Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: a3 ASZ na hamowni wyszło 100km.

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    a3 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny a3 ASZ na hamowni wyszło 100km.

    Witam
    byłem dzisiaj na hamowni i w moim ASZ wyszło 100km i 240nm wykres wyszedł równy jak to chłopaki mówili idealna seria 100 konnego silnika no ale jednak tych 30km brakuje może coś podpowiecie po logach. Przestawiona jest troche synchronizacja wałka ale jak była na 0 to był dużo słabszy max 90km.

    DYNAMICZNE

    Log (0 - 011)
    Log (1 - 000)
    Log (2 - 010)
    Log (3 - 00
    Log (4 - 004)
    Log (5 - 001)
    Log (6 - 003)

    STATYCZNE

    Log (0 - 023,023)
    Log (1 - 000)
    Log (2 - 01
    Log (3 - 013)
    Log (4 - 007)
    Log (5 - 004)
    Log (6 - 001)
    Log (7 - 003)

    BASIC

    Log (0 - 004)
    Log (1 - 011)
    Log (2 - 003)

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Jeżeli auto faktycznie jest słabe i jedzie jak 100KM diesel oraz pomiar był dobrze zrobiony, to poszukaj sobie sprawnych pompowtrysków AL . Wklej ten wykres z tej hamowni.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    a3 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Jeżeli auto faktycznie jest słabe i jedzie jak 100KM diesel oraz pomiar był dobrze zrobiony, to poszukaj sobie sprawnych pompowtrysków AL . Wklej ten wykres z tej hamowni.
    Dokładnie tak jeździ. Już przed wjazdem na hamownie powiedziałem że więcej jak 100km nie wyjdzie i tak było.
    Co do wykresu to nie brałem bo nawet tego nie drukowali ale wiem że maja w pdf-ie to może uda mi się go jeszcze zdobyć.

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez patryk w-wa Pokaż post
    Dokładnie tak jeździ. Już przed wjazdem na hamownie powiedziałem że więcej jak 100km nie wyjdzie i tak było.
    Co do wykresu to nie brałem bo nawet tego nie drukowali ale wiem że maja w pdf-ie to może uda mi się go jeszcze zdobyć.
    Doładowanie jest, przepływ powietrza jest, paliwo na 8 kanale nie jest ograniczane (można tak powiedzieć), po logach widać jakby auto było ok. Jeżeli faktyczna moc auta to 100KM i brak mocy pod pedałem gazu to jestem pewny na 90%, że jest to wina pompek.
    P.S.
    Mam sprawdzone AL na których miałem prawie 250KM. Jak coś zapraszam na podmianę do Ostrowca Św. I tak od czegoś trzeba zacząć a przy okazji zobaczymy auto na żywo
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    a3 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Doładowanie jest, przepływ powietrza jest, paliwo na 8 kanale nie jest ograniczane (można tak powiedzieć), po logach widać jakby auto było ok. Jeżeli faktyczna moc auta to 100KM i brak mocy pod pedałem gazu to jestem pewny na 90%, że jest to wina pompek.
    P.S.
    Mam sprawdzone AL na których miałem prawie 250KM. Jak coś zapraszam na podmianę do Ostrowca Św. I tak od czegoś trzeba zacząć a przy okazji zobaczymy auto na żywo
    A może chcesz sprzedać ??

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak jak Ci Gruszka pisze - pompki dead...

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    a3 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Może ma ktoś sprawne pompki 073AL i chce się ich pozbyć. Na allegro jest trochę tego ale mogą być takie jak moje.
    A może zna ktoś dobry zakład w którym regenerują pompowtryski i może polecić.

  8. #8
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A moze zanim zaczniesz sobie robic koszta to pojedz do dobrego warsztatu na porzadna diagnostyke, krora kosztuje ok 100.
    Wiem, ze w logach widac co widac ale moze ktos Ci w ramach diagnostyki zaproponuje podmiane tandempompy ktora moze niedomagac. A jesli juz faktycznie pomki beda wyeksploatowane to moze warto je zawiezc do bogdana z nadarzyna (diesel service) sokoro z wawy jestes.

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    a3 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nickT Pokaż post
    A moze zanim zaczniesz sobie robic koszta to pojedz do dobrego warsztatu na porzadna diagnostyke, krora kosztuje ok 100.
    Wiem, ze w logach widac co widac ale moze ktos Ci w ramach diagnostyki zaproponuje podmiane tandempompy ktora moze niedomagac. A jesli juz faktycznie pomki beda wyeksploatowane to moze warto je zawiezc do bogdana z nadarzyna (diesel service) sokoro z wawy jestes.
    Byłem na diagnostyce z pomiarem mocy na hamowni u Mastersa. Wyszło że wszystko jest praktycznie jak nowe i chłopaki tez postawili diagnoze na pompki ale zdziwieni byli tak dużym brakiem mocy. Ściągnęli także program z komputera i wyszło że nic nie było ruszane. Z resztą wymieniałem turbine, n75, wszystkie wężyki, przepływomierz, wywaliłem katalizator. Pompa jest ok mierzyłem ciśnienie i przy 1500 obr wychodzi 7 barów po dodaniu gazu rośnie do 10 gdzie kończy mi się skala na mierniku więc pewnie daje jeszcze więcej. Więc nie ma już chyba innej możliwości tylko pompki do roboty.

  10. #10
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez patryk w-wa Pokaż post
    Byłem na diagnostyce z pomiarem mocy na hamowni u Mastersa. Wyszło że wszystko jest praktycznie jak nowe i chłopaki tez postawili diagnoze na pompki ale zdziwieni byli tak dużym brakiem mocy. Ściągnęli także program z komputera i wyszło że nic nie było ruszane. Z resztą wymieniałem turbine, n75, wszystkie wężyki, przepływomierz, wywaliłem katalizator. Pompa jest ok mierzyłem ciśnienie i przy 1500 obr wychodzi 7 barów po dodaniu gazu rośnie do 10 gdzie kończy mi się skala na mierniku więc pewnie daje jeszcze więcej. Więc nie ma już chyba innej możliwości tylko pompki do roboty.
    Dodajac te istotne informacje stwierdzam, ze nie mam nic wiecej do napisasania
    Powodzenia w szukaniu mocy w swoim aucie!!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •