Strona 546 z 596 PierwszyPierwszy ... 46446496536544545546547548556 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 5,451 do 5,460 z 5954

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8L

  1. #5451
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Wejść wejdzie i trzeć nie będzie. Chociaż jakieś bardzo dziwne to ET.
    Co do opony to faktycznie jest ona dużo za niska.
    Do 7 calowej felgi idealnie by pasowało 205/50/17 i licznik nie będzie przekłamywał

  2. #5452

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno wlkp
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Powiedzcie jak jest z odbojami na tylne, mam gwint mts, jakieś sportowe krótsze czy oryginalne czy wgl wyrzucić ,by niżej nawet było narazie jest z regulacją ale chciałbym niżej ładnie zgrane pod 9,5 18 która mam

  3. #5453
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Zeby tyl nisko na mts byl i 9,5j to zacznij od zmiany sprezyn na FK żółte, żadnych regulacji, odboje od mapeta i to w sumie tylko dlatego, ze na seryjnym odboju auto bedzie ci skakalo jak pileczka do ping ponga
    There's only one word you need to know. Low.

  4. #5454
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    I ja się też troszkę pogubiłem, wczoraj pojechałem z kumplem oglądać felgi Sline 12-ramienne 18'. Sprzedawca zapewniał że na pewno będą pasowały. Przyjeżdżam patrze, wyglądają spoko jakieś tam lekkie obcierki do zrobienia, opony 225/40R18. Pytam sprzedawce czy można zarzucić na A3 w celu sprawdzenia, odpowiedź jasne. Po założeniu coś mnie tkneło i mówię do kumpla czekaj czekaj nie opuszczaj jeszcze samochodu, ja patrzę a od strony wewnętrznej koła opona tak się oparła o nakrętki gwintu MTS że nie szło ruszyć kołem. Pytam sprzedawce jakie to parametry mają te koła, odpowiedział że standardowe, myślę sobie dobra sam sprawdzę. Ściągam koło a tam oznaczenia 18 8J ET45 i zgłupiałem bo myślałem że to ET35.

    I teraz pytanie jak to jest konkretnie z tymi felgami do A3 8L. Jakie jest maximum bez żadnych dystansów, pochyleń, stanceów itp. do tego samochodu przy oponie 225/40R18 musi być ET35 ? Chciałbym fajne koło 18 na oponie 225/40 które schowa się troszkę w nadkolu i oczywiście nie będzie tarło . Gwint tak jak pisałem MTS Gold. Z tyłu maks obniżenie na razie na helperach. Docelowo na 18'nastkach jak trzeba będzie zejść niżej to tak zrobię. Troszkę się rozpisałem, dzięki. Tak to wygląda teraz.




  5. #5455
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    no a co za problem? Dawaj do tyłu dystans i będzie gitara
    Myślę że 15mm byłby OK.

  6. #5456
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A co mi po dystansie na tył skoro tak jak napisałem z przodu koło z oponą opiera się mi się o nakrętki gwintu. A jakbym do tego dołożył jeszcze dystans by oddalić koło od nakrętek Mts'a to znów chyba opona 225/40 będzie mi tarła o zewnętrzną cześć nadkola.

  7. #5457
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Spider ile masz tej gleby??
    Skoro wyliczyłeś, ze ET35 wejdzie to zakładasz dystans 10mm i będzie pasowało bo 45-10=35. Ewentualnie 5mm, to już musisz sobie policzyć, pomierzyć.

  8. #5458
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    heko, gleby nie wiem ile jest, nie mierzyłem względem poprzedniej serii ale chyba sporo jak na daily car. Przykładowo jak leży puszka na ulicy lub inny element podobnych wymiarów i zapomnę go ominąć to nieźle się kotłuje pod podwoziem. Zaraz po zamontowaniu gwintu miałem przez pewien czas z przodu maks skręcony i w tedy to nawet leżącej paczki papierosów nie dało przepuścić pod osłoną miski.

    Tak mi się zdaje że przy 8J z ET35 i oponie 225/40 powinno być okej lecz mam już mętlik w głowie i wolę zapytać was ekspertów niż wsadzę się na minę. Pytałem też parę osób w dziale Moje auto np. kolegi Szparag i jeździ on ori S-linach 8J (zapewne też ET35) właśnie na oponce 225/40.

    Tak samo temat kolegi wodzio12321 https://www.a3-club.net/forum/showth...udi-A3-8L-1-8T śmiga on właśnie na takich s-linach jakich ja oglądałem u gościa z tym że jego to ET35 i z przodu ma oponę 205/40 a nie 225/40 z ET45. Stąd moje domysły i wiedza jak zaczerpnąłem. Mogę się mylić wiec pytam was moi drodzy.

  9. #5459
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    U mnie z przodu się mieści opona 225/40 ale na 8,5J. Z tym dystansem napisałem, że na tył, bo myślałem że na tyle Ci dotyka nakrętki W takim razie na przód musisz wrzucić dystans. Albo rozejrzeć się za ori S-Line bo z tymi coś musi być nie tak, skoro mają niepasujące ET

  10. #5460
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dokładnie Wiac też tak myślę, z ET35 8J i oponie 225/40 powinno być wsio. Policzyłem sobie i twoje rolki są szersze o 0.5cala czyli 127mm i o 5mm wychodzą bardziej na zewnątrz. Masz je założone bez dystansu rozumiem ?

    Przykładowo te koła powinny być ok:
    http://allegro.pl/18-vw-5x100-5x112-...9.html#thumb/5

    Może ktoś jeszcze doda parę swoich słów

Strona 546 z 596 PierwszyPierwszy ... 46446496536544545546547548556 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •