Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: Webasto kodowanie

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dobra - sam sobie odpowiem - celowo odpowiedź pod odpowiedzią bo jest ważna i żeby nikomu nie umknęła.

    Po zamontowaniu webasto jeśli piec startuje z pilota a climatronic nie - należy poprzez VDCS wejść do climatronika > adaptacja > kanał 18 i zmienić wartość z 0 na 1.
    Po takim wykonaniu wraz ze startem pieca startuje i climatronik z tym, że prędkość obrotowa wentylatora zależy od temperatury w nagrzewnicy - im bardziej zagrzany płyn tym szybciej chodzi wentylator.

    Za wszelkie sugestie dziękuję - walczę jeszcze żeby piec startował z licznika ale to już będę informował jak dojdę

    EDIT:
    Jeśli wejdziemy w webasto - adaptacja - kanał 32 to mamy możliwość ustawienia czy załączaniem pieca ma sterować sterownik silnika czy też licznik/climatronik - czyli to co tak długo szukałem. Po ustawieniu na climatronic - ustawienie na liczniku np daty i godziny kiedy ma się załączyć piec - piec startuje tak jak sobie życzycie.
    Ostatnio edytowany przez greg - 02-05-14 o 15:14

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cześć.
    Mam podobny problem z Webasto w Audi A6 C6 2007r.
    Włącza mi się sam piec bez klimatronika. Nie orientujesz się może czy kodowanie bedzie takie samo czy w kazdym modelu jest inaczej?
    Dodam że, ręcznie w MMI jak włącze wszystko działa normalnie tzn i piec i klimatronik sie włacza. Tylko z pilota są takie jaja że sam piec sie uruchamia.

    Coś ktoś .... ?

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcinxmiki Pokaż post
    Coś ktoś .... ?
    Tak na szybko to zobacz jaką wartość masz wpisaną w adaptacjach klimatronika na kanale 17 jezeli jest 0 zmień na 1, jak to nie pomoże to szukanie co masz a co możesz mieć wg tego

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Sprawdziłem, miałem 0 zminiłem na 1 ale nadal to samo. Ktoś tam pisał o kanale 18 ale ten jest niedostępny (trzeba jakieś hasło czy pin),

    Podejrzewam że, coś trzeba przekodowac tylko co ???

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Najlepiej byłoby porównać adaptacje w prawidłowo pracującym samochodzie z Twoimi. W A3 jest trochę inaczej, a trzeba brać pod uwagę sterowniki: webasto, klimatronika, centralnej elektryki bo tu może się coś różnić. Piec dokładałeś czy fabryczny?

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    piec fabryczny... Webasto Thermo Top V z Telestart T91.
    Audi A6 4F 3,0 TDI 2007r

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mały odkop - aktualizacja. Zmieniłem A3 na starsze 2006 ale.. zmieniłem nagrzewnicę na nowszą (z EOSa 2013r) więc i nowszy panel z 2010 roku. Niestety w tym panelu nie da się dokodować webasto a przynajmniej nie znalazłem takiej adaptacji, która by załączała climatronic z pieca jeśli startujemy pilotem (z licznika i owszem działa).
    Rozwiązaniem jest puszczenie z pinu 8 wtyczki ośmiopinowej pieca przewód do wtyczki T16e pin 16 (wtyczka T16e oznaczona jest na panelu literą C). Skutkuje to załączeniem climatronica po zagrzaniu pieca.
    Dodatkowo dołożyłem zawór N279 co skutkuje szybszym zagrzaniem kabiny ale silnik wtedy nie jest zagrzany. Plus jest taki, że jak chcemy mieć odmrożoną kabinę to szybciej nam się to zrobi ale za to silnik nie będzie zagrzany. Decyzja należy do was

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Czyli nie działa opcja odpalania pieca z klimatronika po przytrzymaniu 3 sek + na panelu ?

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie działa opcja palenia pieca z klimatronika, nie działa załączanie klimatronika po starcie pieca z pilota a działa po starcie z licznika. Skoro nie dało się w adaptacji tego włączyć to przewód z pinu 8 do pinu 16 jest rozwiązaniem - panel 8P0 820 043 BH

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •