Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 169

Temat: Rozrząd 2.0 TDI

  1. #101

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Niestety nie zauważyłem kodu błędu, odczytałem tylko treść - "Błąd położenia wałka rozrządu". Było już po zmroku, a pomocy drogowej się spieszyło zapewne na jakąś imprezę. W takim razie nie było tematu. Napisze jak się dowiem co wykrył mechanik.

  2. #102
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wątpię aby mechanik szukał przyczyny uszkodzenia czujnika jak będzie uszkodzony to zwyczajnie wymieni ci na nowy i raczej nie będzie sobie głowy zawracał powodem jego uszkodzenia ale daj znać jak coś się dowiesz.

  3. #103
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    jak znasz treść błędu to chyba logiczne, że problem jest z czujnikiem halla wałków rozrządu a objawy jak najbardziej na to wskazują.
    Zarówno jak odłączysz czujnik halla obrotów wałka rozrządu lub też czujnik halla obrotu wału korbowego to w każdym z tych przypadków nie odpalisz auta.
    O ile dobrze pamietam to bez sygnalu z G40 (walkow rozrzadu) odpali, ale bedzie dluzej krecil.

  4. #104

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    długo i wielokrotnie kręciłem, rozrząd jakby trochę przyspieszony był. pomoc drogowa próbowała go odpalić "plakiem" i też nic nie dało. Jak coś się dowiem dam znać.

  5. #105

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak narazie mam szczątkowe info od mechanika. Jeśli chodzi o błąd to był czujnik halla. Natomiast jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne to wygięciu uległa szpilka (śruba) napinająca pasek rozrządu. Przyczyna nieznana. Wygięcie wyraźne ok. 1cm. Wstawię zdjęcie, ale z tej perspektywy raczej nie można tego zobaczyć

    http://1drv.ms/1Yo1DnX

    Doczytałem na forum a6, że to dosyć częsta wada silników 2.0 http://www.a6klub.pl/-a6-c6-20-tdi-n...20-vt37109.htm . Jeśli się myle poprawcie mnie.

    Nie za wiele tych informacji, ale może komuś z Was coś to powie i będziecie w stanie mi doradzić.
    Ostatnio edytowany przez thierry02 - 07-03-16 o 20:10 Powód: nieprawidłowo wklejone zdjęcie

  6. #106

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thierry02 Pokaż post
    Przyczyna nieznana
    Mam wrażenie, że na zdjęciu widać ślady wcześniejszego poluzowania napinacza.

  7. #107

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak się to przejawia?

  8. #108
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ja tam sie dokladnie nie znam, ale problem ktory wkleiles wydaje mi sie ze dotyczy glownie silnikow PD gdzie caly rozrzad jest duzo bardziej obciazony. W CR nie slyszalem o takim przypadku, pozatym u Ciebie szpilka napinacza ulegla odksztalceniu a nie odkreceniu.
    Teraz tylko pozostaje wymienic rozrzad i miec nadzieje ze nie bedzie trzeba rozbierac silnika.

  9. #109

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Znalazłem jeszcze info na forum a4 o ściętej i skrzywionej szpilce. Jeśli występuje luz na napinaczu na szpilke działają siły ścinające (prostopadłe), może to powodowac ściećie lub skrzywienie szpilki. Czyli przyczyną tego stanu rzeczy mógłbyc luz na napinaczu. Pytanie skąd ten luz? Po wymianie rozrządu szpilka się odkręciła? Jesli przesadzam z interpretacją poprawcie mnie

    Jesli komuś chce się czytać poniżej linki:

    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2...acze-rozrzadu/
    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2...b-pasek-spadl/

  10. #110

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    No i niestety.. Rozrząd ustawiony ponownie, prawidłowo na blokady, kąt od 0 do +0,6, a autko dalej pokazuje dyma na niebiesko..
    Co dziwne dzieje się to przy przegazówce od dolnych do tak 2200 obrotów, przy ruszaniu ze świateł na niskich biegach.. Jak na luzie przegazowuje go od 3 do 4 tys. obr. to jest ok.
    Miałem nadzieje, że to turbo (chodź pracuje cichutko), natomiast po zdjęciu węża przy IC oleju jest w normie, tzn. nie jest sucho wiadomo, ale tez nie wylewa się..

    Nie mam pojęcia gdzie dalej szukać przyczyny.. Oleju jakby trochę ubywało, miałem przy maximum zawsze, a teraz sprawdzałem to jest trochę mniej po 1000km (sprawdzanie na tej miarce jest do dupy, olej jest bardzo rzadki i sobie lata po tej miarce..)
    Tak naprawdę to chciałem, żeby to było turbo, wydałbym 500zł za regenerację i spokój w głowie, a tak..
    Co najdziwniejsze, pojawiło się to w obrębie jakoś 2 tygodni. Wcześniej autko nawet dymka nie puściło, aż nagle znikąd takie coś..
    W przyszły poniedziałek (21.03) mam w planie odstawić auto na głowicę, bo jest do zrobienia na 90%. Boję się tylko momentu, że po złożeniu i wydaniu niemałych pieniędzy będzie to samo, powoli tracę cierpliwość do niego..



    Nagrałem krótki filmik, aczkolwiek autko już stało około 20-30 minut- świeżo po jeździe jest to bardziej widoczne, dodatkowo mogłem to nagrać od boku, gdyż w lusterku bocznym nawet widziałem ten dym, a tu wygląda jakby minimalnie go było. Tak to mniej więcej wygląda.
    Mając wąż od turbiny w miarę w normie mogę ją całkowicie wykluczyć? Czy jest opcja, że znika ten olej przez turbo a niekoniecznie musi się tam wylewać? W końcu nie jest to też nie wiadomo jaka ilość tego dymu, widać to m.in. w lusterku przy ruszaniu,nie jest to zasłona dymna, lecz na pewno nie jest to też rzecz akceptowalna/normalna.

    Edit:


    Tu znalazłem film bardzo zbliżony do mojego. Z tego co napisał, to u niego właśnie przyczyną było to uszczelnienie turbiny.
    Ostatnio edytowany przez Elun - 10-03-16 o 13:36

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •