Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 42

Temat: Allegro - są tu jacyś sprzedający?

  1. #1
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Talking Allegro - są tu jacyś sprzedający?

    Cześć,
    pewnie niejeden z Was handluje czymś na allegro.. Fajnie byłoby o tym porozmawiać

    Ja zacząłem niedawno, w sumie nazbierało mi się już około 100 punktów za komentarze, narazie zdecydowane 99% transakcji bez problemów, nadziałem się na nowe konto i prośbę o "pobranie". Tym sposobem zapłaciłem 2x 12zł za wysyłkę, której ktoś nie odebrał (podejrzewam, że to celowa zagrywka konkurencji czy kogoś życzliwego). Teraz pobranie to minimum te kilkadziesiąt pozytywów.

    Zauważyłem też, że w mailu od allegro "kupujący wybrał sposób wysyłki" widnieje opcja wpłaty jaką wybrał, lecz nie zawsze wpłata jest dokończona, trzeba tego pilnować..

    Jakie haczyki jeszcze mogą mnie spotkać?

    Jak sobie radzicie z panowaniem nad zamówieniami? Jakiś program do pomocy? Ja drukowałem na kopertach, ale za dużo z tym roboty, chwilowo piszę adresy ręcznie, ale za moment mam zamiar drukować je na etykietach.

    Jak powiadamiacie kupującego o tym, że paczka została wysłana akurat dziś?
    Trzeba to robić manualnie, czy da się jakoś z automatu?

    Pozdrawiam
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Menadżer Sprzedazy
    EasyUploader
    Sello
    To Ci pomoże w sprzedaży na Allegro.

    Ew. jak masz sklep internetowy to Ci mogę to zintegrować
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Hej,

    Ja np nie wysylam nowym uzytkownikiem badz poniezej danej liczby punktow.

    Co do wysylki, to wpisuje nr przesylki w transakcji, ale to nie jest tak istotne, poniewaz malo osob to ogolnie robi. Jedynie gdzie pisze oddzielne emaile to do klientow zagranicznych, a sprzedaje tez na ebay i aukro, tam lepiej skrobnac o tracking z info ze powinnien dzialac az do miejsca docelowego, ale czasem nie dziala...zeby pozniej nie bylo pretensji do Ciebie jako sprzedajacego.

  4. #4
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez verni Pokaż post
    nadziałem się na nowe konto i prośbę o "pobranie". Tym sposobem zapłaciłem 2x 12zł za wysyłkę, której ktoś nie odebrał (podejrzewam, że to celowa zagrywka konkurencji czy kogoś życzliwego). Teraz pobranie to minimum te kilkadziesiąt pozytywów.
    Nie nastawiałbym się tak do klientów Teraz na allegro można kupować również bez rejestracji, co z takim klientem? nie wyślesz paczki?

  5. #5
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Ja nie wysylam za pobraniem i tyle.

    Allegro nie jest tak bezpieczne w sprzedazy i zakupach jak np ebay, wiec po co ryzykowac dla jednej transakcji...

    Mialem ostatnio sytuacje gdzie ktos z Czech, niezarejestrowany zakupil przedmiot i wybral wysylke "za pobraniem". Napisalem do niego ze nie ma takiej opcji, oczywiscie wszystko musi byc grzecznie Kupujacy jak najbardziej to zrozumial, wyslalem mu PI, zaplacil i wyslalem towar. Kazdy zadowolony.

    pzdr
    hubi

  6. #6
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marcin_BP Pokaż post
    Nie nastawiałbym się tak do klientów Teraz na allegro można kupować również bez rejestracji, co z takim klientem? nie wyślesz paczki?
    No właśnie taką sytuację miałem. Rozmawiałem z nim telefonicznie, wszystko pięknie, mam wysłać itp. Później nie odebrał przesyłki i zapłaciłem jeszcze za jej powrót do mnie. 24zł kosztów, a naklejka była za kilka zł. Oczywiście później nie dało się już do niego dodzwonić, maili nie odbierał. Więc uważam, że nie warto. Nie mam nawet opcji pobrania Jeśli ktoś nie chce przelewem to niech nie kupuje.

    Artur - pisałem kiedyś do Ciebie w sprawie sklepu, ale nie doczekałem się odpowiedzi
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  7. #7
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Bywają i tacy frajerzy najlepiej jest podnieść cenę pobraniowej o te kilka zł, wtedy nie ponosisz kosztów i możesz sobie pozwolić na kilka zwrotów ale w Twoim przypadku wysyłając takie drobne i tanie rzeczy, gdzie koszt towaru jest niższy od kosztów dostawy nie ma sensu wysyłać za pobraniem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hubi_pl Pokaż post
    Mialem ostatnio sytuacje gdzie ktos z Czech, niezarejestrowany zakupil przedmiot i wybral wysylke "za pobraniem". Napisalem do niego ze nie ma takiej opcji, oczywiscie wszystko musi byc grzecznie Kupujacy jak najbardziej to zrozumial, wyslalem mu PI, zaplacil i wyslalem towar. Kazdy zadowolony.
    zagraniczne to inna sprawa, tylko po wpłacie

  8. #8
    Byzio's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW Sharan
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    195 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Ja tez nie ustawiam opcji za pobraniem. Przelew i dopiero wysyłam. Najczęściej kurier za 20 lub odbiór osobisty. Ewentualnie dla mniejszych paczek In-Post Paczkomaty.

  9. #9
    Albertk89's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Morawica/Kielce
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Handluje również na Allegro i nie zdarzyło mi się jeszcze by ktoś nie odebrał przesyłki pobraniowej .
    Każdy kupujący chce mieć jak najszybciej zamówioną rzecz dlatego wybierają taką opcje .
    Wiadoma sprawa zdarzają sie też tacy co naciągają.

  10. #10
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No ale na dobrą sprawę płatność allegro to też od razu kasa na koncie i można wysyłać.

    Btw, czytałem o sytuacji, że ktoś sprzedawał przedmiot x za 1,50zł, a cała reszta na allegro za 2zł (przykład - nie pamiętam cen).
    Ktoś kupował u niego regularnie wszystkie sztuki, które wystawiał, chyba po to, żeby płacił prowizję. Dostał też maila, że jeśli nie podwyższy ceny to się to nie skończy.
    Niby jest taka opcja jak zwrot prowizji, no ale..

    Także trzeba uważać na tych życzliwych..
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •