Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: wskaznik temperatury wody

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań

    Domyślny wskaznik temperatury wody

    Chcialem powrocic do wczorajszego tematu, ktory wydawal sie rozwiazany,
    poradzono mi ze opadanie i podnoszenie sie wskaznika temperatury plynu chlodniczego spowodowane jest wadliwym termostatem, dzis jednakbylem w serwisie audi i zarzucilem chlopakom ten temat. Powiedzieli mi ze to nie termostat, bo gdyby to on nawali powyzszy wsaknik w ogole by sie nie podnosil, lub wskazywal przegrzanie.
    Oni stawiali bardziej na czujnik badz elektryke w desce. Powiedzcie czy w audi a3 1,9 TDI rok 98, mozna to sprawdzic za pomoca komputera (czy wykaze co to za wada jest przsyczyna tych skokow)? Bo tak naprawde nie moge sie nawet umowic z mechanikiem bo to tylko czasmi mi sie tak dzieje....

  2. #2
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    ja miałem uszkodzony temostat i temp podnosiła się i opadała Np czasem łapała 90 a za jakiś czas spadała innym razem nie dochodziła do 90 nie ważne co robiłem Więc u Ciebie też może to byc termostat

  3. #3
    january3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wymień termostat w innym serwisie - groszowa sprawa a może pomóc, mi pomogło a miałem
    podobne objawy...


    pzdr

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań

    Domyślny

    A powiedzcie czy dzialo sie Wam tak za kazdym razem, kiedy jechaliscie autem,bo u mnie np od dwoch dni nic sie nie dzieje i jest wszystko ok, ale zaloze sie ze jutro juz bedzie do bani. Mam tak juz od dwoch tygodni. Dwa dni dobrze jeden zle.
    A wytlumaczcie mi dlaczego nie bierzecie pod uwage czujnika albo elektryki???

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Mam taki sam problem

    Witam mam taki sam problem jak kolega:

    "Pomozcie, mam problem ze wskaznikiem temperatury wody w silniku. Za kazdym razem po wlaczeniu auta wslaznik temperatury wodu zachowuje sie normalnie, tzn bardzo wolno dochodzi do 90 stopni i utrzymuje sie tam przez jakis czas.Pozniej zaczyna delikatnie opadac i nagle spada calkowicie. Po przejechaniu kilkunastu kilometrow znow sie szybko wznosi do 90 stopni.
    Nie moge z tym jechac do mechanika poniewaz wskaznik ten opada nieregularnie i ciezko jest tak trafic zeby pokazywal zle...
    bylem juz raz u mechanika i powiedzial mi ze powodow moze byc duzo, wiec musze mu dostarczyc auto kiedy usterka jest widocza - co jest ciezkie."

    i z własnych obserwacji doszedłem że to chyba są kable przy czujniku (niełączą) bo wystarczy lekko poruszać i temperatura dobrze pokazuje ale nie jestem pewnien na 100%. Przed zimą zrobiłem prowizorke i owinołem taśmą izolacyjną i miałem spokój na jakiś czas ale teraz znowu to samo się dzieje, teraz czasem wogóle mi niepokazuje temperatury. Zimno na dworze i niechce mi się troche z tym teraz robić a zresztą troche trudny tam jest dostęp do tego czujnika...


    Rozwiązał ktoś ten problem?? bo widze że temat dosyć dawny...także już pewnie rozwiązany tylko nikt nienapisał co było ostatecznie usterką.

    A tak po za tym czy ten czujnik odpowiedzialny jest też za pracę wentylatora?
    Bo jeśli tak to teoretycznie jak mi niedziała mógłbym silnik przegrzać...

  6. #6
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TomekS Pokaż post
    Rozwiązał ktoś ten problem?? bo widze że temat dosyć dawny...także już pewnie rozwiązany tylko nikt nienapisał co było ostatecznie usterką.

    A tak po za tym czy ten czujnik odpowiedzialny jest też za pracę wentylatora?
    Bo jeśli tak to teoretycznie jak mi niedziała mógłbym silnik przegrzać...
    problem jest indywidualny dla każdego samochodu i albo winę ponosi termostat albo czujnik G2, w celu sprawdzenia tego problemu u siebie niezbędne jest podłączenie Vaga i sprawdzenie wskazań temperatury zarówno na zimnym silniku przed jego odpaleniem w grupie 007 - Coolant temp. oraz na ciepłym - Vag wskazuje nam wtedy odczyty z czujnika G62 i trzeba je porównać ze wskazaniami pokazywanymi na wskaźniku temp. na desce rozdzielczej - różnica pomiędzy tymi wskazaniami jest spowodowana uszkodzeniem czujnika - albo G62 albo G2 ale i tak trzeba wymienić obydwa - bo są w jednej obudowie, jeśli wskazania z G2 pokrywają się ze wskazaniami z G62 - usterka termostatu,
    dodatkowa - trzecia opcja to uszkodzenie samego wskaźnika w desce rozdzielczej lub przerwy na kablu sygnałowym - ale to raczej sporadyczne przypadki,

    czujnik G62/G2 nie steruje pracą wentylatora chłodnicy, wentylator jest załączany przez termowłącznik umieszczony w dolnej części z lewej strony chłodnicy.

    termowłącznik widoczny jest na poniższej fotce po lewej stronie obudowy wentylatora a nad dwiema złączkami elektrycznymi - kable z niego idą do sterownika wentylatorów a potem dopiero na wentylator(y) :
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 13-03-09 o 08:49
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    U mnie okazało się w końcu że za całe zamieszanie był winny czujnik, po wymianie wszystko jest już ok.

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,


    Napisze tutaj moze ktos szybciej odpisze niz w przyklejonym temacie


    Problem jest nastepujacy :

    1. Dlugie grzanie swiec zarowych (ok 15 sekund)
    2. Czasami na biegu jalowym faluja obroty
    3. Blad na Vagu - cos z czujnikiem temp ( blad sporadyczny)

    Jezdze tak moze z miesiac bo jakos nie moge sie zebrac. Do dzisiejszego dnia temp na desce byla rowna 90 stopni. Teraz podczas jazdy lubi troche powariowac spadnie do 70 i sie podniesie lub spadnie do 60.

    Pytanie co wymienic? Czujnik temp cieczy czy czujnik dajacy info do ECU?
    To sa 2 osobne czujniki czy z jednego idzie informacja na deske i do kompa?
    Czujnik i termostat wymienialem na wiosne i czyzby znowu sie popsul?

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam serdecznie! Mam podobny problem, tzn. po odpaleniu silnika temp. powoli osiąga 90C, jednak nie za każdym razem, czasami przez długi czas wskazuje 70C i nie chce osiągnąć 90. Innym razem osiąga 90C ale podczas jazdy spada nawet do 70C. Raz jest w porządku,trzyma temperature i nic się nie dzieje, by następnego dnia znowu były takie objawy. Wymieniłem termostat, kupiłem nowy WAHLERA i objawy nie ustąpiły. Myślę jeszcze o czujniku temperatury. A Wy jak myślicie? Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam!!!

  10. #10
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mialem identyczny objaw i zniknal wlasnie po wymianie termostatu tez Wahlera. Czujnik temp mozna sprawdzic VAGiem czytajac wskazanie podawane na licznik i do silnika - jesli sa rozne wtedy czujnik jest do wymiany a jesli zblizone lub identyczne wtedy trzeba by szukac innej przyczyny, choc wlasnie objawy wskazuja ze to termostat.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •