Strona 454 z 596 PierwszyPierwszy ... 354404444452453454455456464504554 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 4,531 do 4,540 z 5954

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8L

  1. #4531
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    1.6 to nie tdi z momentem 300NM, na serii 1.6 jest juz mulasty a jak wrzuci wieksze kolo to bedzie jeszcze gorzej, ale to zalezy od kierownika co chce osiagnac i na czym barsoej mu zalezy

  2. #4532
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Moj ojciec jezdzi na 17" 1.6 akl 101 koni i 225/45 :v mam w rodzinie na ta chwile 3 8L i ogarniam dobrze, chyba lepiej niz Cicsie wydaje. A to ze na 17" obreczy 1.6 wciaga 1.8 sam sie przekonalem. A zazwyczaj w tych opowiesciach o zmianie felg to jest historia, ze kolega kolegi cos tam gadal. Ja na swojej a3 jezdze juz na 5 komplecie felg, od 15 po 18" i ma spore rozeznanie. Ten temat o felgach to mnie zadziwia, bo przejscie z 15" jajeczek niektorzy traktują jak lądowanie na marsie, cos niebywalego.
    There's only one word you need to know. Low.

  3. #4533
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Akurat ja sprzedaje felgi i testy robilem na hamowni zakladajac coz to wieksze kola oraz przy pomocy gtecha. Widac doskonale jak masa felg oraz szerokosc opon - opory i waga - wplywaja na przyspieszenie, spalanie itp. Mozna tem efekt zmińimalizowac zakladajac lekkie felgi, ale roznica jest zawsze i jak ktos troche auto ogania, jezdzi na roznych setupach to sam wie najlepiej. Nie mowie ze jest jakas przepasc ale te 5-10KM moze byc mnie przy przesiadce z 15stki i opony 195 na 17stke i 225. Waga kola zwiekszy sie o jakies 6-8kg co niestety wplywa znacznie na osiagi samochodu, o ile w mocnym tego tak nie czuc, to w slabym autku czuc doskonale. Pomijam tu cala estetyke, bo wiadomo wieksze kolo zawsze lepiej wyglada i koniec.

  4. #4534
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    I tu masz racje i do tego zmierzam - jak chce sie ladniejszego wygladu to spalanie i powiedzmy gorsze osiagi trzeba przebolec - ale zmiana na 16 cali z 15 fo dla mnie farsa, chyba ze na zime (to moje osobiste zdanie, nie trzeba sie z nim zgadzac)
    There's only one word you need to know. Low.

  5. #4535

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin/Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ma ktos moze foto jak wygladaja 9-cio ramienne 17 s-line z oponami 215/50 ? Mam okazje kupic w dobrej cenie oponki ale boje sie ze bedzie to lipnie wygladac bo wszedzie sa tylko na profilu 45..

  6. #4536
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Niski profil to to bedzie ale jak na dobra to bierz

  7. #4537
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jaki niski profil?!
    215/45 - bok opony ma 97mm
    215/50 - bok opony ma 107mm

  8. #4538
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tominator Pokaż post
    Niski profil to to bedzie ale jak na dobra to bierz
    "Nie" zgubilem mialo byc Nisko profil to to nie bedzie...

  9. #4539
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tominator Pokaż post
    Akurat ja sprzedaje felgi i testy robilem na hamowni zakladajac coz to wieksze kola oraz przy pomocy gtecha. Widac doskonale jak masa felg oraz szerokosc opon - opory i waga - wplywaja na przyspieszenie, spalanie itp. Mozna tem efekt zmińimalizowac zakladajac lekkie felgi, ale roznica jest zawsze i jak ktos troche auto ogania, jezdzi na roznych setupach to sam wie najlepiej. Nie mowie ze jest jakas przepasc ale te 5-10KM moze byc mnie przy przesiadce z 15stki i opony 195 na 17stke i 225. Waga kola zwiekszy sie o jakies 6-8kg co niestety wplywa znacznie na osiagi samochodu, o ile w mocnym tego tak nie czuc, to w slabym autku czuc doskonale. Pomijam tu cala estetyke, bo wiadomo wieksze kolo zawsze lepiej wyglada i koniec.
    Głupoty opowiadasz. 5-10 KM mniej po przejściu na opone szersza o 2 cm?

    Wszystko zależy od użytej hamowni , czy bebnowa czy dwu rolkowa. Spokojnie można włożyć 17 do 1.6 i będzie wporzo. Opór jeżeli włoży 7 cali szeroka to opór toczenia zwiększy sie w granicach błędu pomiarowego.

    Auto na hamowni badales jednego dnia zaraz po sobie? Uzyles tego samego producenta i modelu opony na feldze 16 i 17 cali? Przy zmianie kol od nowa kalibrowales hamowanie?
    Hamowania inercyjna czy obciazeniowa?


    Pełną moc 101 KM wystepuje przy 5600 obr/min. Za każdym razem ciagniesz auto do 5,6 tys zanim bieg zmienisz?

  10. #4540

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Witam. Szukam fajnych zadbanych alufelg do audi a3 8l 2000r 1.9 tdi 118km (po chipie). Mam nówki opony Klebera 195/65 wiec nie moge sobie pozwolic zeby te oponki sprzedac bo kupilem je jako nowe. Jakie fajne felgi mógłbym do tych opon kupic? Nie znam sie za bardzo na tym. Nie chcialbym rowniez modyfikacji. Ktos by mogl doradzic?

Strona 454 z 596 PierwszyPierwszy ... 354404444452453454455456464504554 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •