Strona 20 z 41 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 407

Temat: Opinie o silniku 2.0TDI PD 03-08 [16V BKD/AZV i BMN/BUY oraz 8V BMM]

  1. #191
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    sadzisz ze gdyby byl taki problem to nikt sposrod setek uzytkownikow 2.0tdi na tym forum, by go nie mial i nic o nim nie napisal ?


    to jest wlasnie moc internetu i powielanie bzdur, pisanych przez teoretykow, ktorzy najczesciej takiego auta w ogole nie mieli, nie uzytkowali
    stad potem teorie o braniu oleju, bo jozkowi bierze, tyle ze jozek zapomnial napisac ze auto ma 600tys przebiegu i nic nie robione
    Pierwszy raz o ubytkach oleju usłyszałem od właściciela A3 którą chcę kupić po długiej rozmowie powiedział że przejechał ponad 2tkm i dolał ok 0,7 l oleju, aż się zdziwiłem że się przyznał, powiedział że to jest zgodnie z instrukcją, zastanawiałem się co może być przyczyną i czy nadal się opłaca kupić to auto, poczytałem troszkę i widzę że takie tematy były poruszane na innych forach. Zdziwiłem się że tu nic nie ma na ten temat.

  2. #192
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    może uszkodzona jest turbosprężarka i puszcza w dolot dlatego spala tak olej.
    Jeśli szukasz ideału odpuść.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  3. #193
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    nie szukam ideału , ale nie chcę przepłacić. Żeby nie zaśmiecać chodzi o tą A3 http://www.a3-club.net/forum/showthr...18#post1120718 w tym temacie proszę o opinie ad możliwych przyczyn takiego spalania oleju

  4. #194
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ubytki oleju moga byc rozne, uszczelka pod glowica, chlodnica recylkulacji spalin, turniba, peknieta glowica, wiek silnika i ilosc km najechanych przez auto.

    Ja u siebie mialem np wydluchana uszczelke pod glowica a auto bralo oleju jak opisujesz.

    Napisze przyklad koleji z Volvo ktory mial podobna sytuacje. W pewnym momencie auto zaczoelo 'jesc' olej w ilosciach jak opisujesz.
    Wymienil i sprawdzil wszystko ( zaplacil gdzies 4tys ) a auto dalej jadlo olej. Teraz juz niema tego auta kiedy okazalo sie ze mechanicy rozkladali rece bo nie wiedzieli co moze byc tego powodem.

    Moze mowienie o zuzyciu oleju to odwrocenie uwagi od innego problemu ? Moze sprawdz CO2 w plynie chlodniczym. Jezeli bedzie to moze byc np peknieta glowica.

    Swoja droga to auto bylo w serwisie - zapytaj co zdiagnozowali oprocz turbiny.

  5. Podziękowania dla pjanet za pomoc w problemie

    shybby (09-05-13)

  6. #195
    popik86's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Byłem wczoraj na przeglądzie, mechanik zauważył wyciek z okolic turbiny. Powiedział że 8 letnie auto ma to do siebie że gdzieś coś poleci i żebym się tym nie przejmował, zwlaszcza że nie ma jakiegoś wielkiego zurzycia oleju. Z drugiej strony jestem osobą, ktora lubi aby z autem wszystko bylo ok, wiem ze regerneracje turbin to duzy wydatek tak wiec mam pytanie brac sie za to ze odpuscic, jak myslicie Panowie/Panie?

  7. #196
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez popik86 Pokaż post
    Byłem wczoraj na przeglądzie, mechanik zauważył wyciek z okolic turbiny. Powiedział że 8 letnie auto ma to do siebie że gdzieś coś poleci i żebym się tym nie przejmował, zwlaszcza że nie ma jakiegoś wielkiego zurzycia oleju. Z drugiej strony jestem osobą, ktora lubi aby z autem wszystko bylo ok, wiem ze regerneracje turbin to duzy wydatek tak wiec mam pytanie brac sie za to ze odpuscic, jak myslicie Panowie/Panie?
    nie rozumiem Twojego toku myślenia, mechanik powiedział że jest ok, auto przyspiesza dobrze? to po co regenerować? padnie to zregenerujesz, chyba że są jakieś poważne dolegliwości / problemy to zrób to wcześniej. Turbina jak całkiem siądzie to nic złego się nie stanie poza spadkiem mocy

  8. #197
    popik86's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ma żadnych problemów z przyśpieszaniem itp, wiec nic nie ryje i zostawiam

  9. #198

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków okolice
    Auto
    A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Question Usterki 2.0 TDI

    Czyli jeśli dobrze zrozumiałem w A3 z silnikiem 2.0tdi nie ma problemu z brakiem ciśnienia oleju bo wodzik do pompy olejowej się obrobił ?

  10. #199
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    tak, w a3 nie będziesz miał problemu braku ciśnienia z powodu wytartego wodzika. Napęd jest z łańcuszka. Do tego czasami zużywający się napinacz.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  11. #200

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków okolice
    Auto
    A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    To jeden mankament z głowy.Narazie mam przejechane 80 tyś to myślę że napinacz trochę jeszcze wytrzyma .W piątek jadę wymieniać wtryski to myślę że pozostanie już tylko cieszyć się z jazdy fajnym autkiem.

Strona 20 z 41 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •