Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: uciekajace cisnienie z kolektora dolotowego

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny uciekajace cisnienie z kolektora dolotowego

    witam wszystkich mam pytanie czy jest możliwość pęknięcia kolektora? już wyjaśniam czemu. Ciągle słychać syczące i uciekające powietrze z pod kolektora dolotowego pomiędzy przepustnica a korkiem wlewu oleju i te uciekające powietrze słychać właśnie bardziej z pod kolektora niż jakiego kol wiek uszczelnienia.A w miedzy czasie wymieniłem wszystkie jakie były możliwe od bloku silnika aż do obudowy filtra powietrza i plus wszystkie węzę podciśnienia. I brak mi już pomysłów co dalej
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-06-16 o 16:08

  2. #2
    Eqwi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    sprawdź ten plastik w który wkręcasz korek od oleju czy nie jest popękany od spodu.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    ok sprawdzę go jutro i dam znać on jest jakoś wykręcany. bo wygląda na to ze to jak by z tego miejsca ale nie jestem pewny dzisiaj stałem na silnikiem z 2 godziny słuchałem i rożne cuda próbowałem zęby to zlokalizować, jeszcze jedno miejsce mam takie podejrzane z kolektora wychodzi taki cienki waz chyba grubości 6 o długości 10 cm i wchodzi to tej grubej rury która idzie od filtra do przepustnicy. a wiesz możne jak można sprawdzić szczelność kolektora.

  4. #4
    Eqwi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    trzeba go scisnac u dolu i powinien wyjsc
    a co do szczelności kolektora to nie mam pojęcia jak sprawdzić

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    butelka po plynie do mycia szyb ,plyn do mycia naczyn z woda i spryskac caly kolektor .
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Wczoraj, 22:45
    Eqwi

    sprawdź ten plastik w który wkręcasz korek od oleju czy nie jest popękany od spodu.


    witam cie kolego dziś zdjelem cały kolektor dolotowy oraz ssący i zdemontowałem ten ten cały wlew oleju z korkiem i okazało się ze był od spodu pęknięty ze jakaś masakra no to kopiłem nowy oryginalny z nowymi uszczelkami i wymieniłem i przy okazji ogladnelem cały kolektor i nic nie zauważyłem żadnego spękania ale to nic. złożyłem wszystko i gotowe. wiec odpalam auto a tu zonk autem dalej szarpie i obroty falują i co lepsze dalej syczy z tamtego miejsca powietrze i nawet tak mocno teraz to już całkiem nie wiem co jest grane.

  7. #7
    Eqwi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    hmmm, a sprawdzałeś szczelność tego plastiku co łączy filtr powietrza, przepustnice i wlew oleju ? może tam Ci gdzieś łapać lewe powietrze.
    ile zapłaciłeś za oryginał ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    wiesz w sumie nie sprawdzałem szczelności tej części dolotu i całego kolektora bo za bardzo nie wiem jak tu jeden kolega pisał ze płyn do mycia naczyń i trochę wody i pryskać po całym układzie dolotowym i kolektorze szczerze to trochę nie wiem czy to dobry pomysł nie mowie ze zły i nie sprawdzony tylko woda i elektryka czujniki nie idą za bardzo ze sobą w parze a za orig. zapłaciłem 130 zł cena przystępna gorzej z montażem masakra.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    i jeszcze jedno mnie zastanawia dlaczego z tamtego miejsca słychać syczące powietrze. postaram się fotkę dać

  9. #9
    Eqwi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    bo pewnie jest tam dziura spryskaj to jak mówił PROSTO i zobacz czy będą leciały gdzieś bąbelki. a jak się boisz o elektronikę to po prostu nie psikaj tą wodą z płynem po kablach

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    legnica
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    ok jutro zrobię tak jak mówisz i zobaczymy co z tego wyjdzie może czegoś nie zepsuje hehe pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    witam kolegów dziś zrobiłem próby szczelności całego układu tak jak mówiliście no i żadnych reakcji ani bąbelków nic zupełnie a wczoraj miałem dziwny objaw jak odpaliłem auto to pedał hamulca był twardy i jeszcze przez jakiś czas podczas jazdy po chili odpuściło i wyskoczył błąd 17549-falszywe powietrze tylko teraz pytanie skąd ? macie pomysły.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •