Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Samochód zastępczy z OC - jak jest naprawdę?

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T AJQ

    Question Samochód zastępczy z OC - jak jest naprawdę?

    Witam,


    Chciałem się Was podpytać drodzy forumowicze czy ktoś z Was słyszał o opcji - samochodu zastępczego z OC sprawcy - mianowicie jeżeli bierzecie udział w wypadku samochodowym nie z Waszej winy to podobno po spisaniu oświadczenia OC z osobą, która tą kolizję spowodowała mamy prawo do skorzystania z samochodu zastępczego np. na czas naprawy naszego wozu. Czy spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Czy faktycznie to firma wynajmująca rozlicza się bezpośrednio z TU sprawcy a my nie musimy nic płacić?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny auto zastępcze

    Cześć, mój ojciec korzystał w lecie z firmy autonawypadek.pl - bodajże z Siemianowic. Z tego co mówił, to nic nie płacił, oni sobie wszystko sami załatwiali z ubezpieczalnią, także możesz spróbować u nich popytać.
    Pozdr.
    Misiek

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Misiek_BMW Pokaż post
    firma wynajmująca rozlicza się bezpośrednio z TU sprawcy a my nie musimy nic płacić
    Tak właśnie jest. Korzystałem i jak najbardziej polecam.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Subaru, Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB

    Domyślny

    Z OC spokojnie można brać samochód zastępczy.
    OC obejmuje nie tylko przywrócenie uszkodzonego majątku do stanu z przed zdarzenia, ale również inne koszty poniesione w związku z tym zdarzeniem.
    Takim kosztem jest korzystanie z samochodu zastępczego albo taksówek w okresie naprawy pojazdu. Trzeba uważać bo TU często wyznacza ten okres na podstawie technologicznego czasu naprawy, co jest sprzeczne z przepisami. Mamy prawo do korzystania z samochodu zastępczego przez cały okres od wypadku do odebrania naprawionego samochodu (w tym czas oczekiwania na części, czas naprawy, czas poświęcony na wyjaśnianie spraw z TU, itp), pomijając opóźnienia spowodowane przez poszkodowanego.
    Likwidowałem dwie szkody z OC i w obu przypadkach ubezpieczyciel zapłacił za samochód zastępczy.
    Są pewne ograniczenia, np. auto wypożyczone nie może być wyższej klasy niż nasze - co by to nie znaczyło . Warto o te ograniczenia spytać ubezpieczyciela.

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Być może niedługo S3 :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem niedawno okazję skorzystać z opcji bezgotówkowej (firma wypożycza poszkodowanemu auto i sama załatwia z TU sprawcy formalności, ściąga zapłatę).Byłem trochę sceptycznie do tego rozwiązania nastawiony, ale sprawdziło się OK. TU oczywiście kombinowało, żeby nie wypłacić całej kwoty na fakturze, ale wypożyczalnia sama się odwołała (skutecznie).

    Ogólnie poszkodowanemu należy się auto zastępcze, co potwierdzają wyroki sądów (w tym Sądu Najwyższego). Co najmniej od dnia powstania szkody do wypłaty odszkodowania.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SolarPL Pokaż post
    należy się auto zastępcze, co potwierdzają wyroki sądów (w tym Sądu Najwyższego)
    Tak, tyle teorii. Niestety znajomy nie mial tyle szczęścia i nie wyszarpał się o swoje... Mi się ta sztuka udała, ale zawdzięczam to pracownikowi warszawskiego oddziału Panek przy lotnisku, bo bez pomocy gościa z wypożyczalni chyba bym poległ od razu. To jest masa formalności. Jezeli już ktoś bierze Oc polecam ZAWSZE brać wariant bezgotówkowy - niech to wypożyczalnia się martwi.

  8. #8
    Nelson's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    CCCO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    60 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Należy się jak psu buda. Na okres technologicznej naprawy Twojego pojazdu

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Niektórzy świrują i tak ze zwrotem. Ja jak pożyczyłem w Panek nie miałem problemu, ale niestety znajoma miała mniej szczęścia. Ubezpieczyciel wmawiał jej, że samochód jaki sobie wzięła był o klasę wyższy. Taki stał, taki wzięła i kopanie z koniem czas rozpocząć. Ale na pocieszenie - sprawę wygrała

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •