Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: wystające tylne koło a zbieżność

  1. #11
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki @miro to wyklucza moją hipotezę.

    Pewnie bylo blacharsko majstrowane, jednak czy aż tak? Lewe kolo chowa sie w nadkolu, a prawe z niego wystaje wiec to jest spora roznica. Malo realne żeby blacharz aż tak zawalił sprawę. To nadkole musiałoby wystawać z 2 cm bardziej

  2. #12
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Felgi są nowe, z tym samym et bez dystansów.. Te same opony

    Zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Mimo ze wymieniałem zawias na nowe gwintowane i tyl jest rowno opuszczony na sam dół to wygląda jakby po lewej stronie tyl siedzial nizej niż po prawej stronie gdzie kolo bardziej wystaje

  3. #13

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wilno, Litwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wczoraj mierzylem na swojej A3 jak gleboko siedza tylne kola wzgledem nadkoli(swobodne miejsce dla dystansow). Auto takze jest po wypadku, geometria w porzadku. Podobnie jak i u autora tematu lewa strone mam troche glebiej, lecz roznica jest ~4mm. Mysle problem rozwiaze pociaganiem nadkola
    heever, czy geometria byla sprawdzana na terazniejszym zawiasie?

  4. #14
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Mozesz miec rozne ET felg, sprawdz zanim dalej zaczniesz szukac, potem trzeba auto dac na podnosnik i pomierzyc, mialem taka sama sytuacje z przodu jak ty z tylu i okazalo sie ze mam wahacz z innego auta stad roznica, wymienilem na ori i jest git, ew belka moze byc po strzale to tez nie problem, tanio mozna kupic uzywke i wstawic

  5. #15
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak tylko to nadkole z którego koło wystaje bardziej jest jakby wyżej. A więc tak jakby to ono było już podciągnięte. jak dobrze pamietam, nawet na mniejszych i węższych felgach ale przy oponach 235/40 były obcierki na tym nadkolu jednym.. co raczej jest dziwne by na tak wąskiej feldze 8j z et blisko 48 były obcierki? na jednym z kół tym bardziej tylko.

    Co do geometrii to była sprawdzana na nowym zawiasie z nowymi szerszymi felgami.

    mierzyłem na szybko bez sciagania felg od amortyzatora do rantu nadkola to po jednej stronie jest różnica co najmiej 1 cm. Jest węziej od strony wystającego koła. Zrobie pomiary dokładniejsze w wolnym czasie

    @Tominator mogę się mylić, ale w Quattro raczej nie mam belki

  6. #16
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tominator Pokaż post
    Mozesz miec rozne ET felg, sprawdz zanim dalej zaczniesz szukac, potem trzeba auto dac na podnosnik i pomierzyc, mialem taka sama sytuacje z przodu jak ty z tylu i okazalo sie ze mam wahacz z innego auta stad roznica, wymienilem na ori i jest git, ew belka moze byc po strzale to tez nie problem, tanio mozna kupic uzywke i wstawic
    Tominator,

    dwa posty nad Twoim heever odpisał na mój wcześniejszy post z pytaniem o ET felg.

    Ps. Tak przy okazji w 8P nie masz belki tylko wahacze
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  7. #17
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzisiaj ze względu na wolny dzień pomierzyłem trochę pod spodem. Jednak nie wiele mi to podpowiedziało.
    Wahacze są takie same, wózek nie wyglądy jakoś specjalnie przesunięty (to jednak 1,5 cm różnicy).

    Po prostu z prawej strony jakimś trafem właśnie wnęka w nadkolu jest węższa od tej z lewej strony. Jednak są to pomiary trochę mało wiarygodne.

    Przesunięcie całego zawieszenia na wózku i być może wahaczach jakaś regulacja powinna wyrównać te rozbieżności, tylko czy potem nie będzie problemu z ustawieniem poprawnej geometrii? czy po takim zabiegu że tak powiem samochód nie jechał bym po skosie..?

  8. #18
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    heh zboczenie ibizy zostaje, fakt nie masz belki, wszystko jest dobrze tylko kolo wystaje. No to moze wahacz masz inny z podobnego modelu? Niereaz handlarze tak naprawiaja aby tylko bylo jakie czesci dostana a ze kolo wystaje to juz nie ich problem, przy zakupie nie kazdy zauwazy. Najlpiej podjedz do kogos kto robi powypadkowe i niech on popatrzy i pomierzy co jest nie halo bo tak to mozemy sobie wrozyc dalej. Przesuniecie masz ok 1,5cm wiec to nie jest malo

  9. #19
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mierzyłem oba wahacze, mają te same wymiary, rozstaw otworów, szerokość i długość

  10. #20
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdź pod autem w jakich położeniach masz ustawione fasolki od regulacji kątów z tyłu, regulacja jest w dwóch płaszczyznach na koło

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •