Strona 7 z 41 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 407

Temat: Opinie o silniku 2.0TDI PD 03-08 [16V BKD/AZV i BMN/BUY oraz 8V BMM]

  1. #61

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    trabant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rad-ko Pokaż post
    przy 75tys
    hmmm..., ja mam auto od 86 tys. km przebiegu i w sumie juz wtedy mialem objawy zuzycia: metaliczny stuk przy gaszeniu silnika, dzis mam nalatane 111 tys.- praktycznie bez zmian (no, moze troche donosniejeszy jest ten odgłos). U ciebie podobnie było?

  2. #62
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Podpisuje się "obiema ręcami" pod postem @olejek
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  3. #63

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez julo23 Pokaż post
    Podpisuje się "obiema ręcami" pod postem @olejek
    Ja również.
    A3 8P 2.0 Tdi

  4. #64

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    BKD 2,0TDI 16V PD bez DPF
    BMN 2,0TDI 16V PiezoPD z DPF

    Oba silniki sa na pompowtryskiwaczach.

    Ktos wczesniej pisal cos innego dlatego pozwolilem sobie sprostowac


    Czy rozni sie glowica BMN i BKD.

    I tak i nie.....juz mowie dlaczego

    Kiedy powstal silnik BKD byla to zupelnie inna konstrukcja niz jest dzisiaj.
    Sliniki od poczatku produkcji BKD czyli od 2003-2005 to inne silniki. w polowie 2005 BKD zostal przekonstruowany. Stary BKD mial inna glowice poniewaz zawory byly nizej osadzone, przez to tloki mialy wyfrezowane miejsca na zawory w tlokach.Natepna zmana byly pompowtryskiwacze ktore mialentyczna wydajnosc za to generowaly wiecej dymu. Oba kolka regulowane na walkach rozrzadu byly z gumowym tlumikiem co pozniej zlikwidowano. Kolo zebate na wale bylo okragle, dzisiaj jest eliptyczne. To tak po krotce czy sie roznily. Dzisiejszy BKD to taki BMN na innych pompowtryskiwaczach. W miedzy czasie powstal silnik BKP ktory jest w passatach i jest to silnik BKD na Piezo pompotryskiwaczach i komputerze Siemens jak BMN. BKD jest na Boschu.

    Stare BKD wystepowaly tylko w VW Golfach i Audi A3.
    Inne samochody Seaty,Skody,Inne modele Audi i VW maja juz silniki nowej konstrukcji.
    Ostatnio edytowany przez CompSport - 30-11-08 o 15:19
    AXX - 445Ps

  5. #65
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    u mnie było straszne stukanie jak się silnik rozgrzał, wtedy naprawdę było to głośne stukanie (tak jakby młotem uderzał w beton). Postanowiłem od razu wymienić koło dwumasowe z tego względu ze kupiłem to auto przy przebiegu 75tys, tak więc czekać aż się rozleci całkowicie to nie było sensu.

  6. #66
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    kupilem a3 8p z BKD i ze 117 tys na 169 tys przejezdzilem bez zadnego dlubniecia przy nim. przy 155 wymienilem dwumas, gdyz nie chcialem niespodzianek a czekalo mnie wtedy duuuzo jazdy. Dzis wiem ze powoli turbo sie konczy i to tyle co z silnika. Generalnie bardzo mila elastyka pracy, moment - wyprzedzanie bajka, no jezdzi sie bardzo przyjemnie. Mam nadzieje ze tak dalej bedzie. Czasem zatrzesie na wolnych obrotach, slabiej pali na zimnym, ale to drobiazgi. dopuki jezdzi jest super, bede sie martwil jak cos sie zepsuje. Nie wiem ile przecietnie robi sie kilometrow w czasie 1 roku, bo jesli ktos nie robi wiecej niz 20 tys, to niech sobie tym tematem glowy nie zawraca - silnik jest naprawde żwawy i ekonomiczny
    podr!

  7. #67

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Toyota
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Pare pytan odnosnie silnika 2.0 TDI - predkosci, mozliwosci itp.

    Witam
    Jestem nowy na forum. Przed napisaniem tego postu staralem sie dowiedziec jak najwiecej, jednak jest jeszcze pare rzeczy o ktorych nie udalo mi sie doczytac, badz pewnosci nie mam.

    1. Chcialem sie dowiedziec o predkosci w granicach 180-190km/h. Jakie jest mniej wiecej spalanie przy tych predkosciach, oraz jak wyglada poziom halasu przy tych predkosciach. Wiem ze predkosc maksymalna dla tego silnika to 205km/h, wiec czy 180-190 to nie za duzo na ten silnik? Napiszcie tez prosze jak sami uwazacie, czy silnik dobrze sie czuje przy tych predkosciach, czy juz ma za duzo na obrotomierzu?

    2. Wiem ze jest pelno tematow o chipowaniu, ale w kazym odsylacie do szukacza i ciezko cos znalesc... jednak z tego co sie doszukalem, napiszcie czy dobrze zrozumialem:
    -koszt chipu ok1000-1500zl
    - silniki BMM max 165 HP
    - silniki BKD max 185 HP
    Generalnie z tego co sie doczytalem to polecacie chipowanie, czy moga byc jakies skutki uboczne? O ile chipowanie moze zwiekszyc predkosc maksymalna/przyspieszenie do 100km/h

    3. Co z zawieszniem? czy czesto nawala i trzeba cos wymieniac, czy mozna przejachac spokojnie 30k kilometrow bez zawracania sobie glowy?? Jesli ktos juz wymienial zawieszenie to jakie sa koszty calosciowe, ewentualnie posrednie, amorki, tuleje, wahacze itd.

    pozdrawiam

  8. #68
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    cccq - mogę Ci pomóc jedynie odnośnie silnika BMN w modelu 8P

    ad.1 predkości 180-190 km/h ok 10l-11l/100km. - spalanie chwilowe
    poziom hałasu przy 2 paczkach - da się spokojnie rozmawiać w środku (nie mylić z
    krzykiem)
    Vmax po chipie 245km/h przy 4300obr/min 6 bieg
    3000 obr/min to ok 165km/h

    ad2. Jeśli używasz rozsądnie skutków ubocznych brak. Mam nadzieję że słowa rozsądnie
    nie muszę tłumaczyć .
    u mnie zwiekszyła o 20km/h a przyspieszenie o ok. 0,5 sek

    ad3. po 30kkm chcesz mieć kłopoty z zawieszeniem? to nie F... Mogę podać na
    przykładzie Skód używanych w firmie i VW zawieszenie jest do roboty w okolicach 200kkm
    Audi firmowe jeszcze nie maja takich przebiegów na dzień dzisiejszy w okolicach 70kkm i zawieszenie jak nowe.
    Ostatnio edytowany przez Dominik_m - 30-12-08 o 21:36
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  9. #69

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Przepraszam, że odgrzebuje temat ale chyba to lepsze niż tworzenie siostrzanego. Mam A3 8P 2.0 TDI z DSG i ostatnio po zalaniu paliwa ze stacji "krzak"(nie miałem wyboru, długa trasa,mało w baku i żadnej innej stacji) samochód zaczął lekko szarpać i delikatnie tracić moc przy obrotach w zakresie 0-2k wyżej wszystko było ok. Po postoju trwającym kilkanaście godzin słychać było od silnika dziwne trzepotanie/zgrzytanie przy obrotach 700-1200 (samo ruszanie). Zalałem na Orlenie do pełna i wszystko ucichło, zostało jedynie trzęsienie przy niskich obrotach (od kiedy go mam nic takiego nie miało miejsca). Na trasie po ostrym depnięciu silnik od 1,5k do 2,5k obrotow na kazdym biegu zaczal syczeć i trzeszczeć jakby się coś ślizgało. Vmax bez syczenia to 70km/h więc dojechałem do znajomego warsztatu gdzie po dzwięku stwierdzili, że to koło dwumasowe ale to automat i tego nie ruszą. Zostawiłem samochód w warsztacie aby dokładnie sprawdzili co mu dolega i czy to na pewno dwumas bo troche nie chciało mi się wierzyć, że zalanie tamtego paliwa i awaria to zbieg okoliczności(chociaz teraz po czytaniu waszych postów przekonuje się co do awarii tego koła - moje auto przy gaszeniu silnika wydawało dziwny klekot). A może słabej jakości paliwo (o ile takie było) może powodować szybsze zużycie się koła dwumasowego?

    Czy koło dwumasowe do silnika z DSG kosztuje wiecej niż z manualem? Jaki może być tego koszt łącznie z robocizną?
    Może wiecie kto może naprawić moje auto w Mazowieckim okolice Sierpc-Płock-Lipno-Ciechanów

  10. #70
    osa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ASZ vs BKD - poziom hałasu

    Nie chcąc zakładać nowego tematu, spróbuje tutaj.
    Przesiadłem się niedawno z 8L ASZ na 8P BKD. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Natomiast coś, co mnie męczy. Silnik ASZ był zdecydowanie bardziej cichy.
    Zastanawiam się czy BKD pracuje głośniej przy prędkościach rzędu 140 - 160 km/h ?
    Czy może coś u mnie jest nie tak. Jak śniegi odpuszczą to sprawdzę wydech, bo mam nalatane 160 tys. Choć to zdecydowanie hałas z silnika.

    Czy ktoś kto się przesiadł z ASZ mógłby opisać swoje odczucia ?

Strona 7 z 41 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •