Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 169

Temat: Rozrząd 2.0 TDI

  1. #91

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    być może ale przyczyny szukałbym gdzie indziej, jedź do mechanika i zgłoś to jak jest.
    Moje A3 1.8T




    Niezgodne z regulaminem forum, masz problem, czytaj regulamin.

  2. #92

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć!

    Czeka mnie wymiana rozrządu. Póki co silnik ma przepracowane 185 tys. km. Według Audi, wymiana rozrządu w mojej jednostce (CFFB) powinna nastąpić dopiero przy 210 tys., ale wolę to zrobić wcześniej. Mam teraz pytanie odnośnie kompletu części. Czytałem (m. in.) na tym forum, żeby w miarę możliwości nie oszczędzać na częściach i zakupić oryginalne. Znalazłem dwie aukcje.

    Jeden komplet (typowy oryginał): http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody...901739756.html
    Drugi raczej składany, ale tańszy: http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi...946843271.html

    Co sądzicie? Czy oryginał, to wyłącznie ten z logo Audi? Który wybrać?

  3. #93

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Szerszeniatko pytanie może prozaiczne ale : główka była dokręcana dynometrem na 1,5 kg ?

    "kolektor itp wyczyszczone " co dokładnie ? Czyściłeś oba kolektory ? Warto byłoby sprawdzić ciśnienie na każdym cylindrze.
    Tolerancja przestawionego rozrządu to 1-2 ząbki, ale po co ryzykować ? Spotkanie tłoków z zaworami to nic przyjemnego - tym bardziej w przypadku nowej głowicy.
    Sprawdź dokładnie ustawienie rozrządu względem znaków na wałkach i kole zamachowym.

    Skoro czyściłeś kolektor(y)? to sprawdź/przeczyść również west gate'a i n75 - przewody prowadzące etc.
    Ponadto sprawdź ukł. dolotowy. Nieszczelność = lewe powietrze. Warto zerknąć również do przepływomierza i przepustnicy czy wszystko otwiera się prawidłowo i nie ma zbędnego syfu.
    Polecam też sprawdzić na kondycję filtru powietrza.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Turbinek słuchaj, temat ori vs zamienniki długi jest nak rzeka. Znajdziesz tradycjonalistow ( w tym mnie ) ktorzy uważają, że na częściach silnikowych nie warto oszczędzać a inni powiedzą, ze pracują na zamiennikach i wszystko jest ok.

    Zestaw zamienny który wrzuciłes, teoretycznie jest ok. I pompa doltz zbiera opinie, ale z drugiej strony tez jest kilka opinii ktore mówią o tym, że pompy sie szybko rozszczelniaja. Znajdziesz zwolenników skf a znajdziesz rowiez zwolennikow doltza. Kazdy będzie chwalił do póki nie przejedzie się na danym produkcie.

    Cała reszta z pod znaku gates'a to dokladnie ta sama historia jak wyżej - jedni chwala paski gates drudzi conitecha.

    Wybor zalezy od Ciebie, bo nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi mówiącej: bierz to a tamtego nie.
    Zamiennik to zamiennik, tyle. Z ori tez masz ryzyko jednak ... ja przychylam sie do ori.
    Spotkanie zaworów z tlokami to niezbyt fajna impreza.

  4. Podziękowania dla Artur691 za pomoc w problemie

    Turbinek (03-02-16)

  5. #94

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Witam,

    Po zmianie rozrządu sprawdziłem u siebie kąt synchronizacji pd i był w okolicach -7. Zauważyłem, że po odpaleniu silnika lub zatrzymaniu się na światłach czasami było czuć minimalne drgania w srodku stąd postanowiłem przestawić ten kąt.
    Z uwagi na to, że osoba która zmieniała mi rozrząd nie była za bardzo w temacie ustawienia synchronizacji, wybrałem się do innego mechanika i ustawiliśmy kąt na 0 / -0,6. Dodatkowo przed tą operacją ustawiliśmy wał na znak i gdy wiertło wchodziło gładko do blokady wałka ssącego(bliżej chłodnicy) to w blokadę drugiego miało opór więc poprawiliśmy wałek wydechowy(bliżej kabiny) tak aby tu i tu wchodziło luźno.
    Niestety po tej całej operacji (a przynajmniej mam dużą nadzieję, że dopiero po tym) auto zaczęło kopcić na niebiesko/może siwo niebiesko. Najbardziej na zimnym (przy zatrzymaniu się i ruszaniu pełno dymu), ale na ciepłym też, wystarczy stanąć i przegazować i za mną chmura. Czy jest opcja, że rozrząd jest źle ustawiony skoro niby wiertło w blokady wchodzi luźno tu i tu?
    Mechanik, który ustawiał mi kąt synchronizacji mówi, że najchętniej rozpiąłby rozrząd i ustawił ponownie porządnie na blokady.. Nie znam się zbytnio na tym więc zapytam jeszcze czy dużo jest w ogóle z tym roboty, aby ponownie cały rozrząd rozpiąć i ustawiać, czy to łatwa sprawa?

  6. #95
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Elun Pokaż post
    Po zmianie rozrządu sprawdziłem u siebie kąt synchronizacji pd i był w okolicach -7
    Przy takim rozjezdzie to chyba gosc nawet na znaki tego nie robil.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Elun Pokaż post
    Czy jest opcja, że rozrząd jest źle ustawiony skoro niby wiertło w blokady wchodzi luźno tu i tu?
    A co z walem korbowym?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Elun Pokaż post
    Mechanik, który ustawiał mi kąt synchronizacji mówi, że najchętniej rozpiąłby rozrząd i ustawił ponownie porządnie na blokady.. Nie znam się zbytnio na tym więc zapytam jeszcze czy dużo jest w ogóle z tym roboty, aby ponownie cały rozrząd rozpiąć i ustawiać, czy to łatwa sprawa?
    Nie jest to jakos mega skomplikowane, ale kilka godzin zejdzie - zaleznie od wprawy. Wogole podziwiam ze ktos robi to bez blokad, jak dla mnie za duze ryzyko. U mnie wymienialem rozrzad samodzielnie, na blokady, synchronizacja 0 po zlozeniu - a robilem to pierwszy raz w zyciu, jedyny problem to taki ze bujalem sie z tym 2 wieczory.

  7. #96

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Wał korbowy w tym momencie był ustawiony pod wycięcie na kole zamachowym czyli ok.

    Przestawialem wczoraj z z powrotem kąt na -7 i jak kopcila tak kopci, więc wróciłem do pozycji 0. Mimo, że wiedzę mam niewielką to jestem na 99% przekonany, że stało się tak przez to, że ruszyliśmy wałek wydechowy aby pasował na blokadę z wałkiem ssącym (z tego co czytałem w tym temacie to właśnie wałek wydechowy napędza pd), no bo innej opcji tu nie widzę. Ustawienie ponowne rozrządu zapewne będzie mi robił dopiero w przyszlym tyg, a autem aż wstyd jeździć teraz.
    Chciałem do tego czasu jeszcze spróbować doraźnie to załagodzić.. W którą stronę przestawić kluczem ten wałek wydechowy aby ewentualnie zmniejszyć dawkę paliwa/zniwelować to kopcenie? Jest jakiś sposób sprawdzenia jego poprawności ustawienia w vcds czy tylko na blokady można mieć pewność?

    Edit: Ostatecznie nic nie ruszam, zamykam autko w garażu i w środę oddaje do majstra, dam znać czy dymienie ustało
    Ostatnio edytowany przez Elun - 04-03-16 o 16:11

  8. #97

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Wszystkich,

    pozwólcie, że dołączę się do wątku. Dzisiaj niestety padło mi auto na trasie i chciałbym się Was poradzić. Pomoc drogowa podpięła mi auto pod kompa i wyrzuciło błąd położenia wałka rozrządu. Objawy podobne jak piszą tutaj http://www.a3-club.net/forum/showthr...3ka-rozrz%B1du.

    z tym, że dzisiaj auto zaczęło "telepać" i silnik zgasł podczas jazdy. Auta nie udało się już odpalić. Jutro czeka mnie laweta do mechanika i chciałbym wiedzieć czy to jego wina, bo wymieniał mi kompletny rozrząd 6tys km temu, czy mogła to być inna przyczyna zewnętrzna. Myślicie, że to coś poważnego czy tak jak w linku wyżej problem może tkwić w czujniku?

    Z góry dzięki za odpowiedź

  9. #98
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    jak znasz treść błędu to chyba logiczne, że problem jest z czujnikiem halla wałków rozrządu a objawy jak najbardziej na to wskazują.
    Zarówno jak odłączysz czujnik halla obrotów wałka rozrządu lub też czujnik halla obrotu wału korbowego to w każdym z tych przypadków nie odpalisz auta.

  10. #99

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pytanie jaka jest tego przyczyna i czy moze miec to związek z wymiana rozrządu?

  11. #100
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Podaj numer i dokładną treść błedu, który dotyczy czujnika g40 bo inaczej to możemy wróżyć co może być nie tak

Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •