku masz FSIII
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  7. #877

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Paździęczewo
    Auto
    Audi A4 1.8T Avant Quattro AJL
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    280/22mm zacisk Ate bez jarzma

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Enten Pokaż post
    może problem w ATE tkwi w tym, że jest to dość popularny produkt i z racji tego dość często podrabiany?

    U nas w warsztacie szczerze powiem, że procentowo montowanych tarcz około 30% stanowią tarcze ATE.
    Jedna na pięć wraca na reklamację - rozpatrywane pozytywnie przez producenta, więc...
    i co te 20% to mało ? od ....uja jak chcesz wiedziec
    2 góra 3 % to dpuszczalna wartosc, wszystko co powyzej dyskwalifikuje produkt
    nie piszcie o Ate PD, ceramic i innych syfach, za duzo tego przerobiłem i przerabiam aby nie wiedziec co piszę
    jeżeli chcecie jezdzic bezawaryjnie i bez kłopotów wrzucajcie tarcze ori (jak kogos stac) Otto Zimmermann, Ferodo, Bosch, TRW, Bosch, Jurid
    a klocki Ferodo, Textar, Galfer, TRW, Pagid, Bosch, Jurid

  8. #878

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kleczew/Konin/Poznań
    Auto
    Nissan
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Devastation Pokaż post
    jeżeli chcecie jezdzic bezawaryjnie i bez kłopotów wrzucajcie tarcze ori (jak kogos stac) Otto Zimmermann, Ferodo, Bosch, TRW, Bosch, Jurid
    a klocki Ferodo, Textar, Galfer, TRW, Pagid, Bosch, Jurid
    Co do tarcz i klocków nie zgodzę się z Boschem bo Bosch nie jest tego producentem, mają swoich dostawców, w dużym stopniu są to chiny także nie nazwałbym tego ori produktem.
    Tarcze Ferodo to również nie to Ferodo co klocki, jakość bardzo niska, w przeciwieństwie do klocków.
    Do klocków dopisałbym jeszcze Zimmermanna, są to klocki, które idą na pierwszy montaż w większości BMW i Porsche, sporo też w Audi oraz Mercedesie. A od niedawna również w Land Roverach.

    Pozdrawiam
    Adam

  9. #879

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Paździęczewo
    Auto
    Audi A4 1.8T Avant Quattro AJL
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Bosch nie robi klocków, a owszem, ale firmuje je swoim logiem poniewaz ta firma bardzo dba o jakosc
    dla Boscha klocki produkuje Galfer i Pagid, firmy które produkują dla wiekszosci Europejskich firm, obok Ferodo
    był tam równiez Textar ale niestety jakis czas temu podwineła mu sie noga i ogłosił bankructwo
    od wielu lat montuje tarcze Ferodo i tylko raz, powtarzam, jeden raz miałem problem z bijacymi tarczami
    ale wina był przez zajezdzony tył a tym samym przód dostawał ostro w d....
    a do klocków to nie dopisuj smiesznego Zimmermanna bo jest jeszcze przed nimi bardzo długa droga
    tesowałem te klocki wiele razy, poza wydobywającym sie z nich smrodem palonej smoły i niskiej skutecznoscią hamowania
    nie ma sie czego po nich spodziewać lepszego, a sam Zimmermann tez nie jest producentem klocków jak wspomniany przez Ciebie Bosch
    dla Zimmermanna produkuje taka firma jak polski Lumag/Breck, byłem jakis czas temu na otwarciu ich nowego zakłdu produkcyjnego
    i mogłem sobie obejrzec pudełeczka Zimmermanna poruszające sie na linii produkcyjnej

  10. #880

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kleczew/Konin/Poznań
    Auto
    Nissan
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Devastation Pokaż post
    dla Boscha klocki produkuje Galfer i Pagid
    Z tego co się orientuje te dwie firmy nie są chińskie a w większości przypadków na pudełku klocków Bosch widnieje napis Made in PRC Oczywiście nie mówię, że na wszystkich.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Devastation Pokaż post
    a do klocków to nie dopisuj smiesznego Zimmermanna bo jest jeszcze przed nimi bardzo długa droga
    tesowałem te klocki wiele razy, poza wydobywającym sie z nich smrodem palonej smoły i niskiej skutecznoscią hamowania
    nie ma sie czego po nich spodziewać lepszego, a sam Zimmermann tez nie jest producentem klocków jak wspomniany przez Ciebie Bosch
    dla Zimmermanna produkuje taka firma jak polski Lumag/Breck, byłem jakis czas temu na otwarciu ich nowego zakłdu produkcyjnego
    i mogłem sobie obejrzec pudełeczka Zimmermanna poruszające sie na linii produkcyjnej
    A to ciekawe bo co roku jestem w fabryce Zimmermanna w Siensheim i klocki produkują sami Dostarczają je do wspomnianych wcześniej fabryk samochodów, produkt w ich pudełku również jest produkowany wyłącznie przez nich

    Pozdrawiam
    Adam

Strona 88 z 172 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •