Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: [8l]Licznik zawyża prędkość

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Fokin Dublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny [8l]Licznik zawyża prędkość

    Audi A3 1999 (rok modelowy 2000, Y) 1.6 AKL, wersja angielska
    Fejs: Viaken KKL

    Krotko w czym problem..
    Kupiłem ten samochód jakiś czas temu z uszkodzonym licznikiem na pokładzie. Wskazówki drgały co 1-2sek, obrotomierz i prędkościomierz nie działały w ogóle. Licznik mil naliczał jak trzeba.. Co sie okazało gdy go wyjałem - data produkcji licznika 2002 MM numer 8l0 920 950 A.. czyli ktoś już sobie raz licznik zmienił. Tak czy inaczej byłem przygotowany na wymiane licznika.. troche mi zajęło znalezienie odpowiedniego.
    Kupiłem licznik VDO z pelnym fisem 8l0 920 980 E. Wlożyłem, zakodowałem immo/klucze.. wszystko pięknie działa (no prawie wszystko.. wiadomo błędy przez fisa oprócz prędkościomierza, który zawyża prędkość o jakieś 20% w całym zakresie.. a może i więcej! ( wjeżdżałem ostatnio na rondo niby 120 )

    Licznik pochodził z a3 1.8T.. zmieniłem w takim razie kodowanie licznika z 00444 na 00442 co odpowiada zwykłemu silnikowi benzynowemu bez turbo jak sie orientuje.. ale dalej jest to samo..
    Próbowałem też zmienić kodowanie licznika pod względem skrzyni (pierwsze dwie cyfry).. ale sterownik tego nie przyjmuje.. wie ktoś dlaczego? Wydaje mi sie ze to przez to może zawyżać prędkość..

    Ma ktoś jakieś sugestie?
    Proszę o pomoc.
    PEACE!

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Po pierwsze kolego, zapoznaj sie z regulaminem forum, i regulaminem czemu sluzy dzial WARSZTAT. Temat przenosze !
    .......

  3. #3
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jakie jest faktyczne przeklamanie?
    Porownaj z klimatroniciem, ewentualnie z jakas nawigacja.
    Jaka predkosc masz na szczycie tarczy predkosciomierza, tak powiedzmy na godzinie dwunastej?

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Zmień początek na 08 bo masz inna skrzynie to jedyna możliwość jak mi przychodzi do głowy jak nie przyjmuje spróbuj inna wersja vaga

  5. #5
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a moze po prostu masz duzo nizszy profil opony niz seryjna ;p
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Fokin Dublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    sorka za umieszczenie posta w złym dziale..

    faktyczne przekłamanie jest takie jak napisałem.. porównywałem z odczytaniem ze sterownika silnika.. sprawdzę jeszcze z gpsem dzisiaj dla pewności..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky Pokaż post
    Zmień początek na 08 bo masz inna skrzynie to jedyna możliwość jak mi przychodzi do głowy jak nie przyjmuje spróbuj inna wersja vaga
    i mnie się wydaje że zmiana kodowania na 08 jest jedynym sensownym wyjściem.. ale nie wiem czemu nie chce tego przyjąć.. (w poprzednim liczniku kodowanie było właśnie 08442.. tyle że też nie wiem czy było dobre.. w końcu tamten licznik nie działał)
    próbowałem różnych programów.. vag-com 311.2, 409.1, polskich vagow 2.5 i 4.9 i vwtool.. są jeszcze jakieś inne sensowne programy?

    chwilowo rozwiązałem problem metodą na chama - po prostu przesunąłem wskazówkę do tyłu.. no ale to nie jest wyjście i źle to wygląda..

    ma ktoś pomysł jak mam to zmienić? albo jakieś inne sugestie? proszę o pomoc..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez davenam Pokaż post
    a moze po prostu masz duzo nizszy profil opony niz seryjna ;p
    aha.. profil opony faktycznie mam dużo niższy.. no ale felgi większe co wychodzi mniej więcej na to samo poza tym.. gdyby w tym tkwił problem to różnica prędkości była by taka sama w całym zakresie prędkości.. a u mnie różnica wzrasta wraz ze wzrostem prędkości.. wynosi cały czas około 20%..


    ps. zamówiłem jeszcze przełącznik wycieraczek ze sterowaniem kompa.. i będę to wszystko chciał poskładać.. zobaczymy co wyjdzie..
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez smoke Pokaż post
    Cytuj: Oryginalnie napisane przez davenam Pokaż post
    a moze po prostu masz duzo nizszy profil opony niz seryjna ;p

    aha.. profil opony faktycznie mam dużo niższy.. no ale felgi większe co wychodzi mniej więcej na to samo poza tym.. gdyby w tym tkwił problem to różnica prędkości była by taka sama w całym zakresie prędkości.. a u mnie różnica wzrasta wraz ze wzrostem prędkości.. wynosi cały czas około 20%..
    yy.. przemyślałem jeszcze sprawę.. i to co napisałem odnośnie profilu to chyba jednak nie jest prawda.. różnica nie będzie stała.. sorki davenam
    opony mam 215/45 R17..

    tak czy inaczej.. problem tkwi w czym innym..

    jeszcze raz proszę o pomysły rozwiązania problemu..
    Ostatnio edytowany przez smoke - 06-09-08 o 15:07 Powód: Automatyczne łączenie postów
    PEACE!

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    z GPS-em to akurat zly pomysl, bo zadne licznik nie pokrywa sie z navi.
    kazdy producent "oszukuje" czym szybciej tym bardziej, to standart, w ten sposob go nie sprawdzisz ani nie skalibrujesz

    co do opon to faktycznie bedzie przeklamanie, zobacz sobie na kalkulatorze opon, w a3 musisz miec 225/45
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Fokin Dublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Problem rozwiązany! Zmiana kodowania pomogła.. kodowanie można zmienić tylko gdy na liczniku jest poniżej 100km..

    pozdrawiam
    PEACE!

  9. #9
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tak jest u mnie to samo kodowanie licznika zmieniłem dopiero gdy zmniejszyłem przebieg do 70 km.

  10. #10
    Adriann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GKW / GSZ
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    podepnę się pod temat zęby nie pisać drugiego .
    Mm problem z licznikiem jadę 50km/h a pokazuje mi na blacie 40km/h przy większych prędkościach możliwe ze o więcej mnie okłamuje czytałem ze trzeba przekodować żeby dobrze odczytywał prędkość.
    i teraz moje pytanie:jakim to najlepiej programem zrobić (czy na postoju czy w ruchu ) jakie wartości wpisać żeby dobrze przekodować?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •