Strona 16 z 41 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 407

Temat: Opinie o silniku 2.0TDI PD 03-08 [16V BKD/AZV i BMN/BUY oraz 8V BMM]

  1. #151
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Remik Pokaż post
    ktos z posiadaczy 2.0 TDI moglby sie wypowiedziec na temat silnikow AZV ?
    czytales temat ?? nie.
    podpowiem ci zebys sie nie zmeczyl, AZV to normalny silnik BKD 2.0TDI 16V , przeznaczony na inne rynki podatkowe, np francja , benelux, majacy obnizona moc. jest to dokladnie ta sama jednostka z wszytkimi jej bolaczkami, glowica, klapami gaszenia itd itp
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #152

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Gdynia
    Auto
    W kolorze ferrari
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    BMM tez nie sa bezawaryjne, coraz czesciej slyszy sie o wycierajacych sie walkach, temat rozpracowany na forum leona , gdzie tych silnikow jezdzi znacznie wiecej :

    "notorycznie wycierajacych sie walkach rozrzadu w silnikach 2.0 8v z dpf, walki potrafia wytrzymac nawet tylko 120ooo km i nadaja sie do wymiany. Wycieraja sie na krzywkach i pod uszczelniaczem od strony kola paska rozrzadu "
    Problem z wycierającymi się wałkami rozrządu wynika w mojej ocenie z bezgranicznemu zaufaniu użytkowników do olejów long life i wymianie oleju co 30.000km oraz ewentualnych problemów z poprawnym użytkowaniem samochodu z filtrem DPF (tj. pojawiającymi sie paliwem w oleju).

    Wałek rozrządu w BMM jest taki sam jak w np. w 1.9 BLS z DPF i różni się od innych walków rozrządu dla silników 1.9TDi inną konstrukcją krzywki napędzającej pompowtryskiwacz która realizuje funkcję wtrysku uzupełniającego który służy procesowi regeneracji filtra DPF.

    Według mnie awaryjność silnika też zależy od użytkownika, stosowanych materiałów eksploatacyjnych oraz po prostu zwykłego szczęscia... bo znane są przypadki bardzo bezawaryjnych silników 1.9TDi PD (2003-2005), których dotykały problemy również związane z wałkami rozrządu, gniazdami pompowtryskiwaczy, uczczelkami pod głowicę, pompowtryskiwaczami, a wiec nie ma silników 100% bezawaryjnych jednak możemy przy kupnie samochodu kierować się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia ewentualnych usterek lub niskokosztowymi usterkami.
    Brutalne ale prawdziwe
    _____________________________________
    Pozdrawiam,
    Michał (mm.max)

    Moją A3kę już sprzedałem Ale to nie koniec z Audi ... jeszcze nie...
    A3-prezentacja zdjęć


  3. #153
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja moge jedynie napisac ze mam CBAB i narazie zero problemow jakichkolwiek ...
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  4. #154
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    davenam CBAB to całkowicie inna bajka. Inna kultura pracy inna charakterystyka. Podobnie jak Ty jestem mega zadowolony. Mniej ogarnięci ludzie twierdzą że to benzyna a nie diesel bo tak pięknie pracuje

  5. #155

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Gdynia
    Auto
    W kolorze ferrari
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Koledzy co jeżdzą CBAB - jakie jest realne spalanie waszych A3 ? Jeździłem 2.0TDI CR CAGA (A4 i Exeo) i powiem ze jestem zaskoczony bardzo niskim spalaniem przy spokojnej jeździe... a kultura pracy to bajka.
    _____________________________________
    Pozdrawiam,
    Michał (mm.max)

    Moją A3kę już sprzedałem Ale to nie koniec z Audi ... jeszcze nie...
    A3-prezentacja zdjęć


  6. #156

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    A nie macie wrażenia że 2,0 TDI CR nie ma takiego strzału jak 2,0 TDI PD? Bo ja za każdym razem jak wsiadam do CR to właśnie takie mam. W PD-ku jak się wciśnie to z butów wyrywa, a w CR... no... jedzie.....ale to nie to samo...

  7. #157
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mm.max Pokaż post

    Według mnie awaryjność silnika też zależy od użytkownika, stosowanych materiałów eksploatacyjnych oraz po prostu zwykłego szczęscia...
    znajomy ma A3 z BMM z 2007 z przebiegiem 220 tyś km od nowości na interwale LL, leje paliwo i nie wie co to są awarie wałka, wtrysków itp... awarie to po prostu jakiś tam niewielki procent ogółu jeżdżących BMM a w większości odpowiedzialni są ludzie, dla przykładu mój wuj który ma AJM lał do niego olej mineralny LOTOS!!! Po prostu nikt nigdy mu nie powiedział że trzeba lać 505.01, mnóstwo jest takich ludzi, druga strona medalu jest taka, że masa ludzi kupuje skręcone auta z 400-500 tyś km na 150-200 i dziwią się, że auta niedomagają
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  8. #158

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    audi a3 2.0 Tdi 170 ps S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jezeli chodzi o silnik BMN to ostatnio dopadla mnie przykra historia... autko wpadlo mi w tryb awaryjni , odrazu jazda do znajomych chlopakow... komputerek i wszystko jasne n-75 niedomaga , wymiana na nowy jedziemy sie przejechac pelna moc wszystko ok , a tu nagle auto gasnie hol do warsztatu podlanczamy kompa a tu nie mila niespodzianka zwarcie na cewce w pompowtrysku Dzwonie do znajomego z serwisu Volkswagena bo wiem ze w pasatach z tym samym silnikiem jest akcja dobrej woli producenta i jezeli wyskocza konkretne bledy to wymieniaja pompowtrysk na nowy za darmo , moje autko podeszlo by pod to ale niestety ze to audi i jak to mnie poinformowali w aso w kaliszu niestety audi nic takiego nie robi , odziwo o tym nie slyszeli zrobilem troszke halasu przyszedl jakis drugi koles i mowi owszem w Vw tak jest ze robia jezeli auto ma do 7 lat odpowiedni blad i serwisowane , ale w silnikach audi to sie nie zdarza--- czysty zart!!! zapytalem z ciekawosci ile wymiana na nowe 4 szt. bo jeden padl ,a nie chce stracic zycia poprzez 3 kolejne ktorych bym nie wymienil no i pada suma 12 tys zl. Naprawde ostrzegam kazdego ktory ma pompowtryski simensa zeby bardzo uważać bo malo co ja z mechanikiem wyladowali bysmy w rowie albo na aucie z naprzeciwka, w trakcie manewru wyprzedzania padla pompka i koniec z jazda, noga szybko na hamulec bo byla by czolowka , po chwili hamulec jest bez wspomagania bo silnik nie chodzi, az musialem sie zapierac o fotel zeby wyhamować. Jest to dla mnie nie zrozumiale dlaczego tak to spierdzielili ze auto gasnie, ale niestety tak juz jest. Moje auto jest z orginalnym przebiegiem 111 tys, zaraz ktos wyskoczy ze paliwo moze nie takie albo olej nic z tych rzeczy wszystko na czas wymieniane i paliwo schell albo statoil , olej castrol. Jest to poprostu wada producenta i powinni wzywac wszystkie auta na serwis i wymieniac te badziewne pompowtryski i wymieniac je za darmo a nie tak duzo za to jeszcze kasowac!! Bylem zawsze zwolennikiem Audi , Vw do mnie nie przemawial , mam rodzine w niemczech i wuja (niemiec) powiedzial cos takiego "audi bylo dobre do 2000/2001 roku" a te nastepne roczniki to auta produkowane szybko i na sztuke, serwis ma zarabiac... Uklon volkswagenowi ze przyznali sie do wadliwych pompowtryskiwaczy , choc za pozno bo mam znajomych ktorych to dopadlo jeszcze przed ta akcja dobrej woli producenta i wymieniali co 5 , 10 tys nastepna pompke, a teraz by wymienili za darmo a Audi mnie rozczarowalo, slowa serwisanta z kalisza ,, W Audi sie to nie zdarza, bo to inny silnik " Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 2.0 tdi na pompkach siemensa i komu zycie mile niech wywala to badziewie i wklada odziwo juz poprawione

  9. #159
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damianxxx1985 Pokaż post
    powiedzial cos takiego "audi bylo dobre do 2000/2001 roku" a te nastepne roczniki to auta produkowane szybko i na sztuke, serwis ma zarabiac...
    W 100% się zgodzę z tym zdaniem, obecnie im nowsze auto tym fajniejsze niespodzianki.
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  10. #160
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Każde kolejne pytanie o kwestie poruszane kilka razy w tym temacie = czerwona karta.

Strona 16 z 41 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •