Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Zaniżona wartość odszkodowania w MTU - jakie podjąc kroki, jak się kłocić?

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    w ogóle zwróćmy uwagę czym jest naprawa z ubezpieczenia: przywrócenie stanu poprzedniego. Jak będą części zamienne, alternatywne to nie będzie stan przed zdarzeniem.
    na chłopski rozum: miałeś wcześniej zamienniki - zgodnie z kc masz wycenę na zamienniki, miałeś oryginały - wycena na oryginały.

  2. #12
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Panowie każdy problem z odszkodowaniem komunikacyjnym, majątkowym czy osobowym kierujcie do Rzecznika Ubezpieczonych. Często tzw. walka z ubezpieczycielem na własną rękę nie przynosi pozytywnych rezultatów. Instytucja Rzecznika stoi zawsze po stronie konsumenta. Działa w naszym imieniu i robi to bezpłatne.

  3. #13
    maslna's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    Brak aktualnie
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Raczej to zależy od ubezpieczalni. I co z tego że auto było w ori jak ma 10 lat(na przykład),ubezpieczalnia uwzględni dużą dostępność części zamiennych które można
    użyć do naprawy. Wiem bo sam mam podobną sytuację i to nie takie proste,nawet kosztorys warsztatu odwołali bo uznali,że auto jest za stare ma 10lat,to czesci servisowe nie wchodza w gre

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    w związku z tym, że na rynku jest tyle ubezpieczalni wiadomo że w interesie każdego ubezpieczyciela jest wypłata jak najniższej kwoty odszkodowania (inaczej ubezpieczyciel by nie zarabiał).Prawda jest taka, że przez odwołania i kosztorysy sporządzane przez ASO niewiele się wskóra, ubezpieczyciel większości nie uzna i ma do tego prawo. Dobrym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy do Rzecznika Ubezpieczonych (RZU), z doświadczenia wiem, że często nawet potwierdzenie naszego stanowiska przez RZU nie prowadzi do wypłaty większego odszkodowania i pozostaje jedynie dochodzenie praw na drodze sądowej, wtedy można powołać opinie RZU przed sądem. Sam prowadzę firmę odzyskującą odszkodowania i wiem że większość spraw sądowych kończy się pomyślnie. Co do Cen części to zgodnie z obowiązującym prawem nawet do 30 letniego można montować nowe części z ASO jeżeli nie prowadzi to do wzbogacenia poszkodowanego a służy jedynie naprawieniu szkody, przy czym to na ubezpieczycielu w tym momencie ciąży obowiązek udowodnienia że zastosowanie tych części przewyższa wartość szkody i jest ekonomicznie nieuzasadniona.

  5. #15
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie i Panie napisze cos od siebie jako ze niedawno jak wiadomo mialem przytarty zderzak z OC sprawcy.
    Nie ma sensu sie rozpisywac - ubezpieczalnie zanizaja odszkodowania, zadaja faktur itd itp. liczac ze ludzie odpuszcza. Sa pewne kodeksy prawne regulujace te kwestie, ale z kolei ubezpieczalnia rzuci nam inne artkuly ktore podwazaja te peirwsze.
    Suma sumarum - odwolywac sie i malo kto o tym wie, ale warto proponowac UGODĘ.
    ja po jednym odwolaniu, napisalem drugie z propozycja ugody i wyplacili mi kwote ktora zadalem co do grosza i nie potrzebowalem zadnej firmy walczacej o odszkodowanie

  6. #16
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam , mógłbyś rol4nd napisać jak dokłądnie się za to zabrać ? Bo akurat jestem w podobnej sytuacji gościu na parkingu uderzył w mnie (przód audi) uszkodzony mam odbój ,zderzak wklęśnięty,błotnik lekko zarysowany od zderzaka,ślizg ,spojler zderzaka oraz przestawiły mi się lampy ,są nie równe co linii . Ubezpieczalnia to HDI - a dokłądnie dostałem pismo emailowe z WARTY z wyceną i zapropnowali mi 1500zł z vatem z racji tej iż są to ceny zamienników. odszkodowanie jest banalne .Nawet nie jest opisane to że mam uszkodzony lekko odbój belki ,czy też to że lampy są przestawione w mocowaniach .,,

  7. #17
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Musisz poszpierac w necie gdzie znajdziesz artykuly na takie tematy.
    ODwiedz strone rzecznika ubezpieczonych, wpisz w google frazy np "zanizone odszkodowanie oc" cos tam zawsze znajdziesz, pozniej napisz pismo i czekaj na odpowiedz (pewnie bedzie negatywna)
    to napisz drugie pismo, az do skutku. Mi zalezalo na pienaidzach, bo nie mialem zamiaru dawac samochodu do ASO z takim czyms jak zderzak, ale jezeli nie zalezy Ci na kasie to daj auto do serwisu.

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sośnicowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja miałem stłuczkę Toyotą Avensis 2005r zrobili mi wycenę na 3 200zł. Nie zgodziłem sie z tym bo sama lampa ORYGINALNA kosztowała 3 500 w servisie. Napisałem do nich pismo że oddaje auto do ASO i oni wystawią im rachunek ( w toyocie w Zabrzu gdzie to chciałem naprawiać nie trzeba było nic płacić oni naprawiali i sami żądali od nich kasy, ja nic nie musiałem już robić) miałem tam znajomego i wszystko mi powiedział jak to działa.. Po 2 tyg od napisania pisma ubezpieczalnia sama przysłała drugiego rzeczoznawce i zrobili jeszcze raz wycenę i wtedy ku mojemu zdziwieniu dostałem od nich coś koło 12 000zł.. Znajomy z servisu powiedział że gdybym przepuścił to przez ich salon oni wystawili bym im fakture na ponad 20 000zł i wygrali by to nawet w sądzie bo tak to sie często odbywa.. Ubezpieczalnie trzeba zaszantażować bo inaczej zrobią cie na szaro i właśnie tak zarabiają bo ludzie nie wiedzą co można zrobić

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •