Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 43

Temat: 2.0TDI dużo pali

  1. #31
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rollus Pokaż post
    Ja mam dokładnie 0.0 więc to nie to.
    Pytanie ile miales wczesniej.

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    wcześniej miałem -2.0, to sprawdzone, później jaka odbierałem autko to powiedziałem mechanikowi, że nie ma przyśpieszenia itp i go nie odbieram niech poprawi, okazało się, że po wymianie miał "-9.0 zapłonu" (tak mówił i poprawił na 0.0) mimo że go ustawiał. Jeżeli chodzi o auto to rakieta, ale przy spokojnej jeździe, albo w korkach pali więcej niż wcześniej. Fakt faktem jest że nie "pachnie" spalinami w garażu jak wcześniej - tylko na zimnym trochę czuć.
    Ciekawostka:
    wcześniej aby mniej palił musiałem jechać na wysokich obrotach 2500-3000, wtedy spalanie tymczasowe 4.X-5.X, obecnie pokazuje więcej 8.X
    natomiast jak jadę na wolnych obrotach +-2000 to pokazuje, że pali mniej ale nie tak jak wcześniej przed wymianą koło 5.X-6.X.

  3. #33
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W takim razie niech Ci mechanik ustawi tak jak miales, wtedy (jesli faktycznie problem lezy w rozrzadzie) spalanie powinno wrocic do poprzedniego stanu.

  4. #34

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    Przepraszam, że długo nie pisałem, ale nie chciałem bez pomiarów wpadać w panikę.
    Dzięki kuebk za poradę. W przyszłości poproszę go o zmianę. Teraz sprawdzałem jego spalanie w różnych warunkach.
    Teraz chciałem dopisać, że licząc tankowaniami to pali mi 6.1 - 6.4, a w "kokpicie" tak nie pokazuje. Ciekawe dlaczego są te różnice? Może jakiś czujniki?

    Jak zmienię kąt na -2.0 to napiszę, wtedy zawsze będzie na przyszłość forum.

  5. #35
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    To co pokazuje licznik mozna dostosowac w pewnym zakresie (o ile sie nie myle jest to 75%-125%) tak aby zgrywalo sie +/- z realnym spalaniem.

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    U mnie pali 8-9l przy spokojnej jeździe. Mechanik sprawdzal i mówił, że wszystko jest ok, przepływka dziala, pompowtryski w stanie idealnym. Co to może być? i jeszcze do tego czasem zatnie mi bieg ale to opisałem w innym wątku.

  7. #37

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-Mazurskie
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mój mi pali zależnie od stylu jazdy i dystansu 6-9
    2.0 TDI BKD QUATTRO

  8. #38

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    3city
    Auto
    AudiA3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam
    Panowie wybaczcie, ale macie do czynienia z blondynką. Odpaliłam dziś rano auto i komputer zaczął pokazywać rosnące spalanie, na postoju, disco nawet do 23l i stale. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Ruszyłam w trasę, i nie mogę zejść poniżej 4.9 litra, gdzie jeszcze witaj miałam 4.4. Auto wydaje odgłos takiego jskby pierdzenia, bo co by nie mówić jest głośniejszy. Jakieś pomysły co może być przyczyną? 2.0 BKD 2005r.

  9. #39
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Może wypalanie DPFu ci się uruchomiło o czym mogłoby świadczyć to wspomniane przez ciebie pierdzenie. Spalanie na poziomie 4.9l w dwulitrowym silniku to raczej dobry wynik i tym akurat bym sie nie przejmował. Jeżeli problem będzie dalej się powtarzać to poproś kogoś o zlogowanie VCDSem albo sprawdź poziom zapylenia DPF w VCDS w blokach pomiarowych.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  10. #40

    Data dołączenia
    Dec 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    Witam
    Posiadam Audi A3 2.0 TDI (2012) CR 140km
    Mam bardzo dziwny problem mianowicie znacznie duze spalanie
    A wiec tak srednia jest duzo wyzsza niz powinna pokazuje 12-14l/100 srednia
    Zauwazylem ze przy niewielkim nacisnieciu pedalu gazu pokazuje 40-80l/100 przy normalnej jezdzie 10-25
    COOO ciekawe gdy nacisne gaz do dechy spalanie spada czym mocniej docisne pedal gazu tym srednia spada nawet 6-10l/100
    czy mieliscie moze taki probelm mam normale wrazenie ze jest oddwortnie niz powinno i co moze byc tym spowodowane z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •